Hokej

GieKSa przegrała w Jastrzębiu

W ramach  23. kolejki Tauron Hokej Ligi przegraliśmy na wyjeździe z drużyną JKH GKS-u Jastrzębie 3:4. Hat-tricka w tym meczu skompletował słowacki napastnik jastrzębian -Ratislav Spirko.

Od pierwszych minut GieKSa starała się narzucić rywalowi swój styl gry. W 4. minucie Hampus Olsson przekierował uderzenie Noaha Delmasa, czym zaskoczył Macieja Miarkę. Chwilę później jastrzębianie mieli najlepszą okazję na zdobycie bramki. John Murray zza własnej bramki tak zagrał krążek, że ten trafił na kij jednego z zawodników JKH GKS-u Jastrzębie, ale na szczęście nasz bramkarz zdążył wrócić do bramki i naprawić swój błąd. W 7. minucie potężnym uderzeniem z niebieskiej linii popisał się Maciej Kruczek , zdobywając drugą bramkę dla GieKSy. Przy dwubramkowym prowadzeniu zjeżdżaliśmy na pierwszą przerwę w meczu.

Początek drugiej tercji należał do gospodarzy, którzy dążyli do zmiany rezultatu. W 22. minucie wychodzący z ławki kar Dominik Paś przegrał pojedynek z Johnym Murrayem, a chwilę później od utraty bramki GieKSę uratował słupek. Gospodarze zdobyli kontaktowego gola w 27. minucie a jej strzelcem był Tuukka Rajamaki, który dobił uderzenie Macieja Urbanowicza. W 31. minucie Ratislav Spirko wykorzystał sytuacje sam na sam z Johnym Murray’em. Do końca tercji wynik nie uległ już zmianie.

Pierwsze minuty trzeciej tercji to ciąg dalszy ataków jastrzębian. W 45. minucie Jakub Izacky nie wykorzystał rzutu karnego. Napór gospodarzy przyniósł efekt w 52. minucie, kiedy to Ratislav Spirko strzałem pod poprzeczkę po raz pierwszy wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie w tym meczu. W 57. minucie Ratislav Spirtko skompletował hat-tricka zachowując najwięcej zimnej krwi w zamieszaniu pod bramką Johnego Murray’a. Po stracie czwartej bramki trener Jacek Płachta poprosił o czas i zdecydował się wycofać bramkarza. Wynik meczu ustalił Bartosz Fraszko, który wykorzystał okres gry w przewadze.

JKH GKS Jastrzębie – GKS Katowice 4:3 (0:2, 2:0, 2:1)

4:3 Bartosz Fraszko (Maciej Kruczek, Grzegorz Pasiut) 59:31, 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Miarka (Lacković) – Kostek, Wajda, Urbanowicz, Paś, Kiełbicki – Górny, Bagin, Izacki, Starzyński, Spirko – Viinikainen, Martiska, Bernhards, Jarosz, Rajamaki – Kameneu, Zając, Nalewajka R., Arrak, Nalewajka Ł.

GKS Katowice: Murray (Kieler) – Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Bepierszcz – Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato – Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson – Lebek, Maciaś, Kovalchuk, Smal, Michalski.

87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

Kibicowska galeria z derbów

Zapraszamy do kibicowskiej galerii z derbowego wyjazdu. W Tychach stawiło się 1204 kibiców, w tym wsparcie 5 fanów Banika Ostrava i 34 Górnika Zabrze.

GKS Tychy – GKS Katowice Live

10.05.2024 Tychy

GKS Tychy – GKS Katowice 2:3 (2:1)

Bramki: Połap (33), Mikita (45+2) – Jaroszek (18), Repka (61), Arak (90+2)

GKS Tychy: Kikolski – Błachewicz, Machowski, Ertlthaler (67. Szpakowski), Radecki, Połap (82. Wojtuszek), Żytek, Bieroński, Tecław, Mikita, Rumin (67. Śpiączka)

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jędrych, Komor, Repka, Jaroszek (90+3 Janiszewski)– Błąd (90+3 Shibata), Kozubal, Mak (75. Aleman), Marzec (29. Rogala) – Bergier (75. Arak)

Żółte kartki:

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)

Widzów: 9691

Arak wprawił Żółtą Armię w ekstazę!

Zapraszamy do galerii z Tych. GKS Katowice wygrał 3:2, a zwycięską bramkę zdobył Jakub Arak w doliczonym czasie gry. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara.