Dołącz do nas

Piłka nożna Prasówka

Czas pożegnań. Doniesienia mass mediów przed meczem GieKSa-Wisła

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień mass mediów na temat dzisiejszego meczu GKS Katowice – Wisła Płock.

 

 

płock.wyborcza.pl – Wisła Płock już szykuje się na ekstraklasę. Będzie nowy sponsor?
W niedzielę meczem na wyjeździe z GKS-em Katowice (godz. 15) piłkarze Wisły zakończą zmagania w pierwszej lidze. – Nie jedziemy tam na wycieczkę, zagramy o pełną pulę – zapowiada wiceprezes Wisły Tomasz Marzec.
Nafciarze, którzy już dawno zapewnili sobie grę w ekstraklasie w przyszłym sezonie, grają bez presji, na luzie. – Ale nadal mają do wzięcia pieniądze z premii za zwycięstwo – przypomina wiceprezes Wisły. W składzie Wisły, podobnie jak na ostatni mecz w Płocku z Wigrami Suwałki (0:0), dojdzie do kilku zmian. Szansę na grę dostaną ci piłkarze, którzy w tym sezonie grali mało. Na mecz do Katowic wybiera się ok. 300 kibiców z Płocka.
sportslaski.pl – GKS Katowice – Wisła Płock. Czas pożegnań.

 

W niedzielne popołudnie dojdzie przy okazji meczu GieKSy z Wisłą Płock do wielu pożegnań. Po pierwsze goście żegnają się z 1 ligą i witają z ekstraklasą. Po drugie na Bukowej po tym meczu zostanie pożegnanych kilku zawodników. Po trzecie to będzie ostatni mecz tego sezonu, który w przeciwieństwie do Płocka w Katowicach pożegnają bez żalu.

Co ciekawego?
– nie rozpieszczali tej wiosny swoich kibiców piłkarze GKS Katowice. W tym roku na Bukowej strzelili tylko cztery bramki – najmniej (wespół z Bełchatowem) w całej lidze.

[…]- Wisła ma najlepszą defensywę w 1 lidze. W 33 kolejkach straciła tylko 26 bramek. Co ciekawe w tym roku płocczanie stracili 6 bramek – wszystkie na wyjazdach.

[…]- trener Marcin Kaczmarek pracuje w Płocku od 22 czerwca 2012 roku. W tym czasie awansował z Wisłą najpierw do 1 ligi, a teraz do ekstraklasy. W tym samym czasie w GieKSie pracowało pięciu szkoleniowców a katowiczanie jak byli tak są w 1 lidze.
– to już piąty awans Wisły do ekstraklasy. Na ten (poza pierwszym) czekano najdłużej, bo aż 9 lat. GKS poza ekstraklasą jest już od dwa lata dłużej.

[…] Na kogo zwrócić uwagę?
Na boisku zapewne jutro zobaczymy trójkę zawodników którzy mają na koncie po 12 pierwszoligowych goli w tym sezonie. Kapitan GKS Grzegorz Goncerz będzie mógł zatem rozstrzygnąć w bezpośredniej walce czy jest lepszy od dwójki Mikołaj Lebedyński – Arkadiusz Reca.

 

 

sportowefakty.wp.pl – GKS Katowice – Wisła Płock: pożegnanie gości z I ligą

 

[…] Wisła Płock już w maju zapewniła sobie upragniony awans do Ekstraklasy. Ostatnie mecze I ligi są dla płocczan pracowitym okresem, gdyż działacze już skupiają się na przygotowaniach do nowego, jakże ważnego dla klubu, sezonu. W niedzielę Wisła pożegna się z I ligą w Katowicach, a jej rywalem będzie GKS, który w rundzie wiosennej nie walczy praktycznie o nic więcej oprócz honoru.

[…] W Katowicach, tak jak i w Płocki, już myślą o nowym sezonie. Działacze GKS-u w tygodniu poprzedzającym spotkanie z Wisłą ogłosili nazwiska dwóch nowych zawodników, którzy w kolejnym sezonie będą grać w barwach śląskiego klubu. Niewątpliwie GieKSę czeka latem przebudowa, a dobry wynik w ostatnim spotkaniu sezonu może być dla klubu dobrym sygnałem na przyszłość.

 

 

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

Terminarz GKS Katowice w sezonie 2025/26

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Ekstraklasa opublikowała terminarz na sezon 2025/26. GKS Katowice ligowe zmagania rozpocznie od dwóch spotkań na Arenie Katowice.

Na inaugurację przyjdzie nam zagrać z wicemistrzami Polski – Rakowem Częstochowa. W następnej kolejce przy Nowej Bukowej pojawi się Zagłębie Lubin. Pierwszym wyjazdem będzie spotkanie w Łodzi z Widzewem, a tydzień później zagramy w Warszawie z Legią. Śląski Klasyk z Górnikiem będzie miał miejsce najpierw w Zabrzu (23 sierpnia), a w Katowicach w okolicach urodzin GieKSy (28 lutego). Jesienią zaplanowano 18 kolejek (na wiosnę 16), co oznacza, że ligowe granie w 2025 roku zakończymy w Częstochowie. Na boiska wrócimy pod koniec stycznia 2026 roku, kiedy pojedziemy do Lubina na mecz z Zagłębiem. Następnie czekają nas dwa domowe mecze – z Widzewem i Legią. W Wielkanoc (5 kwietnia 2026 roku) czeka nas domowe spotkanie z Wisłą Płock. Sezon zakończymy „prawie” zgodnie z tradycyją – po Gdyni w 2024 roku i Gdańsku w 2025 roku, Szczecin w 2026 roku możemy uznać, lekko naciągając geografię, za miasto leżąc nad morzem. Z Pogonią zmierzymy się 23 maja 2026 roku.

