Dołącz do nas

Hokej

Pewna wygrana GieKSy

Avatar photo

Opublikowany

dnia

W trzeciej kolejce Tauron Hokej Ligi hokeiści GieKSy zmierzyli się na wyjeździe z brązowym medalistą poprzedniego sezonu – Re-Plast Unią Oświęcim. Po ciekawym meczu komplet punktów zgarnęli nasi hokeiści, wygrywając 5:2, a losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej tercji.

W pierwszej tercji padły dwie bramki. Najpierw w 9. minucie wynik w meczu otworzył Hampus Olsson, który sfinalizował szybką kontrę. W 12. minucie Ryan Cook, chcąc naprawić swój błąd, faulował wychodzącego na czystą pozycję Sebastiana Kowalówkę. Za to nieprzepisowe zagranie arbiter główny podyktował rzut karny, co na gola zamienił Daniel Olsson Trkulja.

Druga tercja rozpoczęła się od uderzenia w poprzeczkę Henriego Karjalainena. Z upływem czasu inicjatywę przejęli katowiczanie, czego efektem były trzy bramki. Najpierw w 25. minucie w zamieszaniu pod oświęcimską bramką najwięcej zimnej krwi zachował Mateusz Bepierszcz, wyprowadzając GieKSę na prowadzenie. W 29. minucie było już 3:1, a na listę strzelców wpisał się Olli Iisakka. W 31. minucie było już 4:1 dla gości, za sprawą Macieja Kruczka, który strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi Unii. Po tym trafieniu szkoleniowiec gospodarzy poprosił o czas, jednak na nic to się nie zdało, bowiem nasi hokeiści nadal raz po raz niepokoili oświęcimską defensywę. Wynik tej tercji ustalił na 21 sekund przed syreną kończącą drugą tercję ustalił Henry Karjalainen.

W trzeciej tercji nasi hokeiści skupili się na dowiezieniu bezpiecznego wyniku do końcowej tercji, przez co gospodarze częściej gościli w naszej tercji obronnej, ale nie potrafili pokonać Johnego Murraya. Wynik meczu ustalił w 59. minucie Bartosz Fraszko, umieszczając krążek w pustej bramce.

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)

0:1 Hampus Olsson (Ben Sokay, Sam Marklund) 8:38
1:1 Daniel Olsson Trkulja 11:17, rzut karny
1:2 Mateusz Bepierszcz (Noah Delmas, Grzegorz Pasiut) 24:23
1:3 Olli Iisakka (Shigeki Hitosato) 29:00
1:4 Maciej Kruczek (Mateusz Michalski, Mykhajlo Kovalchuk) 30:34
2:4 Henry Karjalainen, Erik Ahopelto, Roman Dyukov) 39:39
2:5 Bartosz Fraszko (Mateusz Bepierszcz, Grzegorz Pasiut) 58:39, do pustej bramki

Re-Plast Unia Oświęcim: Lundin (R. Kowalówka) – Ackered, Dyukov, Sadłocha, Dziubiński, Olsson-Trkulja – Valtola, Jakobson, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Bezuska, Noworyta, Denyskin, Krzemień, S. Kowalówka – Dudkiewicz, Prokopiak, Prusak, Wanat, Sołtys.

GKS Katowice: Murray (Kieler) – Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Bepierszcz – Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato – Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson – Maciaś, Chodor, Kovalchuk, Smal, Michalski.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria SK 1964 Stadion

SK 1964 z wizytą na nowym stadionie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

We wtorek 19 września przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” wzięli udział w sesji Komisji Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Katowice, która połączona była z wizytacją nowo budowanego kompleksu przy ulicy Upadowej.

21 sierpnia zakończono na hali sportowej główne roboty konstrukcyjne, związane zarówno z konstrukcją prefabrykowaną, jak i stalową konstrukcją dachu. Obecnie trwa wykonywanie ścian murowanych oraz warstw posadzek. Na hali prowadzone są prace związane z instalacjami wewnętrznymi, zakończono wykonywanie instalacji podposadzkowych, trwa montaż koryt kablowych, zawiesi pod instalacje i wykonywanie oświetlenia klatek schodowych.

Na stadionie stanęły już wszystkie cztery trybuny. Obecnie montowana jest konstrukcja stalowa dachu. W pomieszczeniach stadionu również rozpoczęto prace przygotowawcze do montażu instalacji. Na terenie wokół głównych budynków trwają prace związane z budynkami pomocniczymi (kasy, szatnie, pomieszczenia techniczne), przygotowywane są fundamenty pod ogrodzenie oraz wyrównywany jest teren pod wykonywanie nawierzchni. Mocno zaawansowane jest również wykonywanie głównego parkingu, na którym wykonano nawierzchnię dla miejsc postojowych, krawężniki i obrzeża oraz oświetlenie parkingu. W fazie końcowej jest wykonywanie na terenach zewnętrznych sieci sanitarnych oraz elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 31 sierpnia 2024 roku.

Poniżej załączamy zdjęcia z wizytacji.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Lechia Gdańsk – GKS Katowice Relacja Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

  Kontynuuj czytanie

  Piłka nożna

  GKS Katowice – Górnik Zabrze Live

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Portal "GieKSa.pl" jest niezależnym serwisem informacyjnym prowadzonym przez Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z klubem piłkarskim GKS GieKSa Katowice S.A."GieKSa.pl" informuje, że komentarze i wypowiedzi kibiców, internautów, jak i felietonistów zamieszczone w portalu są wyrazem ich osobistych poglądów, spostrzeżeń lub przekonań i nie należy identyfikować ich z poglądami redakcji. Copyright © 2012.

  Wszelkie materiały (m.in. teksty, video, zdjęcia, grafika) zamieszczone na stronie są własnością Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Jakiekolwiek kopiowanie oraz reprodukowanie bez zgody Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" jest surowo zabronione. Dopuszczalne jest cytowanie krótkich fragmentów tekstu, jednakże konieczne jest podanie źródła tekstu w postaci linku do oryginalnej wersji oraz do strony głównej serwisu.

  Made with by Cysiu & Stęga