Piłka nożna
[LIVE] GKS Katowice – GKS Jastrzębie
Piłka nożna
Potencjalni rywale w Lidze Konferencji
Dziś o 14:00 w szwajcarskim Nyonie odbędzie się losowanie drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji. Własnie poznaliśmy sześciu potencjalnych rywali GKS Katowice.
GieKSa została przydzielona do grupy 5, w której jest rozstawiona. Na tym etapie wylosować możemy jeden z poniższych klubów: FK Panevėžys (Litwa), przegranego z pary pierwszej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy HNK Hajduk Split (Chorwacja) – MŠK Žilina (Słowacja), ŁNZ Cherkasy (Ukraina), Zimbru Kiszyniów (Mołdawia) lub Auda Ķekava (Łotwa).
ŁNZ Czeraksy swoje mecze ma rozgrywać na stadionie Wisły Płock.
Mecze drugiej rundy kwalifikacyjnej zostaną rozegrane w czwartki – 23 i 30 lipca.
Piłka nożna
Hajduk lub Żilina rywalem GieKSy
GKS Katowice w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji trafił na przegranego z pary I rundy eliminacji Ligi Europy – Hajduk Split/MSK Żilina.
Mecze tej rundy odbędą się 23 i 30 lipca.
Pierwsze spotkanie GieKSa rozegra na wyjeździe.
W zakończonym sezonie Hajduk zajął drugie miejsce w lidze chorwackiej z dorobkiem 68 punktów w 36 meczach, na który złożyło się 20 zwycięstw, 8 remisów i 8 porażek (bramki: 61-36)
MSK Żilina natomiast zajęła w lidze słowackiej miejsce czwarte, zdobywając 52 punkty w 32 meczach – 15 zwycięstw, 7 remisów i 10 porażek (bramki: 59-41). Zespół zdobył również Puchar Słowacji w finale pokonując Koszyce 3:1.
Piłka nożna
Gabriel Kobylak 2028
GKS Katowice zdecydował się na transfer definitywny Gabriela Kobylaka z Legii Waszawa. 24-letni bramkarz podpisał z nami umowę do końca czerwca 2028 roku. Kontrakt zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon.
Kobylak występował w podkarpackich drużynach młodzieżowych (Zgoda Zarszyn, Orzeł Bażanówka, Ekoball Sanok i Karpaty Krosno). W 2018 roku trafił do Legii, gdzie najpierw grał w rezerwach a następnie został wypożyczony do Puszczy Niepołomice (2020-22) oraz Radomiaka Radom (2022/23 i wiosna 2024). Po sezonie 2023/24 wrócił do Legii Warszawa, ale nie przebił się na stałe do pierwszej jedenastki. Ze stołeczną drużyną zdobył Puchar i SuperPuchar Polski.
W ostatnim sezonie wystąpił w 8 spotkaniach (6 w rezerwach Legii w III lidze, 1 w Lidze Konferencji i 1 w Pucharze Polski). Na poziomie Ekstraklasy ma rozegrane 47 spotkań, a na jej zapleczu – 50. Ma także skromne doświadczenie pucharowe – wystąpił w 6 meczach w Lidze Konferencji (w tym 1 w eliminacjach).
Życzymy powodzenia w naszych barwach!
Foto: GKSKatowice.eu


schranzcorps
25 sierpnia 2018 at 19:44
Niestety nie załapie się nawet na drugą połówke ☹️ …sprawy przedmałżeńskie u przyszłych teściów , ale chłopaki jestem z wami duchem ????????
PanGoroli
25 sierpnia 2018 at 19:49
Nie no Panowie, skandal! 'protokół moczowy’ musi być!
Firek
25 sierpnia 2018 at 20:03
1. Midzierski nie gra źle
2. Mamy mega problem.z lewa obrona od początku sezonu
3. Slomka był już tam sprawdzany, nie zadziałało
4. Mamy w 11 Lyszczarza (mlodziezowiec)
5. Wawrzyniak wchodzi na stopera…
Ktoś widzi w tym sens?
Bce
25 sierpnia 2018 at 20:39
Gramy daremnie. Ukrainiec robi co chce!!!
Fridek76
25 sierpnia 2018 at 20:51
Wstyd z taką grą! Oby druga była lepsza. Gieksa nic nie gra
Solski
25 sierpnia 2018 at 20:54
Ani jednego strzału na bramkę, ani jednej sytuacji. zasłużenie przegrywamy. To wygląda daremnie. Kiedyś była gadka trenera w meczach wyjazdowych, że nie dojechali na 1 połowę, NO KURWA JAK SIĘ MOŻNA SPÓŹNIĆ U SIEBIE? TRENER BEZ POMYSŁU. Glina jest, tylko garncarz jest beznadziejny
Waser
25 sierpnia 2018 at 20:54
Oględziński musi odejść…
Piotr
25 sierpnia 2018 at 20:57
Poczobut też dziś kiepsko :/ Mieszają nim jak chcą, przy bramce też spóźniony
kadiro
25 sierpnia 2018 at 20:59
Paszul do domu !!!!
Fridek76
25 sierpnia 2018 at 21:01
Nikt nie gra dobrze. Paszul sie pogubil. Z takim skladem i nic nie graja wygladaja jak zbieranina z placu
Szop
25 sierpnia 2018 at 21:07
Mecza gdzie jesteś z Twoją teoria żeby dać im czasu bo muszą się zgrać w nowym teamie???!
Większość z Nas daje im czas od kilkunastu lat.
Gdzie ty widzisz progres w ich grze?
