Hokej

[RELACJA] Seria ligowych zwycięstw osiągnęła ,,pełnoletność”

30 listopada TAURON KH GKS Katowice zmierzył się z TatrySki Podhalem Nowy Targ. Mecz rozpoczął się o 18:00. Choć w kadrze GieKSy znajduje się trzech wychowanków Podhala, w tym spotkaniu wystąpił jedynie Patryk Wronka. Tomasz Malasiński i Damian Tomasik zmagają się z kontuzjami. GKS szybko przejął inicjatywę i już po niecałych 3 minutach miał na swoim koncie kilka okazji strzeleckich. W 7 minucie zostaliśmy ukarani za nadmierną liczbę graczy na lodzie. Podczas gry w osłabieniu wyprowadziliśmy kontrę dwóch na samego bramkarza, Patryk Wronka zdecydował się kończyć akcję samemu i nie zdołał pokonać Odrobnego. W 11 minucie bardzo blisko zdobycia bramki był Strzyżowski, ale przekierowany przez niego krążek zatrzymał się między parkanami bramkarza rywali. Po chwili na ławkę kar odesłany został Skokan. Nowotarżanie jednak praktycznie nie zagrozili naszej bramce. Gdy tylko wróciliśmy do gry w pełnych składach, to ponownie ruszyliśmy do ataku. Po wielu atakach w końcu w 19 minucie wyszliśmy na prowadzenie, a gola zdobył wychowanek Podhala – Patryk Wronka – po indywidualnej akcji. Na 19 sekund przed końcem tercji karę 2 minut otrzymał Mrugała. Jeszcze w tych ostatnich sekundach zdołaliśmy stworzyć sobie sytuacje bramkowe, ale ostatecznie pierwsze 20 minut meczu zakończyło się wynikiem 1:0.

Szybko w drugiej tercji zamknęliśmy Podhale we własnej tercji. Co więcej, po około minucie sfaulowany został Wronka i przez pół minuty graliśmy w 5 na 3, ale nie udało nam się wykorzystać tego długiego okresu gry w liczebnej przewadze. Tuż po zakończeniu kar w sytuacji sam na sam znalazł się Tolvanen, ale wzorowo zachował się Lindskoug. Podczas gry w wyrównanych składach wydawało się, że tym razem inicjatywa jest po stronie Nowotarżan i oni są bliżej strzelenia gola, ale w 26 minucie tuż po wygranym buliku przez Pasiuta krążek w samym okienku bramki umieścił Strzyżowski. W 32 minucie błąd popełnił Pasiut na linii niebieskiej, krążek przejął rywal i wyszedł sam na sam z Lindskougiem. Nasz bramkarz odbił strzał i w tym momencie sędzia przerwał grę, a po gwizdku zawodnik Podhala strzelił do bramki. W całej sytuacji nie zorientowali się kibice Podhala, którzy zaczęli rzucać pluszaki na taflę z okazji Teddy Bear Toss. Po uprzątnięciu pluszaków sędzia odesłał na ławkę kar… zawodnika z Nowego Targu. Z kolei w 35 minucie ukarany został Urbanowicz. Świetnie ze strzałami rywali radził sobie Lindskoug. Podczas bronienia osłabienia Fraszko urwał się obrońcom Podhala i został sfaulowany, a sędzia podyktował rzut karny. Poszkodowany pewnie wykorzystał swój najazd i prowadziliśmy już 3:0. Takim też wynikiem zakończyła się druga tercja spotkania.

Od początku ostatniej tercji Nowotarżanie ruszyli do ataku. Już po niecałych trzech minutach trener Tom Coolen widząc, co się dzieje na tafli, poprosił o 30-sekundowy czas. W 44 minucie po zamieszaniu pod bramką Odrobnego karę otrzymał Wsół, jednak kompletnie nie kleiła nam się gra w przewadze w tym spotkaniu. W 47 minucie Podhalanom udało się pokonać Lindskouga. