Noty i opisy po Sandecji

Przed wami noty i opisy za mecz z Sandecją. Zapraszamy do zapoznania się z naszą opinią o grze piłkarzy GieKSy w tym meczu.

M.Abramowicz  – 7,5 – Zawodnik meczu według opinii wszystkich, którzy widzieli to spotkanie. Nasz bramkarz wybronił co najmniej 3 bardzo dobre sytuacje zawodników Sandecji. Byłaby wyższa nota gdyby nie techniczne błędy przy wyjściu w pierwszej połowie i nieco nerwowe wyjścia w drugiej. Generalnie bardzo dobrze!

Czerwiński – 5- Słupek po strzale Goncerza zabrał mu kolejną asystę ze skrzydła. Generalnie średni mecz obrońcy w ataku i dobry w obronie. Minus to czerwona kartka, ale chyba dostał ją za całokształt gry na czas, którą prezentowała GieKSa. Trafiło na niego.

Kamiński – 6,5 – Jeszcze parę miesięcy temu wielu skazywało go na rezerwę tymczasem Kamiński w kolejnym meczu udowadnia, że jego dobra forma to nie przypadek. Czyścił piłki w środku obrony, walczył z Korzymem i Trochimem. Solidny występ.

Garbacik -6- Powoli staje się mocnym punktem na środku obrony. Dobrze wspierał Kamińskiego, zarobił zasłużoną kartkę. Generalnie również solidny występ.

D.Abramowicz – 6- „Asysta” przy golu, do tego dokładał kilka rajdów na skrzydle, ale brakuje dobrej centry. Czasem za szybko podejmuje decyzje o wrzutkach. Solidnie w obronie -widać, że lekcja została odrobiona w tym meczu, krycia na radar jakby mniej.

Mandrysz – 5- Jedna okazja sytuacja przy strzale głową, jedno zamknięcie akcji po strzale, ale bez powodzenia. Trochę za mało jak na skrzydłowego, brakuje nam akcji jeden na jeden i aktywności na skrzydle.

Kalinkowski – 5,5 – Kolejny raz dochodzi do strzału na 18-20 metrze przed bramką. Tym razem było blisko, ale jeszcze zabrakło precyzji. Sporo pracy w defensywie, mniej w ataku. Zmieniony być może z uwagi na ostrzejszą grę środku pola i obawę, że dostanie czwartą kartkę przed derbami.

Zejdler – 5,5 – Nieco stłamszony przez rywali warunkami fizycznymi starał się prowadzić grę i pilnować rozegrania. Niezastąpiony gdy trzeba przytrzymać piłkę i poszukać spokojnej gry. Liczymy jednak na więcej w rozegraniu ataku pozycyjnego.

Foszmańczyk -6- Wobec mocnego początku Sandecji zszedł do środka i pomagał zespołowi w tej strefie boiska. W ataku na plus dwa strzały, ale brakło celności. Doświadczeniem bardzo pomaga w końcówkach spotkań.

Lebedyński -6- Nabiegał się sporo w pressingu, walczył jako pierwszy obrońca. Efektów bramkowych tym razem nie było, ale jego rola w wygranej jest bardzo duża. Jedna okazja do gola po rzucie rożnym i strzale głową Mikołaja. Czekamy na gola w derbach!

Goncerz -5- Swoje zrobił jeśli chodzi o walkę, pressing, zaangażowanie. Podobnie jak Mikołaj również i kapitan był pierwszym obrońcą. Taka postawa daje nam wygrane. Problem robi się ze skutecznością bo raz wygrał słupek a dwa kolejny przestrzelony karny, który mógł być kluczowym momentem. Wierzymy jednak, że kapitan odnajdzie skuteczność w derbach.

Duda -5 – Grał od 60 minuty – Nasz pomocnik otrzymał 30 minut i na pewnie nie zawalił, ale też nie wyróżniał się za bardzo. Średni ligowy poziom. Jedna dobra próba prostopadłego górnego podania a z drugiej strony fatalne zagranie na kontrę rywali w sytuacji gdy Korzym dostał czerwoną kartkę. Więcej spokoju i chłodnej głowy Sławek i powinno być dobrze.

Prażnowski – bez oceny – grał od 75 minuty – Zmiana taktyczna na środek obrony. Niczego nie zawalił, pokazał, że można na niego liczyć. Bardzo dobra walka o górne piłki.

Prokic – bez oceny – grał od 85 minuty – Czekamy na przełamanie Andreji  i wierzymy w tego zawodnika. Miał jedną dobrą okazję, ale lepszy był Radliński. Być może powinien w takim meczu przy tym wyniku dostać wcześniej szansę.