Żal.
artur
25 sierpnia 2018 at 21:11
I to mieli być ci co umierają za GKS??? Ale robią ludzi w konia…
ali baba
25 sierpnia 2018 at 21:34
„mecza” to psełdonim paszula kiedyś wygadał się w szatni
Szop
25 sierpnia 2018 at 21:38
KUrWA mam petycję!!!
Jeżeli w trakcie meczu stracimy pierwsi bramkę (co ostatnio często się zdarza) kończmy mecz,szkoda światła nerwów my przecież i tak nie odrobimy!!!!
My nie potrafimy a co najgorsze bardzo często nawet się nie staramy:-((
KABAN
25 sierpnia 2018 at 21:38
MECZA MOŻLIWE TERAZ NIE PISZE BO JEST NA BOISKU ZE SWOIM GUMOWYM UCHEM A.B
1964
25 sierpnia 2018 at 21:50
Paszul dzięki,do widzenia!
kasia
25 sierpnia 2018 at 21:56
Paszulewicz won z katowic
Fridek76
25 sierpnia 2018 at 21:57
Kurwa dno i nie pierdolcie ze w drugiej polowie grali super bo gówno grali ZERO sytuacji bramkowych. Chuj z taka gra.
tomassi
25 sierpnia 2018 at 22:06
To już chore jest. Tego już się nie da tłumaczyć. To jest straszne,przykre, nie możliwe poprostu. Kiedyś musi być lepiej. Ku.wa kiedy??????…
kasia
25 sierpnia 2018 at 22:06
Gdzie jest mecza najwiekszy naiwniak
Szop
25 sierpnia 2018 at 22:11
Panowie pewniak Fortuny!!!!
GKS KATOWICE klub który w każdym ważnym meczu dla kibiców czy to ze śmierdzielami czy to z ostatnim bastionem,z policyjnymi dzbanami i oczywiście peryferiami stolicy z patelnią zamiast rynku pewne przegrane.
KUrWA co za charakter drużyny!!!
Paszul
25 sierpnia 2018 at 22:19
Przepraszam was drodzy kibice ,teraz wystawie noty i zapraszam do kasy
Pawełek 9 bo tylko jedna bramka w siacie
Wawrzyniak 10 świetnie się poruszał precyzja na +
Woźniak 8,5 własnie dzwonil z seri A kupią od zaraz
Błąd 10 no i nasza największa gwiazda już mam oferty Jagielonia własnie dzwoniła
reszta grajków po 8 -)
Boże kiedy zobaczę prawdziwą GKSę !!!
Solski
25 sierpnia 2018 at 22:21
Z kim my mamy wygrać? My w dupę nawet z Wartą dostaniemy. Ot tak, Warta się przełamie
tommy
25 sierpnia 2018 at 22:27
Udało mi się dzisiaj zobaczyć w końcu cały mecz…Qrwa co oni grają !! ..Jastrzębie w 1 połowie wjeżdżało w naszą obronę jak w masło. W całym meczu kreatywność zawodników odpowiadających za ofensywę na żenującym poziomie… poprzeczka ??? przecież to był czysty przypadek !!, sorry próbowaliśmy w tym okresie zdominować przeciwnika heh Miałem wiarę przed tym sezonem , ale to co dzisiaj zobaczyłem + skrót z Rakowa nie pozostawiają złudzeń … na obecną chwilę wygląda to na hmmm słaby środek tabeli ??? Panowie my nie mamy ofensywy !!! Kto ma strzelać bramki ???
Osa
25 sierpnia 2018 at 22:28
Jak by co powiem co powiedział „trener” Paszulewicz: Witam państwa, ciężko jest coś powiedzieć po takim meczu. Chciałbym powiedzieć coś miłego np. Będą 3 punkty, będzie ekstraklasa jednak to nie ma sensu. Chciałbym prezesowi Janickiemu, dyrektorowi
Bartnikowi, kibicom i całemu sztabowi
PołudnioweK-ce
25 sierpnia 2018 at 22:38
Po meczu z Rakowem apelowałem o spokój.Teraz myśle że już niewiele dzieli mnie od spotkań z Gieksiarzami (przynajmniej tych co znam) na AA zamiast na B1..bo na trzeźwo to się zaczyna nie dać no poprostu kurwa nie da tego ogarnąć
Mecza
25 sierpnia 2018 at 23:06
Co niektórzy macie satysfakcję, pytania?
kasia
25 sierpnia 2018 at 23:13
Mecza naiwniaku dalej uwazasz ze wszystko jest ok. Pamietam ze brzeczka tez broniles. Ty juz masz naiwnosc wyssana z mlekiem matki
Mecza
26 sierpnia 2018 at 06:06
Miałem dłuższą odpowiedź ale nie chce się dodać. Nawet jak dzieliłem na kawałki.
Firek
26 sierpnia 2018 at 09:50
Co wyście się tak uczepili tego Meczy?
Gość kibicuje i wierzy. Mecze z Tychami, Sandecją i Wigrami były naprawdę niezłe, z Rakowem faktycznie było słabo, ale sam pomyślałem, że być może Raków jest od nas po prostu lepszy, a z Jastrzębiem powrócimy do dobrej gry.
Poziom komentarzy niestety nie odstaje od poziomu gry w ostatnich 2 meczach – wszystko złe, wszystko do dupy, zwolnić trenera, zmienić Prezydenta, najlepiej to w ogóle wymienić teraz cały skład i poza tym „wina Tuska”.
Ogarnijcie się – nie jest dobrze, ale walczymy dalej. Albo jesteście z tym klubem albo przestańcie się nim interesować i komentować, bo w sumie po co, skoro wszystko wam nie pasuje?
Szop
26 sierpnia 2018 at 14:56
Nie no oczywiście 7 kolejka mamy 7 punktów ale będę ich chwalił za 15 min drugiej połowy!!!