Siatkarska krótka przesunięta – [21] – Czy GieKSa wychodzi z kryzysu?

STATYSTYKI MECZOWE GKS-u

Czas trwania spotkania – Mecz GKS-u z Espadonem trwał 103 minuty, z czego I set 29 min. – II set 22 min. – III set 28 min. – IV set 24 min.
Punkty zdobyte z błędów przeciwnika – GKS 22: zagrywka 15, atak 6, siatka 0, inne 1.
Punkty oddane przez błędy własne – GKS 20: zagrywka 15, atak 4, siatka 0, inne 1.

Ilość zdobytych punktów – GKS 75: Butryn 21, Quiroga 19, Kohut 12, Kapelus 10, Pietraszko 10, Komenda 3,
Ilość zdobytych punktów w fazie zagrywki – GKS 28: Butryn 8, Kapelus 6, Kohut 5, Pietraszko 4, Komenda 3, Quiroga 2,
Ilość punktów zdobytych po przyjęciu zagrywki – GKS 47: Quiroga 17, Butryn 13, Kohut 7, Pietraszko 6, Kapelus 4,
Bilans punktów zdobytych do straconych – GKS 49: Quiroga 15, Butryn 14, Kohut 10, Kapelus 6, Pietraszko 5, Stańczak -1,

Ilość zagrywek – GKS 96: Pietraszko 23, Butryn 19, Kapelus 18, Kohut 14, Quiroga 12, Komenda 9, Witczak 1,
Ilość błędów na zagrywce – GKS 15: Butryn 5, Pietraszko 4, Komenda 2, Kohut 2, Kapelus 1, Quiroga 1,
Ilość asów serwisowych – GKS 11: Butryn 3, Pietraszko 3, Kapelus 2, Kohut 2, Komenda 1,

Ilość przyjęć – GKS 66: Quiroga 32, Kapelus 14, Mariański 10, Stańczak 7, Komenda 2, Pietraszko 1,
Ilość błędów w przyjęciu – GKS 5: Quiroga 2, Stańczak 1, Komenda 1, Kapelus 1,
Procent przyjęcia dokładnego (perfekcyjne oraz dobre) – GKS 30%: Mariański 40%, Quiroga 34%, Kapelus 29%, Stańczak 14%, Komenda 0%, Pietraszko 0%,
Procent przyjęcia perfekcyjnego – GKS 24%: Mariański 30%, Kapelus 29%, Quiroga 28%, Stańczak 0%, Komenda 0%, Pietraszko 0%,

Ilość ataków – GKS 93: Butryn 28, Quiroga 28, Kapelus 14, Pietraszko 10, Kohut 10, Komenda 3,
Ilość błędów w ataku – GKS 4: Kapelus 2, Butryn 1, Quiroga 1,
Ilość ataków zablokowanych – GKS 2: Butryn 1, Pietraszko 1,
Ilość zdobytych punktów w ataku – GKS 54: Quiroga 19, Butryn 16, Kapelus 6, Pietraszko 6, Kohut 6, Komenda 1,
Procent punktów w stosunku do wszystkich ataków – GKS 58%: Quiroga 68%, Pietraszko 60%, Kohut 60%, Butryn 57%, Kapelus 43%, Komenda 33%,

Ilość bloków punktowych – GKS 10: Kohut 4, Butryn 2, Kapelus 2, Komenda 1, Pietraszko 1,
Ilość błędów dotknięcia siatki – GKS 0:

Pierwszy set był bardzo wyrównany, aczkolwiek nasi siatkarze przez większą część seta prowadzili dwoma-trzema punktami (od 3:1 poprzez 15:12, do 18:17). Niestety końcówka została bardzo źle rozegrana, a w niej zaledwie 3 punkty zdobyte po własnych akcjach. Szkoda tak przegranego seta. Skuteczność w ataku – GKS miał 58% przy 65% Espadonu – w punktach wyszło 15:17. W asach i blokach przegraliśmy 3:4. Błędy własne, obie ekipy miały ich po 4. Przyjęcie lepsze po stronie gości – dokładne na poziomie 29% do 50%, a perfekcyjne na poziomie 24% do 30%. Punktowanie rozłożyło się na całą drużynę, najwięcej oczek (5) zdobył Pietraszko.

W drugim secie GKS dominował od początku do końca. Zaczęło się od prowadzenia 3:0, potem szybko odskoczyliśmy z wynikiem na 9:2, by powiększać tę przewagę coraz bardziej (14:5 i 20:9). Chciałoby się oglądać nasz zespół częściej grający na takim poziomie. Skuteczność w ataku – GKS miał 57% przy 33% Espadonu – punktowo wyliczono tylko 12:8. W asach i blokach wygraliśmy 6:1. Błędy własne – GieKSa miała 5 przy 7 szczecinian. Przyjęcie prawie na równi – dokładne na poziomie 30% do 30%, a perfekcyjne na poziomie 20% do 10%. Najlepiej punktowali Butryn 6 punktów oraz Kohut 5 oczek.

Trzecią partię lepiej rozpoczęli goście, bo od prowadzenia 6:10. W tym momencie nasi siatkarze zdobyli sześć punktów z rzędu wychodząc na prowadzenie. Potem trwała wyrównana walka, z lekką przewagą naszego zespołu – dwu lub trzypunktową. W samej końcówce rywale doprowadzili do remisu po 22, ale potem wytrzymaliśmy nerwowo wygrywając tego seta. Skuteczność w ataku – GKS miał 52% przy 63% Espadonu – w punktach wyszło 13:15. W asach i blokach wygraliśmy aż 7:0. Błędy własne – GieKSa miała 8 przy 5 szczecinian. Przyjęcie lepsze po stronie rywali – dokładne na poziomie 30% do 55%, a perfekcyjne na poziomie 25% do 30%. Tym razem najlepiej punktowali Butryn 7 punktów oraz Quiroga 6 oczek.

W czwartej partii zagraliśmy podobnie do drugiego seta. Zaczęło się od prowadzenia 5:1 i tę przewagę utrzymaliśmy aż do stanu 16:11. W kolejnej części seta odskoczyliśmy na 20:13 i sprawa wygranej była już rozstrzygnięta. Skuteczność w ataku – GKS miał 67% przy 52% Espadonu – punktowo wyszło 14:13. W asach i blokach wygraliśmy 5:2. Błędy własne – GieKSa miała tylko 3 przy 6 szczecinian. Przyjęcie znów lepsze po stronie przeciwników – dokładne na poziomie 33% do 52%, a perfekcyjne na poziomie 27% do 48%. Punktowanie rozłożyło się na całą drużynę, najwięcej oczek (5) zdobył Quiroga.

Ogólnie GKS zagrał znacznie lepiej niż w ostatnim okresie. Tym razem to po przegraniu pierwszej partii, nasi siatkarze się pozbierali i wygrali cały mecz. Ostatnimi czasy bywało zupełnie odwrotnie. Również dwa sety wygrane wyraźnie muszą cieszyć i napawać optymizmem przed kolejnymi spotkaniami. Skuteczność w ataku – GKS miał 58% przy 54% Espadonu – w punktach wyszło 54:53. W asach serwisowych wygraliśmy 11:5, a w blokach punktowych aż 10:2. Łącznie po skończeniu własnych akcji punktacja wyniosła 75:60. Błędy własne – GieKSa miała 20 (w tym aż 15 z zagrywki) przy 22 szczecinian. Przyjęcie było lepsze po stronie gości – dokładne na poziomie 30% do 47%, a perfekcyjne na poziomie 24% do 30%. Najwięcej punktów zdobył Butryn (21 – przy 57% skuteczności) oraz Quiroga (19 – przy 68% skuteczności). Dobrze spisała się para środkowych zdobywając łącznie 22 punkty. MVP spotkania został uznany rozgrywający Marcin Komenda, który miał zdobyte 3 oczka, na 3 swe ataki skończył piłkę tylko 1 (33% skuteczności), dorzucając punkt blokiem i asem. Marcin zaserwował 9 razy, 2 razy psując serwis oraz 2 razy przyjmował piłkę, popełniając 1 błąd. Teraz przed katowiczanami starcia z ekipami, które (najprawdopodobniej) opuszczą PlusLigę, czyli z Dafi Społem oraz BBTS-em.

ŁĄCZNE STATYSTYKI MECZOWE GKS-u – po 21 meczach (79 setów)

Bilans meczów łącznie – 9:12 – Bilans punktów – 26:37 – Bilans setów – 35:44 – Bilans małych punktów – 1742:1788
Bilans meczów „u siebie” – 4:7 – Bilans punktów – 12:21 – Bilans setów – 15:23 – Bilans małych punktów – 842:877
Bilans meczów „na wyjeździe” – 5:5 – Bilans punktów – 14:16 – Bilans setów 20:21 – Bilans małych punktów – 900:911

Rozegrane mecze – 21: Komenda, Butryn, Kapelus, Quiroga, 20: Witczak, Pietraszko, Kohut, Mariański, 16: Sobański, Fijałek, 15: Stelmach, 14: Krulicki, 12: Kalembka, 10: Stańczak,

Rozegrane sety – 79: Quiroga, 74: Komenda, 72: Kohut, Butryn, 66: Mariański, Pietraszko, 64: Kapelus, 48: Witczak, 41: Sobański, 40: Fijałek, 33: Stańczak, 26: Krulicki, 25: Stelmach, 22: Kalembka,

Widzów na meczach GKS-u – „u siebie” / „na wyjeździe” – 13.560:15.350

Czas trwania spotkań – Mecze GKS-u trwały 1993 minut, z czego I set 522 min. – II set 531 min. – III set 529 min. – IV set 349 min. – V set 62 min.

Ilość zdobytych punktów – GKS 1229: Butryn 292, Quiroga 254, Kohut 151, Kapelus 149, Pietraszko 141, Witczak 82, Sobański 49, Komenda 46, Krulicki 28, Kalembka 25, Fijałek 7, Stelmach 5.
Ilość zdobytych punktów w fazie zagrywki – GKS 416: Butryn 107, Quiroga 73, Pietraszko 48, Kapelus 47, Kohut 45, Komenda 35, Witczak 23, Sobański 16, Krulicki 10, Stelmach 4, Kalembka 4, Fijałek 4.
Ilość punktów zdobytych po przyjęciu zagrywki – GKS 813: Butryn 185, Quiroga 181, Kohut 106, Kapelus 102, Pietraszko 93, Witczak 59, Sobański 33, Kalembka 21, Krulicki 18, Komenda 11, Fijałek 3, Stelmach 1.
Bilans punktów zdobytych do straconych – GKS 455: Butryn 143, Quiroga 107, Kohut 87, Pietraszko 60, Kapelus 45, Witczak 38, Krulicki 14, Kalembka 4, Stelmach 3, Sobański -3, Fijałek -4, Komenda -6, Stańczak -7, Mariański -26.

Ilość zagrywek – GKS 1745: Quiroga 292, Butryn 251, Pietraszko 240, Komenda 219, Kohut 213, Kapelus 196, Witczak 92, Sobański 77, Kalembka 56, Krulicki 53, Fijałek 51, Stelmach 5.
Ilość błędów na zagrywce – GKS 366: Pietraszko 61, Butryn 57, Kohut 53, Quiroga 45, Komenda 45, Kapelus 36, Kalembka 16, Sobański 16, Witczak 15, Krulicki 10, Fijałek 10, Stelmach 2.
Ilość asów serwisowych – GKS 108: Butryn 24, Quiroga 21, Pietraszko 18, Komenda 11, Kohut 10, Witczak 8, Kapelus 7, Fijałek 4, Krulicki 3, Stelmach 1, Kalembka 1.

Ilość przyjęć – GKS 1490: Quiroga 519, Kapelus 353, Mariański 328, Sobański 151, Stańczak 84, Pietraszko 15, Kohut 12, Stelmach 6, Kalembka 6, Krulicki 6, Komenda 6, Butryn 2, Fijałek 1, Witczak 1.
Ilość błędów w przyjęciu – GKS 118: Quiroga 34, Mariański 26, Kapelus 26, Sobański 14, Stańczak 7, Pietraszko 3, Krulicki 3, Komenda 3, Fijałek 1, Kalembka 1,
Przyjęcie negatywne – GKS 304: Quiroga 98, Kapelus 78, Mariański 58, Sobański 43, Stańczak 18, Pietraszko 3, Stelmach 2, Komenda 1, Kalembka 1, Kohut 1, Krulicki 1.
Przyjęcie perfekcyjne – GKS 388: Quiroga 136, Mariański 105, Kapelus 85, Sobański 34, Stańczak 17, Kohut 2, Stelmach 2, Pietraszko 2, Kalembka 2, Krulicki 1, Witczak 1, Butryn 1.
Procent przyjęcia perfekcyjnego – GKS 26%: Witczak 100%, Butryn 50%, Stelmach 33%, Kalembka 33%, Mariański 32%, Quiroga 26%, Kapelus 24%, Sobański 23%, Stańczak 20%, Krulicki 17%, Kohut 17%, Pietraszko 13%, Komenda 0%, Fijałek 0%,

Ilość ataków – GKS 2039: Butryn 520, Quiroga 504, Kapelus 312, Kohut 188, Witczak 158, Pietraszko 148, Sobański 112, Kalembka 32, Krulicki 32, Komenda 27, Stelmach 3, Fijałek 3.
Ilość błędów w ataku – GKS 134: Butryn 47, Quiroga 39, Kapelus 14, Witczak 11, Sobański 10, Pietraszko 5, Kohut 3, Kalembka 2, Komenda 2, Krulicki 1,
Ilość ataków zablokowanych – GKS 156: Butryn 45, Quiroga 29, Kapelus 28, Witczak 18, Sobański 12, Pietraszko 12, Kohut 8, Komenda 2, Kalembka 2.
Ilość zdobytych punktów w ataku – GKS 969: Butryn 250, Quiroga 218, Kapelus 131, Kohut 112, Pietraszko 94, Witczak 70, Sobański 41, Kalembka 21, Krulicki 15, Komenda 11, Stelmach 3, Fijałek 3.
Procent punktów w stosunku do wszystkich ataków – GKS 48%: Fijałek 100%, Stelmach 100%, Kalembka 66%, Pietraszko 64%, Kohut 60%, Butryn 48%, Krulicki 47%, Witczak 44%, Quiroga 43%, Kapelus 42%, Komenda 41%, Sobański 37%,

Ilość bloków punktowych – GKS 152: Pietraszko 29, Kohut 29, Komenda 24, Butryn 18, Quiroga 15, Kapelus 11, Krulicki 10, Sobański 8, Witczak 4, Kalembka 3, Stelmach 1.
Ilość błędów dotknięcia siatki – GKS 20: Butryn 4, Quiroga 4, Kohut 3, Komenda 3, Pietraszko 2, Sobański 1, Kapelus 1, Kalembka 1, Fijałek 1.
MVP – GKS 9: Butryn 3, Komenda 3, Quiroga 1, Mariański 1, Fijałek 1.
Najlepsi siatkarze w przegranych meczach – GKS 11: Butryn 7, Kapelus 1, Sobański 1, Witczak 1, Quiroga 1, (oprócz meczu z ZAKSĄ)