Raz emocje, a raz nuda

W 30. kolejce PKO Ekstraklasy po efektownym spotkaniu Górnik Zabrze wygrał z Zagłębiem Lubin 4:2.

Strzelanie Górnik rozpoczął już w 3. minucie, kiedy Pawłowski wrzucił piłkę w pole karne, a Kubica głową umieścił futbolówkę w siatce. Górnik nie zwalniał. 8 minut później zabrzanie zdobyli kolejnego gola. Pawłowski zakończył akcje Janży i Cholewiaka, podwyższając tym samym prowadzenie Górnika. Gospodarze nadal atakowali, ale razili nieskutecznością, Gdy wydawało się ze kolejne bramki dla zabrzan są kwestiom czasu, lubinianie strzelili kontaktowego gola. Starzyński wykorzystał niefrasobliwość obrońców Górnika w swoim polu karnym. Mimo jeszcze kilku okazji dla zabrzan wynik do końca pierwszej połowie nie uległ już zmianie. Druga połowa to była kopia pierwszej. Najpierw Górnik Zabrze zdobył dwa kolejne gole (Krawczyk w 47. i Nowak w 53. minucie) a na koniec po konsultacji VAR sędzia wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem był Szysz. Po naprawdę ciekawym meczu Górnik Zabrze wygrał zasłużenie.

Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 2:4 (1:2)

0:1 Kubica, 3′
0:2 – Pawłowski, 11′
1:2 – Starzyński, 26′
1:3 – Krawczyk, 47′
1:4 – Nowak, 53′
2:4 – Szysz, 59′ (k)

Zagłębie Lubin: Hładun – Chodyna, Kopacz [c], Chancellor, Balić (62′ Bartolewski), Scekić (62′ Dieng), Starzyński (70′ Żubrowski), Łakomy (62′ Poręba), Szysz, Daniel (86′ Pieńko), Doleżal
Rezerwowi: Bieszczad – Bartolewski, Ławniczak, Kłudka, Żebrowski, Poręba, Pieńko, Dieng, Zajić
Trener: Piotr Stokowiec

Górnik Zabrze: Sandomierski – Wiśniewski [c], Janicki, Janża, Pawłowski, Manneh (81′ Mvondo), Kubica (81′ Stalmach), Cholewiak, Nowak (87′ Pacheco), Podolski, Krawczyk (77′ Dadok)
Rezerwowi: Bielica – Pacheco, Marin, Stalmach, Mvondo, Dziedzic, Ziółkowski, Szymański, Dadok
Trener: Jan Urban

Sędzia: Łukasz Kużma (Białystok)
Żółte kartki: Poręba – Kubica, Podolski
Widzów: 3387

W 31. kolejce PKO Ekstraklasy na stadionie w Zabrzu Górnik zremisował bezbramkowo z Radomiakiem Radom.

Mecz bez historii. Emocji było tyle, co kot napłakał. Kibiców bardziej elektryzowała sprawa nowego kontraktu Podolskiego niż nuda wiejąca z boiska.

Górnik Zabrze – Radomiak Radom 0:0

Górnik Zabrze: Sandomierski – Wiśniewski [c], Janicki, Janża, Cholewiak (87′ Dadok), Stalmach (66′ Dziedzic), Manneh, Pawłowski, Nowak (87′ Pacheco), Podolski, Krawczyk (66′ Marin)
Rezerwowi: Bielica – Pacheco, Marin, Mvondo, Dziedzic, Ziółkowski, Szymański, Dadok

Radomiak Radom: Majchrowicz – Matos, Rossi, Cjochocki, Abramowicz, Nowakowski (46′ Cele), Łukasik, Nascimento, Leandro [c] (68′ Marcus), Machado (77′ Jo Santos), Maurides (77′ Angielski)
Rezerwowi: Kochalski – Silva, Cele, Radecki, Jo Santos, Marcus, Rondon, Sokół, Angielski
Trener: Mariusz Lewandowski

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)
Żółte kartki: Stalmach, Cholewiak – Nowakowski, Matos, Machado, Łukasik, Marcus
Widzów: 10900

W następnej kolejce Górnik Zabrze zagra przy Łazienkowskiej z Legią.

87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

Kibicowska galeria z derbów

Zapraszamy do kibicowskiej galerii z derbowego wyjazdu. W Tychach stawiło się 1204 kibiców, w tym wsparcie 5 fanów Banika Ostrava i 34 Górnika Zabrze.

Komplet kibiców na Bukowej

Zapraszamy do obszernej galerii z Bukowej. GieKSa pokonała Wisłę Kraków 5:2, a spotkanie oglądał komplet publiczności. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara.