[RELACJA] Pierwszy punkt na Bukowej w sezonie

W środę 21 sierpnia GKS Katowice w ramach 5. kolejki 2. ligi zmierzył się na Bukowej z Olimpią Elbląg. Trener Rafał Górak w wyjściowej jedenastce musiał dokonać dwóch zmian z powodu kontuzji – Radka Dejmka zastąpił Grzegorz Janiszewski, dla którego był to debiut w barwach GieKSy, a miejsce Łukasza Wrońskiego zajął Arkadiusz Woźniak. Warto dodać, że na naszej ławce rezerwowych znalazło się aż ośmiu młodzieżowców – jedynym starszym zawodnikiem był na niej Mateusz Kompanicki.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 19:00. Sporo w pierwszych minutach było fauli i rzutów z autu, ale wszystko w środkowej strefie boiska. Groźnie zrobiło się w 5. minucie po rzucie rożnym Olimpii, ale sytuację wyjaśnił Janiszewski. Kilka minut później Kiebzak przeprowadził indywidualną akcję, zostawił piłkę Błądowi, ten wycofał do Habusty, który fatalnie uderzył. Do piłki wyszedł bramkarz, ale uprzedził go Woźniak i głową skierował piłkę w stronę bramki, lecz tam wybił ją obrońca Olimpii. W 16. minucie dryblingiem Michalski wszedł w pole karne przeciwnika, ale na koniec zbyt mocno wypuścił sobie piłkę, którą złapał Madejski. 8 minut później rajd Kiebzaka zakończył się stratą i kontrą, którą zawodnicy Olimpii zakończyli niecelnym strzałem. Po chwili Habusta z około 17. metrów uderzył nad poprzeczką. Niewiele później Błąd podał prostopadle do Rumina, a w momencie podania doznał kontuzji nogi i potrzebna była zmiana. Podczas gry w dziesięciu Kiebzak podał w pole karne do Rumina, ale ten zgubił piłkę między nogami. Adriana Błąda zastąpił Kacper Tabiś. Zajął miejsce na prawym skrzydle, a na 10-tkę przeszedł Kiebzak. W 31. minucie strzał Demianiuka po kontrataku obronił Mrozek. Pierwszą osobą, której sędzia pokazał żółtą kartką w tym spotkaniu był… trener Rafał Górak. W 36. minucie Balewski już po gwizdku sędziego wszedł wślizgiem od tyłu w Tabisia i otrzymał żółtą kartkę. Po chwili Habusta stracił piłkę w środku pola, Olimpia wyszła z kontrą, którą skutecznie wykończył Szuprytowski. Niedługo mogło być już 0:2, ale Janiszewski zablokował strzał Millera. Po pierwszej połowie GKS przegrywał 0:1.

Już po kilkunastu sekundach od gwizdka rozpoczynającego drugą połowę Lewandowski otrzymał żółtą kartkę za sfaulowanie Woźniaka. Przy kolejnym rzucie wolnym, tym razem po faulu na Kiebzaku, poszkodowany dograł nisko do Jędrycha, a kryjący go zawodnik niemal strzelił do własnej bramki. Niemal każda próba przedostania się pod pole karne Olimpii kończyła się faulem w okolicach 30. metra. W 52. minucie kolejny karygodny błąd Habusty na środku boiska tym razem naprawił go przewinieniem na ,,żółtko’. Dla trenera Góraka to było już za dużo i zastąpił go Patrykiem Grychtolikiem. 56. minuta to kolejny ostry wślizg zawodnika Olimpii na żółtą kartkę — tym razem był to Żołądź. Niedługo sędzia ponownie musiał sięgnąć do kieszeni, bo Michalski przerwał kontrę Olimpii po stracie Tabisia. Po zablokowanym strzale z wolnego po drugiej stronie murawy Woźniak wypuścił Rogalę, ten mądrze wycofał w okolice 13. metra do Kiebzaka, zawodnik wypożyczony z Cracovii uderzył z pierwszej piłki, lecz obok bramki. Chwilę później miał drugą świetną okazję — po rzucie wolnym główką uderzył w kozioł, ale piłka odbiła się zbyt wysoko. W 65. minucie po rzucie rożnym strzał Gałeckiego zablokował Wenger, ale już kolejne dogranie z kornera zakończyło się bramką. Do wyrównania doprowadził Arkadiusz Woźniak. W 70. minucie miała miejsce pierwsza zmiana w Olimpii — za Millera wszedł Prytuliak. 3 minuty później Rumina zastąpił Kompanicki, a chwilę wcześniej Żołądź był bliski zdobycia bramki samobójczej, przy której asystowałby Rogala. Po rzucie różnym zamieszało się w polu karnym Olimpii, a gdy piłka kilka sekund później tam wróciła Gałecki mając niemal pustą bramkę uderzył nad jej poprzeczką. To powinna być bramka na 2:1. W 80. minucie Ryk zastąpił Bychlika. Niedługo potem w ramach czwartej zmiany Zbigniew Wojciechowski wszedł w miejsce strzelca bramki Arkadiusza Woźniaka. W ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry na strzał z dystansu zdecydował się Kiebzak, ale bramkarz Olimpii nie miał z nim żadnego problemu. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

GKS Katowice – Olimpia Elbląg 1:1
Bramki: Woźniak – Szuprytowski