Dołącz do nas

Piłka nożna

Mało gościnna Banda Zakapiorów

Avatar photo

Opublikowany

dnia

W ramach 10. kolejki Ekstraklasy  w deszczowy piątkowy wieczór na Bukowej pojawiła się Pogoń Szczecin, której kibice w komplecie wypełnili sektor gości. Mecz rozpoczął się o godzinie 18:00.

Rafał Górak tym razem nie mógł skorzystać z usług Grzegorza Rogali, którego mogliśmy oglądać na trybunach. W pierwszym składzie pojawił się natomiast Alan Czerwiński oraz Adam Zrel’ak. Doskonałą akcję zawiązali GieKSiarze w 7. minucie. Praktycznie od bramki precyzyjne podania pozwoliły Czerwińskiemu dojść do pola karnego, a po świetnym odegraniu Zrel’aka, huknął celnie Kowalczyk, jednak bramkarz popisał się  widowiskową paradą. Każda kolejna minuta pokazywała, że gospodarze mają pomysł na ten mecz i nie boją się rozgrywać od linii obrony mimo pressingu rywali. Po kilku dobrych składnych akcjach, których nie udało się zamienić na strzał, dochodzić do gry zaczęli również Portowcy, choć ich atak pozycyjny był dość wolny i przewidywalny. W 26. minucie po rzucie rożnym Pogoń miała dobrą okazję do zdobycia bramki, ale strzał Bichakhchyana po rykoszecie obił poprzeczkę bramki Dawida Kudły. W 33. minucie po wydawało się niegroźnej akcji doskonale zachował się w polu karnym rywala Zrel’ak, który dograł na lewą stronę do Kuska, a ten dośrodkował płasko i celnie do kapitana GieKSy Arkadiusza Jędrycha, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce! Od tego momentu Bukowa wręcz odleciała, każde przeniesienie akcji pod bramkę rywala powodowało eksplozję na trybunach. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy Nowak efektownie podał do Zrel’aka, jednak temu nieco utrudnił dostęp do bramki ostatni obrońca, który uratował swój zespół przed sytuacją sam na sam. Minutę później po rzucie z autu uderzył wzdłuż bramki Repka, ale piłka minimalnie minęła lewy słupek. Arbiter po upływie jednej dodatkowej minuty wysłał piłkarzy do szatni na przerwę.

W szatni żaden z trenerów nie podjął decyzji o wprowadzeniu graczy z ławki. Pierwszą dobrą sytuację miał Jędrych, ale jego mocny strzał po rzucie rożnym był niecelny. W odpowiedzi rzut wolny na strzał głową zamienili Portowcy, ale Kudła pewnie złapał piłkę. W 51. minucie przed własnym polem karnym piłkę przejął Kowalczyk i pobiegł w kontrataku na przeciwną bramkę, ale niestety akcja ostatecznie została zatrzymana i mieliśmy świetną akcję w odpowiedzi Pogoni, ale strzał po rykoszecie Koulourisa trafił w boczną siatkę. Równo w 60. minucie szybki kontratak GieKSy zakończył bramką Kowalczyk, ale niestety arbiter nie mógł jej uznać, z uwagi na pozycję spaloną Zrel’aka. Po kilku minutach po dośrodkowaniu Wasielewskiego Zrel’ak próbował w polu karnym uderzyć nożycami, ale źle trafił w piłkę i bramkarz nie miał problemów z interwencją. W 69. minucie Pogoń na boisko wprowadziła trzech graczy z ławki, licząc na odwrócenie losów spotkania. GieKSa mądrze ustawiona wyprowadzała co jakiś czas groźne akcje. Zrel’ak z ostrego kąta uderzył głową, ale bramkarz zdołał odbić, a dobitka Repki została zablokowana. Cojocaru pokazał swoje umiejętności, posyłając daleką, dokładną piłkę do Koulourisa pod pole karne Kudły, choć ostatecznie akcja została zatrzymana przez defensorów z Bukowej. W ostatnich minutach bombę na bramkę Pogoni posłał Marzec, ale trafił prosto w bramkarza. W 90. minucie po rzucie rożnym groźny strzał złapał pewnie Kudła. Szybkie wznowienie przejął Nowak i oszukał rywala pod końcową linią, dograł w pole karne, tam po zamieszaniu piłka wpadła pod nogi Bergiera, a ten wpakował ją do siatki obok bezradnego bramkarza, a strzelec poinformował trybuny, że spodziewa się potomka, czego gratulujemy! W doliczonym czasie gry, podczas oblężenia bramki, świetnie bronił Kudła, dobitkę z linii wybił Jaroszek, ale w końcu goście zdobyli bramkę, przez co czekała nas bardzo nerwowa końcówka. Banda zakapiorów nie czekała do końcowego gwizdką. Po rzucie rożnym Pogoni Błąd. zagrał do Bergiera, a ten wypuścił Marca, który wbiegł w pole karne i pewnie zdobył bramkę! To był ostatni akcent tego spotkania. GieKSa po bardzo dobrym meczu pewnie pokonała Pogoń Szczecin.

