[RELACJA] Połowa GieKSy przegrywa sparing

20 sierpnia na lodowisku Jantor hokeiści GKS-u Katowice rozegrali sparingowe spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec. W związku ze zgrupowaniem kadry w składzie GieKSy znalazło się 18 hokeistów, z czego tylko połowa jest oficjalnie zawodnikami GKS-u, a aż 6 – Naprzodu Janów. Mecz rozpoczął się o godzinie 18:40.

Mimo gry w mocno okrojonym składzie GieKSa miała delikatną przewagę, która została udokumentowana w 7. minucie. Na ławce kar przebywał Vasiliev, a sędzia sygnalizował kolejne wykluczenie dla drużyny Zagłębia. Sytuację tą wykorzystał Mularczyk, który otrzymał podanie od Skrodziuka zza bramki. Podwyższenie prowadzenia również miało miejsce podczas gry w przewadze. W 18. minucie Hudson posłał krążek po lodzie w stronę bramki, a Bepierszcz dokładając łopatkę, przekierował go tak, że wylądował tuż przy słupku. Sosnowiczanie potrzebowali 21 sekund, by zdobyć kontaktowego gola. Strzałem z pierwszego krążka Vasiliev pokonał przemieszczającego się Miarkę. Druga tercja rozpoczęła się od niewykorzystanej sytuacji Bepierszcza po ładnej akcji Lehtonena, a po chwili Fin wylądował na ławce kar. Ledwo Lehtonen opuścił boks, a zameldował się w nim ponownie, ale tym razem równolegle z Szymonem Luszniakiem. W 32. minucie Sikora nie wykorzystał rzutu karnego, który został podyktowany po faulu Smala. Już w trzeciej tercji, a dokładniej w 47. minucie Zagłębie doprowadziło do wyrównania. Swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Vasiliev, tym razem strzelając z nadgarstka w okienko. Na nieco ponad 2 minuty przed końcem meczu zawodnik Zagłębia otrzymał karę i wydawało się, że GieKSa spróbuje pokusić się o zdobycie zwycięskiej bramki w przewadze, ale to sosnowiczanie wyprowadzili kontrę w osłabieniu, którą na gola zamienił Jarosław Rzeszutko. Na 37 sekund przed syreną kończącą trzecią tercję trener Jacek Płachta poprosił o czas. Wynik meczu został ustalony na 2:4 strzałem do pustej bramki, a Vasilyev skompletował w ten sposób hat-tricka.

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 2:4 (2:1, 0:0, 0:3)
1:0 Szymon Mularczyk (Szymon Skrodziuk, Igor Smal) 6:47 6/4
2:0 Mateusz Bepierszcz (Carl Hudson, Matias Lehtonen) 17:05 5/4
2:1 Alexander Vasilyev (Dominik Nahunko, Mikhail Syroezkhin) 19:13 5/4
2:2 Alexander Vasilyev 46:20
2:3 Jarosław Rzeszutko (Damian Piotrowicz, Nikita Mitskevich) 58:05 4/5
2:4 Alexander Vasilyev 59:57

GKS Katowice: Miarka (Świerczyna) – Rompkowski, Yakimenko, Bepierszcz, Smal, Mularczyk – Hudson, Schmidt, Skrodziuk, Lehtonen, Lebek – Musioł, Krawczyk, Miłek, Prokurat, Thamert – Huchel.

Zagłębie Sosnowiec: Czernik (Kotuła) – Naróg, Syroezkhin, Nahunko, Vasilyev, Dubinin – Khoperia, Mitskevich, Piotrowicz, Rzeszutko, Rybchik – Luszniak, Wysocki, SIkora, Kozłowski, Blanik – Domogała, Opiłka, Kasprzyk, Gniewek, Piotrowski.

87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

Komplet kibiców na Bukowej

Zapraszamy do obszernej galerii z Bukowej. GieKSa pokonała Wisłę Kraków 5:2, a spotkanie oglądał komplet publiczności. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara.