[11. KOLEJKA] GieKSa wygrywa w osłabieniu, ciasno w czołówce

Siedem zwycięstw gospodarzy, pięć czerwonych kartek, sporo bramek. Druga liga rozkręciła się na dobre i w wielu spotkaniach trudno przewidzieć końcowe rozstrzygnięcia spotkań. Pierwsze zwycięstwo odniósł Gryf i pozwoliło mu to na opuszczenie strefy spadkowej. W czołówce panuje wielki ścisk. Pierwszą i piątą drużynę dzieli w tabeli zaledwie jeden punkt.

GKS Katowice wygrał po raz trzeci z rzędu na Bukowej. Niezwykłe okoliczności tego zwycięstwa, bo nasza drużyna obie bramki zdobyła grając w osłabieniu po czerwonej kartce Michalskiego. Wynik otworzył Woźniak po dograniu Kiebzaka. Drugą bramkę dołożył Urynowicz strzałem zza pola karnego. Katowiczanie mają jeden punkt straty do lidera i zajmują miejsce barażowe. Zespół trenera Ulatowskiego, który wystąpił w bardzo młodym składzie nie stworzył sobie zbyt wielu okazji bramkowych i ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Pewne zwycięstwo Resovii w starciu z Legionovią. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Dziubińskiego. W końcowym fragmencie spotkania dwie bramki dołożyli Kubowicz i Twardowski. Resovia zajmuje miejsce na najniższym stopniu podium. Legionovia spadła na ostatnie miejsce. Goście przegrali po raz dziesiąty z rzędu i są w bardzo trudnej sytuacji po jednej trzeciej sezonu.

Druga porażka z rzędu Garbarnii na własnym boisku. Po porażce z GKS-em sposób na drużynę trenera Surmy znalazła Stal Stalowa Wola. Do przerwy goście prowadzili po bramkach Sobotki oraz Ciepieli. Nadzieje gospodarzom przywrócił Szewczyk. Kwadrans później Waszkiewicz przypieczętował zwycięstwo gości ze Stalowej Woli. Dwie wygrane z rzędu pozwoliły Stali zredukować stratę do bezpiecznego miejsce. Goście tracą dwa punkty do rezerw Lecha Poznań.

Dziesięć spotkań ligowych musieli czekać kibice Gryfa Wejherowo na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Gospodarze pokonali Skrę Częstochowa po dwóch bramkach Majewskiego. Rozmiary porażki zmniejszył Wolny, który wykorzystał rzut karny. Oba zespoły pozostają w strefie spadkowej.

Widzew minimalnie pokonał Górnika Polkowice. Gola na wagę trzech oczek zdobył w drugiej połowie Mąka. Cztery zespoły mają taką samą liczbę oczek, ale to Widzew prowadzi w tabeli. Górnik przegrał po pięciu kolejnych meczach bez porażki.

Ważne zwycięstwo Elany na własnym boisku. Gospodarze pokonali Pogoń Siedlce po bramkach Kryszaka i Onsorge. Jedyne trafienie dla gości zaliczył Mosiejko. Elana zmniejszyła dystans do Pogoni. Gospodarze tracą do gości punkt i zajmują 12. miejsce w tabeli.

Ciekawe spotkanie w Pruszkowie. Po pierwszej połowie na tablicy widniał remis. Bramki zdobyli odpowiednio Obst oraz Płonka. W drugiej połowie czerwona kartka dla Rybaka. Trzy minuty później padła bramka dla grających w osłabieniu gospodarzy. Na listę strzelców wpisał się Tarnowski. W końcówce meczu czerwona kartka dla gości, którzy mimo tego potrafili doprowadzić do wyrównania. Gola na wagę remisu zdobył Sierant. Znicz od trzech meczów nie potrafi wygrać spotkania. Stal ma taką samą liczbę punktów jak Widzew, ale zajmuje czwarte miejsce.

Błękitni po dwóch kolejnych porażkach odnieśli zwycięstwo w starciu z Olimpią Elbląg. Sześć wygranych i pięć porażek pozwala im zajmować ósme miejsce w tabeli. Bramki dla gospodarzy zdobyli Karmański i Kurbiel. Rozmiary porażki zmniejszył w końcówce Lewandowski. Goście mimo porażki pozostają w strefie barażowej.

Bytovia przerwała serię kolejnych wygranych meczów Górnika Łęczna. Goście wracają z Bytowa bez punktów. Wynik spotkania został ustalony w pierwszej części gry. Bramki dla gospodarzy zdobyli Kwiatkowski i Rutkowski. Gola kontaktowego zdobył Wójcik, ale to było wszystko na co było stać tego dnia graczy Górnika.

11. kolejka – 28-29 września

Resovia – Legionovia Legionowo 3:0

Garbarnia Kraków – Stal Stalowa Wola 1:3

Gryf Wejherowo – Skra Częstochowa 2:1

GKS Katowice – Lech II Poznań 2:0

Widzew Łódź – Górnik Polkowice 1:0

Elana Toruń – Pogoń Siedlce 2:1

Znicz Pruszków – Stal Rzeszów 2:2