27.09.2024, Katowice
GKS Katowice – Pogoń Szczecin  3:1 (1:0)
Bramki: Jędrych (33), Bergier (90), Marzec (90) – Gorgon (90).
GKS Katowice: Kudła – Czerwiński (73. Marzec), Kuusk, Jędrych, Klemenz, Wasielewski (89. Jaroszek) – Nowak, Kowalczyk, Repka, Błąd – Zrelak (79. Bergier).
Pogoń Szczecin: Cojocaru – Borges, Kurzawa, Ulvestad, Koulouris, Grosicki (70. Korczakowski), Łukasiak (61. Gorgoń), Bichakhchyan (79. Paryzek), Zech, Wahlqvist (69. Lis), Koutris (70. Lisowski).
Żółte kartki: Błąd, Bergier – Cojocaru, Lisowski, Borges.
Sędzia główny: Paweł Raczkowski (Warszawa).
Widzów: 6759.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

Marzec na dłużej, kolejne odejścia

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Mateusz Marzec podpisał nowy kontrakt z GieKSą – umowa została przedłużona do czerwca 2027 roku.

30-latek w zakończonym sezonie rozegrał 29 spotkań w Ekstraklasie i był jednym z zawodników, którzy najczęściej wchodzili z ławki rezerwowych. W całym rozgrywkach zdobył dwie bramki, z czego najbardziej zapamiętamy pierwszą. Trafienie z Radomiakiem Radom było pierwszą bramką GKS Katowice po powrocie do Ekstraklasy. Marzec wystąpił również w dwóch spotkaniach Pucharu Polski.

Życzymy sukcesów w naszym klubie.

***

Jednocześnie w klubowym komunikacie o kadrze zespołu na zgrupowanie w Opalenicy przekazano, że bramkarz Przemysław Pęksa i obrońca Jakub Kaduk, którym wygasają kontrakty, nie pojadą na obóz przygotowawczy. Zawodnicy 30 czerwca tego roku staną się wolnymi graczami i opuszczą nasz klub.

Kontynuuj czytanie

Hokej

Do braci Hofman dołącza Hoffman

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Defensywę hokejowej GieKSy wzmocnił Zack Hoffman.

27-letni Kanadyjczyk do Europy trafił pod koniec zeszłego sezonu – rozpoczął go w ECHL, później jednak przeniósł się do Guildford Flames z brytyjskiej ligi EIHL, gdzie wystąpił w 14 meczach i zanotował 2 asysty. Mierzący 191 cm wzrostu obrońca odkąd tylko trafił do seniorskiego hokeja był zawodnikiem od zadań typowo defensywnych – więcej punktował jedynie w juniorskich rozgrywkach, ale grał tam tylko na niższych poziomach. Jego kontrakt będzie obowiązywać przez rok.

Witamy w GKS-ie!

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna kobiet

Znamy rywalki w Lidze Mistrzyń

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Drużyna GKS-u Katowice poznała przeciwniczki w II rundzie eliminacyjnej UEFA Women’s Champions League. Katowiczanki zagrają w miniturnieju, który odbędzie się 27-30 sierpnia. W rywalizacji wezmą udział cztery drużyny, a mecze zostaną rozegrane w Słowenii.

W pierwszym spotkaniu GieKSa zmierzy się z WFC BIIK-Shymkent (Kazachstan), a w przypadku zwycięstwa awansuje do finału, gdzie czekać będzie lepszy z pary ZNK Mura (Słowenia, Murska Sobota) – zwycięzca drugiej grupy pierwszej rundy kwalifikacji. 

Druga grupa pierwszej rundy kwalifikacji (finał 2 sierpnia):
Agarista CSF Anenii Noi 2020 (MDA) – Swieqi United FC (MLT) | Spartak Myjava (SVK) – ŽFK Budućnost (MNE)

Awans do ostatniej rundy eliminacyjnej uzyska tylko triumfator każdego miniturnieju (czeka na niego bezpośredni dwumecz o fazę ligową LM, przegrany finału zagra w Lidze Europy), a druga i trzecia drużyna turnieju eliminacyjnego spadną do Ligi Europy. W przypadku remisu po 90 minutach spotkania przewidziana jest dogrywka, a jeśli nie przyniesie rozstrzygnięcia – rzuty karne.


Wszystkie drużyny drugiej rundy eliminacyjnej to:

Rozstawione: SK Slavia Praha (CZE), FC Rosengård (SWE), FC Twente (NED), Vålerenga Fotball (NOR), FC Vorskla Poltava (UKR), WFC BIIK-Shymkent (KAZ), KFF Vllaznia (ALB), Apollon Ladies FC (CYP), ŽNK Mura (SVN), SFK 2000 Sarajevo (BIH), FC Gintra (LTU), Ferencvárosi TC (HUN), Fortuna Hjørring (DEN), Breidablik (ISL)

Nierozstawione: FC Dinamo-BSUPC (BLR), BSC Young Boys (SUI), Hibernian FC Women (SCO), ŽFK Crvena Zvezda (SRB), OH Leuven (BEL), FCV Farul Constanța (ROU), HJK Helsinki (FIN), GKS Katowice (POL), Zwycięzca CH-P Q1 Gr 1, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 2, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 3, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 4, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 5, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 6


Faza zasadnicza Ligi Europy odbywa się w formacie pucharowym (mecz i rewanż, eliminacja bezpośrednia).

Do pierwszej rundy kwalifikacyjnej nowej Ligi Europy kobiet bezpośrednio awansuje 11 drużyn. Dołączą do nich również zespoły, które zajęły trzecie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń kobiet – także 11 drużyn.

W drugiej rundzie kwalifikacyjnej do turnieju dołączy jedna drużyna z bezpośrednim awansem (Slovácko) oraz zespoły, które zajęły drugie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń (11 drużyn), a także kluby, które odpadły w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzyń (9 drużyn). Do nich dołączą zwycięzcy pierwszej rundy kwalifikacyjnej Women’s Europa Cup.

Liga Mistrzów odbywa się w formacie ligowym (format tabeli, dzięki któremu awansuje się do fazy pucharowej).

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga