[RELACJA] Pierwszy sparing na plus

10 sierpnia na lodowisku Jantor hokeiści GKS-u Katowice rozegrali pierwsze kontrolne spotkanie przed sezonem 21/22. Rywalem GieKSy było Podhale Nowy Targ. W składzie GKS-u znalazło się pięciu zawodników bez ważnego kontraktu z naszym klubem: David Lebek, Alexander Yakimenko, Piotr Ciepielewski, Jakub Prokurat i Szymon Skrodziuk. Mecz rozpoczął się o 17:00.

W 4. minucie wynik meczu otworzył Ciepielewski, który umieścił krążek pod poprzeczką, wykorzystując dogranie Lebka. W 17. minucie na 2:0 podwyższył Mularczyk, na raty wykorzystując swoją sytuację, przy której dogrywał mu Patryk Wronka. Na kolejną bramkę czekaliśmy do 34. minuty. Wówczas podczas sygnalizacji kary dla Podhala Kruczek znalazł Wajdę, a temu pozostało umieścić krążek w odsłoniętej bramce. W 37. minucie goście zdobyli swojego pierwszego gola. Wówczas bramkarzem GieKSy był już Maciej Miarka, który w połowie meczu zmienił Johna Murray’a. Podczas gry w przewadze Neupauer uderzył z pierwszego krążka po lodzie, a guma otarła się o parkan Miarki, lecz ostatecznie wpadła do bramki. 2 minuty później GieKSa odpowiedziała, także trafiając w przewadze. Po szybkiej wymianie podań Bepierszcz spróbował zagrania wzdłuż bramki, ale krążek zaplątał się między parkanami bramkarza i przekroczył linię bramkową. Tak jak zakończyliśmy drugą tercję, tak rozpoczęliśmy trzecią — w 42. minucie Fraszko popisał się strzałem w okienko również podczas gry w 5 na 4. Chwilę później oglądaliśmy ostatnią bramkę tego dnia — Szurowski wrzucił krążek z niebieskiej, a po drodze trącił go Majoch, czym zmylił Miarkę. Na 25 sekund przed końcem meczu Wsół otrzymał karę meczu za ostre zaatakowanie Ciepielewskiego przy bandzie, który trzymając się za ramię, z grymasem bólu opuścił taflę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:2.

GKS Katowice – TAURON Podhale Nowy Targ 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
1:0 Piotr Ciepielewski (David Lebek, Patryk Krężołek) 03:51
2:0 Szymon Mularczyk (Patryk Wronka) 16:43
3:0 Patryk Wajda (Maciej Kruczek, Jakub Prokurat) 33:11
3:1 Bartłomiej Neupauer (Damian Tomasik) 36:14 5/4
4:1 Mateusz Bepierszcz (Maciej Kruczek, Patryk Wronka) 38:31 5/4
5:1 Bartosz Fraszko (Igor Smal, Carl Hudson) 42:20 5/4
5:2 Dawid Majoch (Damian Szurowski 43:27

GKS Katowice: Murray (Miarka) – Kruczek, Wajda, Fraszko, Wronka, Bepierszcz – Hudson, Wanacki, Krężołek, Smal, Lebek – Rompkowski, Yakimenko, Michalski, Ciepielewski, Mularczyk – Krawczyk, Musioł, Prokurat, Skrodziuk.

TAURON Podhale Nowy Targ: Bizub (Polak) – Tomasik, Mrugała, Bondaruk, Neupauer, Novozhilov – Szurowski, P. Wsół, Siuty, Bryniczka, Dudkiewicz – Sulka, Szlembarski, F. Kapica, Słowakiewicz, Worwa – Nykaza, Kamieniecki, Bochnak, Majoch, B. Wsół.