Piłka nożna
Opinie z social mediów #3 – Podbeskidzie
Niestety tym razem nie udało się wywieźć z Bielska-Białej żadnych punktów. Opinie i komentarze kibiców po wczorajszym meczu zebrałem w popularnych social mediach i kibicowskim forum. Zapraszam!
Mody Jason @ModyKoza
„Mega szkoda..Idealna sytuacja była przed przerwą żeby objąć prowadzenie.. Wtedy to TSP by było na musiku i kto wie jak by sie to potoczyło, mówi sie trudno i jedziemy dalej. W sobotę mecz z gorolami z Sosnowca,trzeba zrobić wszystko żeby 3pkt zostały w Katowicach”
Esther @Ester_Now
„Druga połowa, bardzo dobra, mocna, ambitna. Walka do samego końca. Bardzo szkoda, że nawet jednego punktu nie ma. Tak to widziałam ja.”
Pyj Ter
„Po pierwszym meczu radość i zachwyt a teraz hejt… ogarnijcie się kibice sukcesu. Sezon jest długi a do końca jeszcze dużo spotkań. Do boju GKS!!! „
Pawel Kawa
„Szkoda tych wszystkich rozśpiewanych kibiców …”
Mateusz Mati Nizioł
„Szkoda bo sytuacje byly mozna bylo spokojnie komplet pkt wywiesc”
Łukasz Pawłowski
„Szkoda. Była walka, były szanse, zabrakło szczęścia.”
Forum
Addie96
„Nie ma co udawać, że mecz był wyrównany przez to, że mieliśmy swoje 15 minut na początku drugiej połowy, bo całą resztę meczu przewaga pod każdym względem była po stronie Podbeskidzia. Bokami jeszcze coś się udawało (choć skrzydła gospodarzy jeszcze groźniejsze), ale ciężko o zagrożenie środkiem bez Figla, z przecinakiem Repką, coraz słabszym Błądem i młodzieżowcem, który musi od razu wejść do pierwszego składu, bo z jakiegoś powodu nie dostał choćby kilku końcówek w poprzednim sezonie.”
koleś
„Będę to powtarzał co mecz, przez krótką ławkę będzie nam niezmiernie ciężko walczyć o baraże. Nie mamy zmiennika za Repke, bo Jaroszek gra na obronie i czekamy aż będzie zdrowy. Nie mamy drugiego rozgrywającego oraz lewego obrońcy. Niestety oszczędności robią swoje.”
Fuhrer
„No według statystyk pomeczowych w Polsacie, to my mieliśmy więcej strzałów (zarówno w ogóle jak i strzałów celnych). Nie była to jakaś duża różnica na naszą korzyść, ale jednak. W kornerach to już było duże wskazanie na nas. Przestrzeń może zdobywali, ale wyglądało to tak, że im na to po prostu pozwalaliśmy – czekając na przechwyt. Jak widać po statystykach to zdawało egzamin, bo częściej my oddawaliśmy strzał, lub mieliśmy rzut rożny grając trochę cofnięci, niż ,,zdobywające przestrzeń” Podbeskidzie. Na tym mokrym boisku nawet nie dziwię się, że tak to z naszej strony wyglądało.”
Galeria Kibice Piłka nożna
Spodek Super Cup 2026
Zapraszamy do pierwszej galerii z Superbet Spodek Super Cup 2026. Turniej wygrała Reprezentacja Polski Socca, która w finale pokonała Wieczystą Kraków, a ostatnie miejsce na podium wywalczył ROW Rybnik. Autorem zdjęć jest Misiek.
Piłka nożna
Mateusz Wdowiak piłkarzem GieKSy!
Mateusz Wdowiak dołączył do naszej drużyny na zasadzie transferu definitywnego. 29-latek związał się z GieKSą umową do 30 czerwca 2027 roku.
Wdowiak jest pomocnikiem – może grać jako „10” oraz wahadłowy. W poprzedniej rundzie reprezentował Zagłębie Lubin. W barwach tej drużyny wystąpił łącznie w 73 spotkaniach, strzelił 9 bramek oraz zaliczył 6 asyst. W tym sezonie wystąpił w 12 meczach (11 Ekstraklasa, 1 Puchar Polski).
Na wcześniejszym etapie kariery reprezentował Cracovię, z którą był związany od najmłodszych lat. W barwach „Pasów” zaliczył 152 spotkania, strzelając 13 bramek i notując 23 asysty. Z ekipą z Krakowa świętował zdobycie Pucharu Polski, strzelając decydującą bramkę w finale.
Po dobrych występach po zawodnika sięgnął Raków Częstochowa, a dla Wdowiaka nastał najlepszy okres w karierze. Z ekipą z Częstochowy zdobył: Mistrzostwo Polski, Puchar Polski (dwukrotnie) oraz Superpuchar (również dwa razy). W Rakowie wystąpił w 98 spotkań, strzelając 17 bramek i zaliczając 7 asyst.
Nowy zawodnik wkrótce dołączy do drużyny przebywającej na zgrupowaniu w Turcji. Życzymy mu wszystkiego, co najlepsze w naszych barwach!
Piłka nożna
Erik Jirka w GieKSie!
Erik Jirka został nowym zawodnikiem GKS Katowice – na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się z Piasta Gliwice. Słowak jest drugim piłkarzem, który w tym roku dołączył do naszego klubu.
Jirka podpisał kontrakt z GieKSą, który będzie obowiązywać przez 2,5 roku. Zawiera on również opcję przedłużenia. W Piaście zawodnik występował jako ofensywny pomocnik, ale jego wszechstronność na boisku sprawia, że może grać na kilku pozycjach. 28-latek w rundzie jesiennej wystąpił w 17 spotkaniach i strzelił w nich 5 bramek, dokładając do tego jedną asystę. Był jednym z najlepszych piłkarzy w ekipie z Gliwic, która na wiosnę będzie rywalem GieKSy w walce o utrzymanie.
W przeszłości zawodnik reprezentował Spartaka Trnava, z którym sięgnął po mistrzostwo kraju oraz Puchar Słowacji. Międzynarodową karierę kontynuował w takich klubach jak Crvena zvezda Belgrad (mistrzostwo Serbii), FK Radnicki Nis, Górnik Zabrze, Mirandes, Real Oviedo oraz Victoria Pilzno. W tym ostatnim klubie posmakował piłki nożnej na najwyższym poziomie – w 2022 roku grał w Lidze Mistrzów.
Jirka ma również na koncie występy w młodzieżowej oraz seniorskiej reprezentacji Słowacji.
Zawodnikowi życzymy powodzenia w naszych barwach!


Najnowsze komentarze