Piłka nożna Prasówka

GKS bez punktów w hicie. Media o meczu GKS Katowice-Sandecja 0:1

Piłkarze GieKSy przegrali wczoraj z Sandecją 0:1, zapraszamy do przeczytania informacji na temat meczu:

sportowefakty.wp.pl – Sandecja Nowy Sącz górą w meczu na szczycie

W meczu na szczycie Nice I ligi Sandecja Nowy Sącz pokonała na wyjeździe GKS Katowice 1:0 i jest blisko awansu do Lotto Ekstraklasy. Gola na wagę wygranej zdobył stoper Michal Piter-Bućko.

[…] Lepiej mecz rozpoczęli gospodarze, którzy częściej byli przy piłce i starali się stwarzać sytuacje pod bramką rywala. Obie ekipy wyszły na to spotkanie z dwoma nominalnymi napastnikami, ale i tak żaden z nich nie potrafił znaleźć sposobu na defensywę przeciwnika.

[…] Z biegiem czasu to Sandecja zaczęła przejmować inicjatywę. Mimo sporego osłabienia zespół z Nowego Sącza miał przewagę. W drugiej połowie gospodarze prezentowali się nieco lepiej, jednak było to za mało, aby zaskoczyć defensywę gości. Zawodnicy z Katowic natomiast w dalszym ciągu stwarzali sobie groźne sytuacje. W 56. minucie powinno być 2:0 dla przyjezdnych.

[…] Sandecja swego dopięła w 73. minucie. Niefortunną interwencję zaliczył wtedy Igor Sapała, który próbował odebrać piłkę wślizgiem rywalowi, ale podał Michalowi Piterowi-Bućko. Stoper gości był w sytuacji sam na sam z Nowakiem i pewnie pokonał bramkarza.

sportslaski.pl – Sandecja na autostradzie do elity. GKS bez punktów w hicie

Sandecja Nowy Sącz przez większą część meczu była lepsza od GKS-u Katowice i zasłużenie zgarnęła trzy punkty. Lider Nice I ligi jedną nogą jest już w Lotto Ekstraklasie. Katowiczanie muszą się ścigać z goniącym peletonem…

[…] Na boisku było dużo twardej walki, ale za to mało dogodnych okazji strzeleckich. W pierwszej połowie najwięcej emocji było tuż przed przerwą. Najpierw błąd popełnił Łukasz Radliński, który nie zdołał wybić piłki po dośrodkowaniu i to obrońcy musieli ratować sytuację. Sandecja obroniła się i ruszyła z kontrą, w której efektownym dryblingiem popisał się aktywny Wdowiak. Pomocnik wycofał piłkę do Bartłomieja Kasprzaka, który mocno uderzył, ale Sebastian Nowak nie dał się zaskoczyć

[…] Swoją przewagę Sandecja w końcu udokumentowała golem – goście przejęli piłkę na swojej połowie i ruszyli z kontrą. Na bramkę Nowaka biegł Dudzic, wślizgiem futbolówkę zdołał mu wybić Igor Sapała, ale przejął ją Michal Piter-Bucko, który uderzeniem po ziemi wyprowadził lidera Nice I ligi na prowadzenie. GKS w końcu ruszył odważniej i również trafił – Andreja Prokić po rzucie rożnym – ale sędzia słusznie odgwizdał spalonego. Po chwili w poprzeczkę z kilku metrów uderzył Kamil Jóźwiak.
W ostatnich 10 minutach przyjezdni byli w sporych opałach, ale zdołali się obronić i dowieźć korzystny dla nich wynik. Zwycięstwo Sandecji – siódme z rzędu – oznacza, że tylko kataklizm może im odebrać awans do Lotto Ekstraklasy. Na cztery kolejki przed końcem sezonu podopieczni trenera Radosława Mroczkowskiego mają siedem punktów przewagi nad GKS-em…

gol24.pl – Sandecja wygrała przy Bukowej i jest już jedną nogą w Ekstraklasie!

[…] Sądeczanie wygrali i są już o krok od wywalczenia upragnionego awansu do ekstraklasy. Ten mecz miał kapitalne znaczenie dla obu drużyn. Wizyta lidera u drugiej drużyny w tabeli zawsze wywołuje emocje. Na tak ważne spotkanie nie mógł wyjść Dawid Szufryn (pauza za kartki), ostoja defensywy sądeczan, a zastąpił go Adrian Jurkowski, który poprzednie cztery lata spędził w Katowicach.

Z dość dużą obawą wobec siebie podeszły oba zespoły do tego starcia. Stąd też ostrożna gra z obu strony, z wielką asekuracją i wyrachowaniem. Goście w ogóle nie mogli przeprowadzić skutecznej akcji, ich ataki były paraliżowane daleko od bramki GKS-u. Zresztą Łukasz Radliński też nie musiał interweniować. W 25 minucie przed szansą stanął Jurkowski, ale zepsuł rzut wolny, strzelając bardzo niecelnie. Koncepcja gry dwoma napastnikami posypała się trenerowi Radosławowi Mroczkowskiemu w 24 minucie. Wtedy to z kontuzją opuścił boisko Maciej Korzym, a 2 minuty później zastąpił go Wojciech Trochim, który zagrał na pozycji ofensywnego pomocnika. Niebawem po wejściu na boisko egzekwował wolnego – trafił w mur. W 41 minucie sądeczanie przeprowadzili kapitalną akcję. Obrońcami zakręcił Mateusz Wdowiak, wyłożył piłkę na 16. metr Adrianowi Dankowi, który mocno strzelił, ale Sebastian Nowak zdołał odbić piłkę.

