Siatkówka

PlusLiga: 13 kolejka – Prócz katowickiej bez niespodzianek w pechowej „trzynastce”

„Trzynastka” w telegraficznym skrócie.

W Bydgoszczy pewne zwycięstwo lubinian. Pierwsze dwa sety wyrównane wygrane to przez jednym, to przez drugich na przewagi. Dwie kolejne partie już pod kontrolą siatkarzy Cuprum. ZAKSA nie pozostawiła żadnych złudzeń, kto tu jest mistrzem Polski i bezproblemowo pokonała kolejnego przeciwnika. Zacięty mecz w Olsztynie, gdzie ostatecznie to gospodarze cieszyli się z wygranej, którzy prowadzili już 2:0 w setach. Po jednym secie wyrównanym oraz po jednej partii pod pełną kontrolą na koncie każdej z drużyn. Tie-break z lekką przewagą gdańszczan – dwu lub trzypunktową – do stanu po 9. Wtedy olsztynianie przełamują gości i rozstrzygają decydującą końcówkę seta. Jastrzębianie potrafili odwrócić losy meczu, gdy przegrywali już w setach 0:2. Tie-break wyrównany z lekką przewagą gospodarzy, którą utrzymali do szczęśliwego końca.

W meczu outsiderów lepsi bielszczanie, którzy wygrali po jedenastu kolejnych porażkach. Po dwóch pewnie wygranych setach, trzeci wydawał się formalnością, a w nim rolę się odwróciły i zwyciężyli szczecinianie. W czwartej partii BBTS prowadził już bardzo wyraźnie (12:5) i wtedy Espadon zaczął mozolnie odrabiać straty, doprowadzając w końcu do remisu po 21.W nerwowej końcówce, na przewagi wygrali bielszczanie i upragnione zwycięstwo stało się faktem. Resovia poradziła sobie bez strat w Kielcach mając problemy tylko w drugiej partii, gdzie rozstrzygnęła wynik na swoją korzyść dopiero w zaciętej końcówce na przewagi. W Częstochowie niespodziewanie gospodarze w przedłużającej się końcówce pierwszego seta, okazali się lepsi od Skry. W trzech kolejnych wszystko wróciło do normy i bełchatowianie wygrali mecz za trzy punkty.

Pierwsza szóstka drużyn solidarnie wygrała swoje mecze zachowując tym samym status quo w tabeli. Niestety porażka GKS-u zepchnęła nasz zespół o dwa miejsca w dół, ponieważ prócz naszego pogromcy, Czarnych Radom wyprzedził nasz również LOTOS zdobywając w swoim meczu tylko jeden punkt, ale mając lepszy stosunek setów. Czerwoną latarnię znów dzierży Espadon przegrywając mecz z BBTS-em. Czyżby efekt nowej miotły zadziałał skutecznie w Bielsku? Następne emocje już w środku tygodnia, we wtorek rozpoczyna się 14 seria gier, a GieKSa zagra w środę w Jastrzębiu.

Wyniki 13 kolejki: 9 i 10 grudnia

Łuczniczka Bydgoszcz – Cuprum Lubin  1:3 (27:25, 23:25, 20:25, 20:25)

Łuczniczka: Szczurek, Filipiak (22), Nowakowski (6), Sacharewicz (10), Rohnka (14), Yudin (13), Czunkiewicz (libero) oraz Sieńko, Gromadowski (3), Bobrowski. Trener: Piotr Makowski.
Cuprum: Łomacz (1), Kaczmarek (16), Boehme (8), Hain (13), Pupart (16), Taeht (20), Rusek (libero) oraz Gorzkiewicz, Malinowski. Trener: Gheorghe Cretu.  MVP: Grzegorz Łomacz.

MKS Będzin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  0:3 (16:25, 16:25, 18:25)

Będzin: Kozub (1), Araujo (4), Ratajczak (7), Rejno (6), Waliński (6), Peszko (2), Potera (libero) oraz Seif, Piotrowski (5), Woch, Russell (2). Trener: Stelio DeRocco.
ZAKSA: Toniutti (4), Konarski (14), Wiśniewski (4), Bieniek (9), Buszek (8), Deroo (13), Zatorski (libero), Czarnowski (4). Trener: Ferdinando De Giorgi.  MVP: Benjamin Toniutti.

Indykpol AZS Olsztyn – LOTOS Trefl Gdańsk  3:2 (25:21, 25:14, 21:25, 13:25, 16:14)

Olsztyn: Woicki (2), Hadrava (24), Pliński (7), Zniszczoł (4), Śliwka (18), Włodarczyk (12), Żurek (libero) oraz Makowski, Boswinkel (2), Kochanowski (4), Buchowski (1), Palacios (4). Trener: Andrea Gardini.  MVP: Jan Hadrava.
LOTOS: Masny, Schulz (25), Paszycki (18), Gawryszewski (4), Mika (13), Hebda (6), Gacek (libero) oraz Stępień, Romać, Grzyb (6), Pietruczuk, Jakubiszak. Trener: Andrea Anastasi.

Jastrzębski Węgiel – ONICO AZS Politechnika Warszawska  3:2 (28:30, 20:25, 25:18, 25:20, 15:12)

Jastrzębski: Kampa (1), Muzaj (11), Kosok (8), Boruch (10), Touzinsky (10), Oliva (26), Popiwczak (libero) oraz Gil, Strzeżek (2), Bachmatiuk, Ernastowicz, De Rocco. Trener: Mark Lebedew.  MVP: Salvador Hidalgo Oliva.
Politechnika: Zagumny (1), Filip (19), Kowalczyk (6), Wrona (17), Samica (19), Kwolek (17) oraz Gruszczyński (libero), Firlej, Mikołajczak, Świrydowicz (2), Halaba, Olenderek (libero). Trener: Jakub Bednaruk.

GKS Katowice – Cerrad Czarni Radom  0:3 (23:25, 19:25, 27:29)

GKS: Falaschi, Butryn (9), Krulicki (8), Kalembka (5), Kapelus (13), Sobański (7), Stańczak (libero) oraz Fijałek (1), Van Walle (10), Pietraszko, Błoński. Trener: Piotr Gruszka.
Czarni: Kędzierski (5), Bołądź (14), Kohut (11), Smith (10), Żaliński (10), Fornal (5), Watten (libero) oraz Ostrowski, Wiese (3). Trener: Robert Prygiel.  MVP: Michał Kędzierski.

BBTS Bielsko-Biała – Espadon Szczecin  3:1 (25:21, 25:21, 19:25, 26:24)

BBTS: Storożyłow (5), Gryc (13), Gaca (4), Siek (12), Bartos (7), Lipiński (16), Koziura (libero) oraz Czauderna (libero), Bieńkowski, Janeczek (2), Grzechnik, Vemić, Kwasowski. Trener: Rastislav Chudik.  MVP: Paweł Gryc.
Espadon: Petković (2), Kluth (17), Gałązka (11), Cedzyński (12), Ruciak (14), Wika (8), Mihułka (libero) oraz Sladecek (2), Borovnjak (1), Murek (libero). Trener: Milan Simojlović.

Effector Kielce – Asseco Resovia Rzeszów  0:3 (21:25, 29:31, 12:25)

Effector: Komenda (5), Andrić (1), Wohlfahrstaetter (7), Maćkowiak (6), Wachnik (12), Pawliński (2), Sobczak (libero) oraz Biniek (libero), Superlak, Bućko (7), Formela. Trener: Dariusz Daszkiewicz.
Resovia: Drzyzga, Schmitt (18), Nowakowski (14), Możdżonek (4), Perrin (17), Rossard (12), Wojtaszek (libero) oraz Lemański, Dryja, Masłowski (libero). Trener: Andrzej Kowal.  MVP: Thibault Rossard.

AZS Częstochowa – PGE Skra Bełchatów  1:3 (30:28, 15:25, 22:25, 21:25)

Częstochowa: T. Kowalski (2), Grebeniuk (18), Polański (3), Buniak (7), Moroz (11), Szymura (15), A. Kowalski (libero) oraz Buczek, Adamajtis (1), Janus (2), Wawrzyńczyk (2). Trener: Ryszard Bosek.
Skra: Uriarte (4), Wlazły (14), Kłos (9), Gładyr (10), Szalpuk (16), Penczew (5), Piechocki (libero) oraz Janusz, Kurek (8), Bednorz (8). Trener: Philippe Blain.  MVP: Artur Szalpuk.

16 Espadon Szczecin 13 7 15:34 1036:1108

W przypadku równej liczby punktów meczowych o wyższym miejscu w tabeli decyduje:

a) liczba wygranych meczów,
b) lepszy (wyższy) stosunek setów zdobytych do straconych,
c) lepszy (wyższy) stosunek małych punktów zdobytych do małych punktów straconych.

87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

GKS Katowice – Stal Rzeszów Live

04.05.2024 Katowice

GKS Katowice – Stal Rzeszów 8:0 (5:0)

Bramki: Kozubal (1), Bergier (12), Mak (14),(25),(27), Repka (62), Marzec (75), Arak (87) –

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski (60. Krawczyk), Jędrych, Jaroszek (72. Shibata), Komor, Repka, Mak (76. Aleman)– Błąd (76. Baranowicz), Kozubal, Marzec – Bergier(60. Arak)

Stal Rzeszów: Raciniewski – Warczak, Kościelny, Śimcak, Diaz (60. Wachowiak), Thill (75. Danielewicz), Łysiak, Kądziołka (46.Bukowski), Paśko, Łyczko (46. Synoś), Prokić (75. Plichta)

Żółte kartki: – Krawczyk

Czerwona kartka: – Kościelny

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk)