Klasyk dla Legii

Mecze Górnika Zabrze z Legią Warszawa  to klasyki naszej Ekstraklasy.

W piątkowym meczu było to, co kibice lubią najbardziej, czyli grad bramek. Niestety nie był to mecz udany dla zabrzan, a szczególnie ich defensywy. Już pierwsze 6 minut to pokaz błędów i niefrasobliwości całej defensywy  Górnika. Efektem było dwubramkowe prowadzenie Legii po bramkach Slisza i Wszołka. Warszawiacy atakowali dalej, stwarzając sobie  kolejne dogodne sytuacje. W 16. minucie jedna z pierwszych ofensywnych akcji Górnika zakończyła się bramką Kubicy po podaniu Janży. Zabrzanie, zamiast iść za ciosem, dostali kolejną bramkę. Po indywidualnych błędach piłkę dostał Sokołowski, który pewnie pokonał Sandomierskiego. 6 minut później Podolski ładnym strzałem zdobył kontaktowego gola. Niestety 5 minut później kolejny prezent dostali gospodarze – tym razem od Janży – i Sokołowski po raz kolejny wpisał się na listę strzelców. Do szatni Legia schodziła z dwubramkowym prowadzeniem. Na początku drugiej polowy obie drużyny miały niezłe akcje bramkowe. Jednak pierwsza zdobyła kolejną bramkę Legia. W tej sytuacji nie popisał się z interwencją Sandomierski i Josue dobił swój strzał, zdobywając piątą bramkę dla warszawskiej drużyny. Rozmiary porażki zmniejszył Kubica w 77. minucie, ale to było wszystko, na co było stać zabrzan.

Legia Warszawa – Górnik Zabrze 5:3 (4:2)

5:3 – Kubica, 77′

Legia Warszawa: Miszta – Johansson, Rose, Wieteska, Jędrzejczyk – Slisz, Sokołowski – Wszołek, Josue, Rosołek (78′ Verbić) – Pekhart
Rezerwowi: Kikolski – Kharatin, Celhaka, Muci, Lopes, Abu Hanna, Grudziński, Kapustka, Verbić
Trener: Aleksandar Vuković

Górnik Zabrze: Sandomierski – Wiśniewski [c] (80′ Ziółkowski), Janicki, Janża, Cholewiak, Kubica, Manneh (60′ Mvondo), Pawłowski, Nowak (71′ Dadok), Podolski, Krawczyk (60′ Marin)
Rezerwowi: Bielica – Pacheco, Marin, Mvondo, Dziedzic, Ziółkowski, Szymański, Dadok
Trener: Jan Urban

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok)
Żółte kartki: Jędrzejczyk – Kubica, Ziółkowski
Widzów: 16144.

87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

Komplet kibiców na Bukowej

Zapraszamy do obszernej galerii z Bukowej. GieKSa pokonała Wisłę Kraków 5:2, a spotkanie oglądał komplet publiczności. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara.