[RELACJA] Przegrywamy ze Skrą

W drugim sobotnim sparingu Katowiczanie zmierzyli się w Rybniku ze Skrą Częstochowa.

Na skrzydle w drużynie GieKSy wystąpił testowany zawodnik, który w pierwszych minutach powinien otworzyć wynik meczu, jednak spudłował po tym, jak piłka spadła mu pod nogi po interwencji bramkarza (strzelał Dominik Bronisławski). Nasi rywale mieli w pierwszej połowie dobrą sytuację po kontrataku, lecz Szymon Frankowski zdołał zatrzymać strzał. W drugiej połowie po rzucie rożnym Bartosz Marchewka kilkukrotnie uderzał na bramkę rywala, ale za każdym razem piłka zatrzymywała się na nogach obrońców. W 63. minucie Skra wyszła na prowadzenie po szybkim ataku skrzydłem i uderzeniu z okolic jedenastego metra. Do końca meczu dobre sytuacje mieli między innym Szymon Małecki i Michał Gałecki, ale żaden z nich nie zdołał pokonać bramkarza Częstochowian. Mecz zakończył się wynikiem 1:0. Kolejny sparing GKS rozegra 6 lipca. Zmierzy się on wówczas z GKS-em Jastrzębie.

GKS Katowice 0:1 Skra Częstochowa
GKS Katowice: Szymon Frankowski (70′ Tomasz Spałek) – Thomas Skiba, Arkadiusz Jędrych Jędrych, Kamiński (80′ Michał Gałecki), Adrian Frańczak – testowany, Jakub Habusta, Patryk Grychtolik, Michał Gałecki (70′ Miłosz Poloczek), Dominik Bronisławski – Bartosz Marchewka (65′ Szymon Małecki)