A zwycięstwa w lidze brak

Górnik Zabrze od kilku kolejek nie potrafi odnieść zwycięstwa w lidze. Remisy z Jagiellonią Białystok i Wisłą Płock przedzieliło zwycięstwem w 1/32 Pucharu Polski, kiedy po golu Janickiego zabrzanie pokonali 1:0 Ruch Chorzów w Wielkich Derbach Śląska.

W 9. kolejce PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze w meczu derbowym podejmował na swoim stadionie Piasta Gliwice. Lepiej w mecz weszli goście. Już w 4. minucie Kądzior dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne zabrzan, gdzie mocno naciskany Jensen przez Mosóra wpakował piłkę do swojej bramki. Piłkarze Górnika rzucili się do odrabiania strat. Niestety 10 minut później Piast podwyższył prowadzenie – Wilczek po podaniu Kądziora wpakował piłkę do zabrzańskiej bramki. W 17. minucie za sprawą strzało-dośrodkowanie Janży Górnik wrócił do gry. W 38. minucie Dadok był faulowany w polu karnym Piasta, a sędzia po konsultacji  VAR wskazał na wapno. Pewnym wykonawcą  jedenastki został Krawczyk. Do końca pierwszej połowy, mimo kolejnych sytuacji dla zabrzan, wynik nie uległ już zmianie. Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Kądzior dał znowu prowadzenie Piastowi. Górnik rzucił wszystkie siły, żeby odrobić straty. W tym celu trener zabrzan wprowadził na boisko między innymi Podolskiego. W 97. minucie za ostry faul wyleciał z boiska Mosór. Górnik miał  stały fragment gry po tym zdarzeniu. Pod bramkę gliwiczan pobiegł nawet bramkarz zabrzan. W ogromnym zamieszaniu pod bramką Jensen doprowadził do remisu.

3:3 – Jensen, 90+9′

Górnik Zabrze: Broll – Jensen, Janicki, Szcześniak, Olkowski (68′ Wojtuszek), Mvondo, Kotzke (68′ Vrhovec), Janża [c], Okunuki (84′ Pacheco), Dadok (78′ Włodarczyk), Krawczyk (78′ Podolski)
Rezerwowi: Bielica – Paluszek, Pacheco, Vrhovec, Podolski, Cholewiak, Wojtuszek, Włodarczyk, Marosa
Trener: Bartosch Gaul

Piast Gliwice: Plach – Mosór, Czerwiński, [c], Toril (73′ Sappinen), Wilczek, Tomasiewicz (81′ Dziczek), Hateley, Reiner (46′ Mokwa), Pyrka (85′ Ameyaw), Kądzior, Katranis (81′ Holubek)
Rezerwowi: Szymański – Munoz, Sappinen, Holubek, Dziczek, Ameyaw, Mokwa, Kirejczyk, Kaput
Trener: Waldemar Fornalik

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)
Żółte kartki: Janża, Szcześniak – Reiner, Katranis, Kądzior
Czerwona kartka: Mosór (90+7′ za ostre wejście w rywala)
Widzów: 19114.

87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

Komplet kibiców na Bukowej

Zapraszamy do obszernej galerii z Bukowej. GieKSa pokonała Wisłę Kraków 5:2, a spotkanie oglądał komplet publiczności. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara.