Banik w dwóch odsłonach

Z racji bardzo dużego natłoku naszych spotkań, w zeszłym tygodniu nie było relacji, co działo się u naszych południowych sąsiadów. A warto wrócić do meczu z Pardubicami, który Banik wygrał na własnym stadionie 3:1. Ostatnia kolejka to niestety dotkliwa porażka 0:4 na wyjeździe ze Slavią Praga.

Mecz 4. kolejki rozgrywany był w Ostravie 15 sierpnia, a rywalem było FK Pardubice. Od początku spotkania Banik starał się objąć prowadzenie. Świetną sytuację mieli w 27. minucie, gdy Roman Potocny oddał silny strzał głową w środek bramki. Kilka minut później Jaroslav Svozil był bliski zdobycia bramki, jednak jego strzał odbił się od poprzeczki. Cztery minuty przed końcem pierwszej połowy mogła paść bramka samobójcza, gdy bramkarz gości ledwo opanował podanie od swojego kolegi. Po zmianie stron Banik był nadal w natarciu, co przyniosło zamierzony efekt w 54. minucie. Gdy zawodnicy gości byli ustawieni bardzo wysoko Ladislav Almasi wyprzedził ostatniego obrońcę, który był ustawiony bardzo blisko środka boiska i ruszył w stronę bramki. W ostatniej fazie podał prostopadle na dziesiąty metr, gdzie stał niepilnowany Daniel Tetour, a ten pewnie pokonał bramkarza. Sześć minut później mogła paść kolejna bramka, dla Banika, ale po zamieszaniu w polu karnym obrońcy zdołali oddalić zagrożenie. W 71. minucie Yira Sor wyszedł sam na sam z bramkarzem i mimo tego, że miał bardzo dużo czasu na oddanie strzału Jakub Markovic wybronił jego strzał. Po kilku minutach niespodziewanie padła bramka wyrównująca, a jej autorem był Dominik Kostka. Na odpowiedz Banika nie trzeba było czekać zbyt długo, ponieważ po dwóch minutach De Azevedo wyprowadził Banik ponownie na prowadzenie strzelając bramkę głową. Chwilę później znów powinien być remis, jednak drużyna gości pogubiła się w ataku i nie zdołali oddać strzału na pustą bramkę. W 85. minucie Jiri Klima podwyższył prowadzenie na 3:1, lekko lobując bramkarza. Był to ostatni gol w tym spotkaniu, chociaż niewiele brakło, aby strzelec ostatniej bramki w ostatniej akcji spotkania dołożył kolejną bramkę.

W zeszłą niedzielę Banik udał się na wyjazdowe spotkanie ze Slavią Praga. Przed tą kolejką obie drużyny miały tyle samo punktów na swoim koncie. Jednak drużyna Banika jakby nie dojechała na to spotkanie i dała się zdominować gospodarzom. Slavia kreowała sobie coraz lepsze okazje na objęcie prowadzenia, co przyniosło efekt w 30. minucie, gdy Stanislav Tecl mocnym strzałem głową pokonuje Jana Lustuvke. Gdy wydawało się, że wynik do przerwy nie ulegnie zmianie, do akcji wkroczył Daniel Samek, strzelając na dalszy słupek. Po zmianie stron Banik nie potrafił się podnieść i w 51. minucie padła kolejna bramka, a jej autorem był Ondrej Lingr. Czternaście minut później David Lischka sprokurował karnego. Do jedenastki podszedł Ondrej Kudela i pewnie zamienił ją na bramkę. W 78. minucie Gigli Ndefe zagotował się, gdy obrońca specjalnie wybił im piłkę z rąk przy wyrzucie z autu i go odepchnął. Sędzia bez skrupułów pokazał mu drugą żółtą kartkę i odesłał do szatni. Do końca spotkania nie padła już żadna bramka, ale 4:0 to był najniższy wymiar kary. Trzeba przyznać, że było to najsłabsze spotkanie Banika w tym sezonie. Tego dnia w sektorze gości zasiadło 600 kibiców Banika.

Kolejne spotkanie Banik rozegra na własnym stadionie 28 sierpnia o godzinie 16:00 z Mladą Boleslav.

FC Baník Ostrava VS FK Pardubice 3:1 (0:0)

Bramki: 55. Tetour, 73. de Azevedo, 85. Klíma – 72. Kostka.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Ndefe, Svozil, Lischka, Fleišman – Sor (75. Granečný), Kaloč, Kuzmanovič (88. Budínský), Tetour (88. Jánoš), Potočný (61. de Azevedo) – Almási (75. Klíma).

FK Pardubice: Markovič – Cadu, Čihák, Toml, Čelůstka (83. Lupač) – Solil, Červ – Kostka (76. Beran), Chytil, Tischler (68. Sláma) – Černý (68. Huf).

Żółte kartki: Kaloč – Chytil, Čihák, Čelůstka.

Widzów: 5723.

SK Slavia Praha VS FC Baník Ostrava 4:0 (2:0)

Bramki: 31. Tecl, 45. Samek, 51. Lingr, 66. Kúdela.

SK Slavia Praha: Kolář – Bah (81. Van Buren), Kúdela, Kačaraba (46. Holeš), Bořil (C) – Hromada, Samek (75. Sima) – Ekpai, Lingr (61. Traoré), Schranz (61. Oscar) – Tecl.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Ndefe, Svozil, Lischka, Fleišman (69. Granečný) – Kaloč, Jánoš (46. Pokorný) – Sor (46. Klíma), Kuzmanovič (46. Budínský), Potočný (22. de Azevedo) – Almási.