[…] W 72 minucie Igor Sapała, chcąc wybić piłę spod nóg Bartłomieja Dudzica, skierował ją do Michala Piter-Bućko, a ten w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. Gospodarze zostali trafieni jak obuchem w głowę i nie mogli się pozbierać. Ale jeszcze zaatakowali w końcówce meczu, m.in. Kamil Jóźwiak trafił w poprzeczkę. W 88 minucie bliski powodzenia był Charlie Trafford, ale strzelił minimalnie niecelnie.

87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

GKS Katowice – Stal Rzeszów Live

04.05.2023 Katowice

GKS Katowice – Stal Rzeszów 8:0 (5:0)

Bramki: Kozubal (1), Bergier (12), Mak (14),(25),(27), Repka (62), Marzec (75), Arak (87) –

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski (60. Krawczyk), Jędrych, Jaroszek (72. Shibata), Komor, Repka, Mak (76. Aleman)– Błąd (76. Baranowicz), Kozubal, Marzec – Bergier(60. Arak)

Stal Rzeszów: Raciniewski – Warczak, Kościelny, Śimcak, Diaz (60. Wachowiak), Thill (75. Danielewicz), Łysiak, Kądziołka (46.Bukowski), Paśko, Łyczko (46. Synoś), Prokić (75. Plichta)

Żółte kartki: – Krawczyk

Czerwona kartka: – Kościelny

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk)

Szalone zwycięstwo w Warszawie

Zapraszamy do obszernej galerii z wyjazdu do Warszawy. GieKSa po szalonej końcówce pokonała Polonię 2:1. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara.

Rafał Górak: „Obawiam się o nasz stan kadrowy”

Prezentujemy zapis z konferencji po remisie 0:0 z Górnikiem Łęczna.

Pavol Stano: Uważam, że widzieliśmy dobre widowisko, choć bez bramek. Staraliśmy się eliminować te mocne strony GieKSy i grać tak, jak chcieliśmy. Zaangażowanie chłopaków było fajne, jakość adekwatna do meczu, wyglądało na to, że to zrobimy i doprowadzimy ten mecz do końca. Trzeba przyznać, że gospodarze też mieli sytuacje. Remis, każdy chciał więcej, trzeba ten punkt szanować.

***

Rafał Górak: Skończyło się meczem remisowym, wydaje się, że były momenty, gdzie Górnik Łęczna prowadził grę w sposób bardziej spójny. Nie można tu mówić jednak o czystych sytuacjach, a szkoda mi sytuacji Kuuska, najlepszej ze wszystkich. Widać progres w grze drużyny z Łęcznej, nie będę w jakiś sposób narzekał. Obawiam się o nasz stan kadrowy, mamy dwa treningi, a łatwy mecz nas nie czeka. Musimy ciężko pracować, by zawodników doprowadzić do dyspozycji, bo mamy dużo tych kontuzji. Dopadła nas grypa jelitowa. Trzeba szanować ten punkt i doceniam tę walkę z naprawdę dobrze grającym rywalem.

Urazy Rogali i Wasielewskiego?
    Górak: Grzesiek to uraz mięśniowy, Marcin zmagał się z urazem od dłuższego czasu. Marcin, jak go znam, będzie robił wszystko, by być gotowym na następne spotkanie. Czasu mamy mało, trzeba myśleć o tym, kim ich zastąpimy.

Wracają demony jesieni?
    Górak: Nigdy nie miałem demonów, nic mi się nie przypomina. Mocna liga i wymagający rywale, rzeczywiście dzisiaj ten punkt biorę do kieszeni, myślę o meczu w Warszawie.

Arek Jędrych stracił przytomność czy było to zwykłe zderzenie?
    Górak: Nie stracił, natomiast otrzymał poważny cios. Nos jest złamany, ale to nie złamie Jędrycha.

Duża delegacja z GKS-u Tychy na trybunach. Było dziś jakieś ukrycie schematu?
    Górak: Żadnego ukrycia schematu dzisiaj nie było.

Mecz z Polonią Warszawa to spotkanie z zespołem z dołu tabeli. Będzie to trudne spotkanie?
    Górak: Zespół z Warszawy to zdeterminowany i niezły zespół. Mamy całkowity obraz tej drużyny, spodziewamy się naprawdę trudnego spotkania. Zdajemy sobie sprawę, że jest na co patrzeć i łatwo nie będzie.

Kończąc temat zawieszeń i nieobecnych zawodników. Ile meczów zawieszenia otrzymał Repka i jak powrót Komora?
    Górak:
    Oskar dwa spotkania, więc nie będzie dostępny w Warszawie, a Komor można powiedzieć już w 80% wyleczony. Nie chcieliśmy dzisiaj ryzykować zawodnika, ale wydaje mi się, że te dwa dni doprowadzą go do 100% dyspozycji.