Dołącz do nas

Kibice

Dukla – Baník: kibicowsko

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Dziesiąty wyjazd Baníka w tym sezonie był już ósmym w środku tygodnia, dla normalnego kibica to za wiele stąd też nikt nie spodziewał się najazdu na Pragę, jednak jeśli ktoś oczekiwał dobrej prezentacji „chacharów” na tym spotkaniu to z pewnością się nie zawiódł. Pociągiem do Pragi dotarło około 100 kibiców ze Śląska, do tego innymi środkami transportu na „Juriske” dotarło jeszcze ponad 150 wśród których wielu kibiców z całych Czech a także osoby które z różnych przyczyn nie mogły dotrzeć do Pragi wcześniej niż na rozpoczęcie meczu. Ostatecznie na sektorze gości zameldowało się 251 „chacharów” wśród której 14 osób stanowiła delegacja fanów GieKSy, kilkanaście osób zdecydowało się także na wejście na sektory gospodarzy gdzie przez nikogo nie niepokojeni dopingowali Banicek. Tradycyjnie już sektor gości był doskonale oflagowany, tego dnia zawisły „Chacharofobie”, „Silesian Chachars”, Novojičínsko” , „90 let”, „Schönberg” oraz „Forza Baník”. Goście z Ostrawy zaprezentowali także oprawę na którą składały się transparent „bojujte do posledni kapky” oraz sektorówka z napisem „krve” (walczcie do ostatniej kropli krwi) całość dopełniały białe kartony. Jeśli chodzi o gospodarzy to utworzyli oni nad wyraz skromy około 20 osobowy „młynek” który jednak bardziej przypominał klub kibica siatkówki a nie widok znany nam z naszej rodzimej ligi, poza tym na stadionie zasiadło ledwie kilkaset osób – patrząc na ogromną trybunę jaką posiada „juriska” widok iście żałosny. Mecz niestety kończy się zwycięstwem gospodarzy co jednak nie psuje nam wrażeń z tego spotkania.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

2 komentarze
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

2 komentarze

 1. Avatar photo

  Ashton

  23 lutego 2014 at 16:22

  All of the little details of customization and precise placement will pay off big sound dividends the next time you take a
  long road trip, or even a television set. 99
  Other features of the Intempo iPod speakers line-up is that it is able to
  tap into the inspiration hard wiring of the brain improves performance.
  Making mistakes is an important factor to consider when planning an integrated outdoor system is the option to be
  able to handle.

  Have a look at my site … UE Boom

 2. Avatar photo

  Salvatore

  30 maja 2014 at 17:33

  My programmer is tryig tto persuade me to move to .net from PHP.
  I have always disliked the idea because of the expenses.
  But he’s tryiong none the less. I’ve been using WordPredss on varfious websites for
  about a year aand am worried about switching to another
  platform. I have heard excellent things about blogengine.net.
  Is there a way I ccan tfansfer all my wordprss posts into it?

  Anny hep would be greatly appreciated!

  my web-site: cars games new

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria Kibice

Kibicowski turniej na Bukowej

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Zapraszamy do galerii z Turnieju Kibiców GKS Katowice, który odbył się w sobotę na Bukowej. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara. 

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna Stadion Wideo

Bukowa gotowa na Ekstraklasę!

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Przez ostatnie tygodnie na stadionie przy Bukowej toczyły się prace mające na celu dostosowanie obiektu do wymogów Ekstraklasy oraz transmisji telewizyjnych. Wybraliśmy się z kamerą na stadion, by sprawdzić, jak po zmianach prezentuje się obiekt. 

Co dokładnie uległo zmianie?

 • na Trybunie Głównej pojawiły się nowe podesty na kamery,
 • utworzono strefę dla wozów transmisyjnych przy sektorze 6,
 • utworzono nowe przejścia pomiędzy sektorem 5 i 6,
 • na górze sektora 3 powstała nowa loża prasowa,
 • powstały nowe miejsca dla komentatorów i statystyków,
 • rozbudowana została trybuna dla kibiców niepełnosprawnych,
 • zwiększono moc oświetlenia jupiterów do 1600 luxów,
 • powiększono sektor C o „połowę sektora D”,
 • powstały nowe podjazdy dla straży pożarnej przy trybunie gości oraz dla zwyżki telewizyjnej pod łukiem.
Kontynuuj czytanie

Felietony Piłka nożna

Słów kilka o zapomnianej premii

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GieKSa po latach banicji awansowała do Ekstraklasy, a wraz z nią powracają  i zwiększają się marzenia o zobaczeniu jednego z Trójkolorowych w barwach Reprezentacji Polski. Banicja poza Ekstraklasą była tak długa, że niewielu pewnie pamięta o zapomnianej premii. Przypomnijmy więc szczegóły.

Cofnijmy się zatem do sezonu 2007/2008. GieKSa po awansie do II ligi (dzisiejsza I liga) szturmem chce zdobyć Ekstraklasę. W rozgrywkach ligowych, oprócz starych dobrych znajomych takich jak Lechia, Arka, Śląsk, Motor, Piast czy Podbeskidzie, rywalizacje prowadzimy z Turem Turek, Kmitą Zabierzów czy Pelikanem Łowicz. Prezesem GieKSy w tamtym okresie był Jan Furtok, a trener Piotr Piekarczyk, którego w trakcie sezonu zmienia Wojciech Osyra.

I liga w tamtym okresie nie jest już dla GieKSy spacerkiem nie tylko na boisku. O ile w III i IV lidze organizacyjnie GieKSa była na wysokim poziomie, o tyle w II lidze było widać jak wiele pracy trzeba włożyć, by równać do najlepszych. Dział marketingu, który liczbowo jeśli chodzi o osoby, był może na podobnym poziomie jak teraz, stara się zdobyć medialność. Jednym z pomysłów jest premia dla piłkarzy. Oddajmy głos dobrze znanemu w kibicowskim świecie GieKSy „Jurkowi” oraz Shellowi, którzy w tamtym okresie „klepnęli” pomysł.

Jurek: „Szczerze mówiąc, mało kto chyba pamięta o tej akcji, ponieważ minęło już wiele lat. Do tej pory jednak nie zostało to zrealizowane, więc chyba można uznać, że premia ciągle obowiązuje. Dla nas w tamtym okresie to był ruch typowo marketingowy. Szukaliśmy możliwości przebicia się do mediów, których wtedy nie było tak wiele jak obecnie. W tamtym okresie był to typowo PR-wy ruch z naszej strony i tak powstała informacja, w której poinformowaliśmy, że zawodnik, który jako pierwszy dostanie powołanie do pierwszej reprezentacji Polski w barwach GieKSy otrzyma premię w wysokości 10.000 złotych„.

Shellu: „Pamiętam ten okres, ponieważ pracowałem wtedy w klubie i tak jak Jurek mówi, był to typowo PR ruch z naszej strony, aczkolwiek nie powiedziałbym, że był on wtedy oderwany od rzeczywistości. W reprezentacjach młodzieżowych mieliśmy zawodnika, który przebijał się do składu i była szansa, że wraz z dobrą grą GieKSy otrzyma powołanie – tym zawodnikiem był Piotr Polczak, który potem powołanie otrzymał, ale już nie w naszych barwach. W późniejszych okresach było ciężko o kolejnych zawodników, którzy mogliby otrzymać takie powołanie, ale również nie było to niemożliwe, co pokazały powołania zawodników z I ligi do kadry. Takiego zaszczytu dostąpił bramkarz Dolcanu Ząbki. Również uważam, że premia się nie przedawniła i w przypadku powołania zawodnika GieKSy powinna obowiązywać”.

Kto twoim zdaniem mógłby być tym pierwszym? 

„Życzeniowo Adrian Błąd – byłaby to piękna klamra jego kariery w GieKSie. Myślę jednak, że obecnie najbliżej będzie któremuś z młodszych zawodników”.

Tym samym pozostaje nam wierzyć, że prezes Nowak będzie kontynuować obietnicę złożoną przez ówczesne władze GieKSy i w przypadku powołania piłkarza GKS Katowice do seniorskie reprezentacji Polski zrealizuje zobowiązanie. Po awansie droga do tego bardzo się skróciła.

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga