Dołącz do nas

Piłka nożna

Być może ostatnia Święta Wojna przy Bukowej!

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Patetyczny tytuł, jednak jest to scenariusz w pełni realny. W piątek o 20:30 rozpocznie się Święta Wojna przy Bukowej, czyli mecz GieKSy z Zagłębiem Sosnowiec. Nowy stadion rośnie w oczach i w kuluarach słychać, że przeprowadzka może nastąpić w przerwie zimowej następnego sezonu.

Biorąc pod uwagę kwestie sportowe Zagłębia, to szykuje się bardzo trudne spotkanie. Po bardzo słabym początku w ekipie z Sosnowca nastąpiły gruntowne zmiany i u steru pojawił się ponownie Artur Derbin. Rywale dopiero w ostatnim spotkaniu po raz pierwszy w sezonie zainkasowali komplet punktów. Miejsce i dorobek punktowy w piątek nie będzie miał znaczenia, ponieważ Derbin doskonale wie, jak nastroić zespół do pojedynku derbowego. Więcej o Zagłębiu w kwestii formy sportowej przeczytasz TUTAJ, natomiast w kwestii kibicowskiej TUTAJ.

Rafał Górak w ostatnim meczu zdecydował się na roszadę w napadzie, przez co wielu kibiców miało do niego o to pretensje. Arak w tym spotkaniu stał się co najmniej winowajcą marnej liczby akcji ofensywnych trójkolorowych. GieKSa w Bielsku-Białej była w stanie wrócić do meczu, co podtrzymuje optymizm dotyczący mocnego mentalu drużyny. Aktualnie trójkolorowi tracą do lidera dwa oczka, zajmując miejsce w czołówce pierwszoligowej tabeli. Górakowi rośnie ból głowy, ponieważ dobrze prezentują się zmiennicy w środku pola i być może już w piątek będą mieli szansę zagrać od początku.

Arbitrem spotkania będzie Leszek Lewandowski. W środę mieliśmy przyjemność gościć na twitterowym pokoju #GłosBukowej Bartosza Jaroszka. Serdecznie zapraszam do odsłuchania. Warto również zobaczyć ostatni odcinek Trójkolorowego Vloga!

My oczywiście przeprowadzimy dla Was relację, będzie również galeria i wypowiedzi trenerów z konferencji tuż po meczu. Widzimy się na stadionie przy Bukowej!

15.09.2023 (piątek, 20:30) GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria SK 1964 Stadion

SK 1964 z wizytą na nowym stadionie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

We wtorek 19 września przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” wzięli udział w sesji Komisji Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Katowice, która połączona była z wizytacją nowo budowanego kompleksu przy ulicy Upadowej.

21 sierpnia zakończono na hali sportowej główne roboty konstrukcyjne, związane zarówno z konstrukcją prefabrykowaną, jak i stalową konstrukcją dachu. Obecnie trwa wykonywanie ścian murowanych oraz warstw posadzek. Na hali prowadzone są prace związane z instalacjami wewnętrznymi, zakończono wykonywanie instalacji podposadzkowych, trwa montaż koryt kablowych, zawiesi pod instalacje i wykonywanie oświetlenia klatek schodowych.

Na stadionie stanęły już wszystkie cztery trybuny. Obecnie montowana jest konstrukcja stalowa dachu. W pomieszczeniach stadionu również rozpoczęto prace przygotowawcze do montażu instalacji. Na terenie wokół głównych budynków trwają prace związane z budynkami pomocniczymi (kasy, szatnie, pomieszczenia techniczne), przygotowywane są fundamenty pod ogrodzenie oraz wyrównywany jest teren pod wykonywanie nawierzchni. Mocno zaawansowane jest również wykonywanie głównego parkingu, na którym wykonano nawierzchnię dla miejsc postojowych, krawężniki i obrzeża oraz oświetlenie parkingu. W fazie końcowej jest wykonywanie na terenach zewnętrznych sieci sanitarnych oraz elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 31 sierpnia 2024 roku.

Poniżej załączamy zdjęcia z wizytacji.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Lechia Gdańsk – GKS Katowice Relacja Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

  Kontynuuj czytanie

  Piłka nożna

  GKS Katowice – Górnik Zabrze Live

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Portal "GieKSa.pl" jest niezależnym serwisem informacyjnym prowadzonym przez Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z klubem piłkarskim GKS GieKSa Katowice S.A."GieKSa.pl" informuje, że komentarze i wypowiedzi kibiców, internautów, jak i felietonistów zamieszczone w portalu są wyrazem ich osobistych poglądów, spostrzeżeń lub przekonań i nie należy identyfikować ich z poglądami redakcji. Copyright © 2012.

  Wszelkie materiały (m.in. teksty, video, zdjęcia, grafika) zamieszczone na stronie są własnością Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Jakiekolwiek kopiowanie oraz reprodukowanie bez zgody Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" jest surowo zabronione. Dopuszczalne jest cytowanie krótkich fragmentów tekstu, jednakże konieczne jest podanie źródła tekstu w postaci linku do oryginalnej wersji oraz do strony głównej serwisu.

  Made with by Cysiu & Stęga