Terminarz GKS Katowice w sezonie 2025/26:
1. kolejka – 19 lipca 2025 GKS Katowice – Raków Częstochowa
2. kolejka – 26 lipca 2025 GKS Katowice – KGHM Zagłębie Lubin
3. kolejka – 2 sierpnia 2025 Widzew Łódź – GKS Katowice
4. kolejka – 9 sierpnia 2025 Legia Warszawa – GKS Katowice
5. kolejka – 16 sierpnia 2025 GKS Katowice – Arka Gdynia
6. kolejka – 23 sierpnia 2025 Górnik Zabrze – GKS Katowice
7. kolejka – 30 sierpnia 2025 GKS Katowice – Radomiak Radom
8. kolejka – 13 września 2025 Lechia Gdańsk – GKS Katowice
9. kolejka – 20 września 2025 GKS Katowice – Cracovia
I runda Pucharu Polski – 24 września 2025
10. kolejka – 27 września 2025 Wisła Płock – GKS Katowice
11. kolejka – 4 października 2025 GKS Katowice – Lech Poznań
12. kolejka – 18 października 2025 Motor Lublin – GKS Katowice
13. kolejka – 25 października 2025 GKS Katowice – Korona Kielce
1/16 Pucharu Polski – 29 października 2025
14. kolejka – 31 października 2025 Bruk-Bet Termalica Nieciecza – GKS Katowice
15. kolejka – 8 listopada 2025 GKS Katowice – Piast Gliwice
16. kolejka – 22 listopada 2025 Jagiellonia Białystok – GKS Katowice
17. kolejka – 29 listopada 2025 GKS Katowice – Pogoń Szczecin
1/8 Pucharu Polski – 3 grudnia 2025
18. kolejka – 6 grudnia 2025 Raków Częstochowa – GKS Katowice
19. kolejka – 31 stycznia 2026 KGHM Zagłębie Lubin – GKS Katowice
20. kolejka – 7 lutego 2026 GKS Katowice – Widzew Łódź
21. kolejka – 14 lutego 2026 GKS Katowice – Legia Warszawa
22. kolejka – 21 lutego 2026 Arka Gdynia – GKS Katowice
23. kolejka – 28 lutego 2026 GKS Katowice – Górnik Zabrze
1/4 Pucharu Polski – 4 marca 2026
24. kolejka – 7 marca 2026 Radomiak Radom – GKS Katowice
25. kolejka – 14 marca 2026 GKS Katowice – Lechia Gdańsk
26. kolejka – 21 marca 2026 Cracovia – GKS Katowice
27. kolejka – 4 kwietnia 2026 GKS Katowice – Wisła Płock
1/2 Pucharu Polski – 8 kwietnia 2026
28. kolejka – 11 kwietnia 2026 Lech Poznań – GKS Katowice
29. kolejka – 18 kwietnia 2026 GKS Katowice – Motor Lublin
30. kolejka – 25 kwietnia 2026 Korona Kielce – GKS Katowice
31. kolejka – 2 maja 2026 GKS Katowice – Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Finał Pucharu Polski – 2 maja 2026
32. kolejka – 9 maja 2026 Piast Gliwice – GKS Katowice
33. kolejka – 16 maja 2026 GKS Katowice – Jagiellonia Białystok
34. kolejka – 23 maja 2026 Pogoń Szczecin – GKS Katowice

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Jaroszek i Milewski na dłużej w GieKSie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Bartosz Jaroszek i Sebastian Milewski zostają w GieKSie. Obaj zawodnicy podpisali nowe umowy (do czerwca 2026 roku) i będą w kolejnym sezonie bronić barw naszego klubu.

W przypadku Milewskiego klub skorzystał z możliwości przedłużenia kontraktu. Pomocnik trafił do naszego klubu rok temu. W tym czasie rozegrał 18 spotkań w PKO Bank Ekstraklasie oraz dwa w Pucharze Polski. Milewski strzelił jedną bramkę – w doliczonym czasie gry w spotkaniu z Cracovią.

31-letni Jaroszek dołączył do GKS Katowice w sezonie 2020/21 i zaliczył z zespołem dwa awanse – do pierwszej ligi oraz Ekstraklasy. Ogółem wystąpił w 113 spotkaniach, w których zdobył 6 bramek dla „Trójkolorowych”.

Obu piłkarzom gratulujemy nowych umów i życzymy sukcesów.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Mateusz Kowalczyk 2028

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Kowalczyk

GKS Katowice aktywował klauzulę w umowie Mateusza Kowalczyka i wykupił go z Brøndby IF. Piłkarz związał się z GieKSą do końca czerwca 2028 roku.

Kowalczyk trafił do Katowic latem 2024 roku na zasadzie wypożyczenia z duńskiego klubu. Rozegrał do tej pory 31 spotkań, w których zdobył 3 bramki i zaliczył 6 asyst. Stał się jednym z filarów naszej drużyny, która zajęła 8. miejsce w ostatnich rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Kowalczyk świetnie uzupełniał się w środku pola z Oskarem Repką.

Według naszych informacji (oraz doniesień medialnych) klauzula opiewała na kwotę miliona euro. Tym samym transfer Kowalczyka stał się najdroższym w historii GKS Katowice.

Piłkarzowi gratulujemy nowego kontraktu i życzymy powodzenia w trójkolorowych barwach.

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga