Post scriptum do meczu z Odrą

Szybko zamykamy temat meczu z Odrą, bo już pojutrze Chojniczanka. W kilku punktach podsumowania nacieszmy się więc jeszcze sobotą i czekamy na piłkarską środę.

1. Opole to króciutki wyjazd, jakich zresztą w tej rundzie mamy dużo. Dlatego też na spokojnie i bez pośpiechu wyruszyliśmy w pięknej sobotniej pogodzie na kolejne spotkanie ligowe.
  2. Po godzince byliśmy na miejscu. Akredytacje już czekały na odebranie, a my mogliśmy wejść na obiekt.
  3. Początkowo plan był taki, aby wejść do kabiny, z której rok temu oglądaliśmy mecz Odry z GieKSą. Jednak ze względu na kurz na szybie pamiętający tamto spotkanie – odpuściliśmy.
  4. Ciekawy mają catering na stadionie. Oprócz standardowego wuszta można kupić popcorn, ugrillowaną kukurydzę oraz watę cukrową.
  5. Stanowiska – tym razem na dworze – bardzo wygodne, z dobrą widocznością i warunkami do pracy, mimo tego, że tuż poniżej siedzieli kibice Odry. Nie było to jednak ani trochę utrudnieniem, a znamy stadiony, gdzie w praktyce siedzi się niemal wśród kibiców, że jako przykład podamy choćby Sosnowiec.
  6. GieKSa lubi Opole. Od czasu naszego awansu z trzeciej ligi mierzyliśmy się z tym klubem czterokrotnie – w dwóch pierwszych sezonach i dwóch ostatnich. Tylko w pierwszym z tych meczów GKS nie wygrał. Jednak po porażce 1:3 przyszły trzy wygrane – 2:1 (za trenera Nawałki) 2:1 rok temu oraz 4:0 obecnie. To sprawia, że stadion jest w najnowszej historii ulubionym obok tego z Bielska-Białej.
  7. GieKSa dokonała wyczynu niesamowitego, wygrywając czterema bramkami na wyjeździe i prowadząc trzema do przerwy. Ostatni raz cztery gole katowiczanie strzelili 4.04.2017 w meczu ze Zniczem Pruszków (70 meczów temu).
  8. Po raz ostatni trzema golami do przerwy katowiczanie prowadzili 22.08.2015, kiedy to po 45 minutach meczu z Kluczborkiem było 3:0. Jednocześnie było to ostatnie zwycięstwo różnicą czterech bramek. Mecz zakończył się wynikiem 5:1. Było to 124 kolejki temu.
  9. Po raz ostatni czterema golami na wyjeździe GKS wygrał 17.04.2014, czyli prawie 5 lat temu, z ROW Rybnik 4:0. Było to 171 kolejek temu.
  10. A po raz ostatni trzema golami do przerwy na wyjeździe prowadziliśmy 18.05.2013 w meczu z Okocimskim Brzesko. Po 45 minutach było 3:0, mecz skończył się wynikiem 4:1. Było to dokładnie 200 kolejek temu.
  11. Drugiego gola GieKSy od pierwszego dzieliło niecałe 13 sekund czystej gry. Tu już musielibyśmy zdecydowanie głębiej sięgnąć do archiwów, aby przekonać się, czy nie jest to przypadkiem rekord w historii naszego klubu.
  12. Konferencja pomeczowa tym razem została zorganizowana w jakiejś małej ciasnej salce. Szkoda wielka, bo wcześniejsza sala była bardzo w porządku, a teraz musieliśmy cisnąć się jak sardynki.
  13. Szkoda też, że krążą słuchy, iż w kontrakcie Jakuba Habusty zawarta była klauzula, że były zawodnik Odry Opole może wystąpić w meczu przeciw swojemu byłemu klubowi maksymalnie 30 minut. Jak wiemy, czerwoną kartkę otrzymał w 35. minucie. Obyśmy nie wyszli na tym, jak Zabłocki na mydle, bo może okazać się, że zostaniemy nie tylko bez zawodnika, ale i punktów…