Noty i opisy po Resovi

Spotkanie w Rzeszowie dostarczyło sporo emocji i finalnie zakończyło się remisem 2:2, z czego jedynie gospodarze mogą być zadowoleni. Katowiczanie rozegrali kolejne dobre spotkanie, ale nie udało się wygrać „wygranego” meczu. Czas więc na indywidualne oceny zawodników.

Bartosz Mrozek – 6

Kilka wyłapanych dośrodkowań, kilka lekkich strzałów wybronionych, niezła gra na przedpolu. Przy karnych bez szans, choć przy drugim chyba czekał na strzał w środek.

Grzegorz Rogala – 6,5

W defensywie bardzo poprawnie. W ataku kolejny mecz z asystą. Michalski robi sporo wiatru na skrzydle, ale Rogala „cichaczem” również zaczyna dorzucać swoje plusy.

Arkadiusz Jędrych – 5

Przegrana kluczowa główna przy drugim karnym, piłka długo leciała i Jędrych źle obliczył jej lot, co pozwoliło rywalom zgrać piłkę w pole karne. W pierwszej połowie również przegrana główka, kiedy rywal miał bardzo dobrą okazję. Ogólnie nie było źle, ale kluczowe akcje przegrane.

Radek Dejmek – 6

Dobry mecz obrońcy, chyba pierwszy, w którym to on wyrasta na lidera środka obrony. Kapitalna bramka po rzucie rożnym. Dość pewnie radził sobie z atakami rywali na grząskim boisku.

Kacper Michalski – 6

Powinien mieć minimum asystę w tym spotkaniu. W trzech akcjach świetnie podawał do rywali, ale zawiódł — dwukrotnie Rogalski i raz Woźniak. W obronie bez zastrzeżeń, w ataku groźny jak zawsze. Szkoda kolejnej kartki.

Michał Gałecki – 6

Swoje w defensywie zrobił — jak zawsze od czarnej roboty.

Maciej Stefanowicz – 6

Świetny strzał z dystansu na 3:0, ale był spalony. W pierwszej połowie, kiedy drużyna grała dobrze, Stefanowicz również grał dobrze. W drugiej połowie nieco słabszy występ — zabrakło nieco doświadczenia i przytrzymania piłki w środkowej strefie.

Arkadiusz Woźniak – 6

Dopóki był na boisku GieKSa grała dobrze. Po jego zejściu lekko się posypało i ciężko było nam wrócić do gry. W pierwszej połowie praktycznie bez strat — zapoczątkował akcję na 1:0. Szkoda główki i wolnego wracania z pozycji spalonej.

Szymon Kiebzak – 5,5

Niby nie było źle, niby swoje w przodzie zrobił, bo napędzał ataki GieKSy, ale czegoś brakowało w tym spotkaniu ze strony Kiebzaka. Praktycznie niewidoczny we wszystkich kluczowych akcjach GieKSy

Adrian Błąd – 6

W przodzie w pierwszej połowie świetnie rozprowadzał ataki, strzelał z dystansu, a do tego zaliczył asystę. Widać było, że ma wielką ochotę na gola w tym spotkaniu. W drugiej połowie być może zabrakło również jego doświadczenia, by spokojnie skontrować rywali i zamknąć to spotkanie. Pierwszy karny na jego konto, czy był faul to już inna kwestia.

Dawid Rogalski – 5

Świetnie odgrywał do kolegów w środkowej strefie boiska, świetnie się zastawiał i co ważne zdobył gola na 1:0. Czwarty gol z rzędu w ligowym spotkaniu. Atak GieKSy opiera się w tej chwili w głównej mierze na tym zawodniku. Cieszy jego forma, ale takie sytuacje, jakie miał w tym meczu, to trzeba po prostu wykorzystać. Główka z dwóch metrów oraz czyste sam na sam — to musi być bramka i zamknięcie spotkania.

Łukasz Wroński – 5 (grał od 53 min.)

Wszedł za Woźniaka i po kontuzji dostał dużo czasu w meczu ligowym. Nie było najgorzej, ale potrzeba by więcej dawał zespołowi, szczególnie w ofensywie. Czekamy na więcej, szczególnie przy kontuzji Arkadiusza.

Marcin Urynowicz – bez oceny (grał od 77. minuty)

Zapamiętamy go z rzutu wolnego, który zakończył się rzutem rożnym.

Jakub Habusta – bez oceny – (grał od 85. minuty)

Wszedł aby w powietrzu wygrywać pojedynki główkowe. Niestety kolejny raz negatywnie zostanie zapamiętany, gdyż to on zrobił drugiego karnego. Habuście wybitnie w GieKSie nie idzie, nawet jeśli chce dobrze, to ciągle jest zamieszany w straty bramek.

Patryk Grychtolik – bez oceny – (grał od 90. minuty)

Zmiana taktyczna, możliwe, że nawet piłki nie dotknął.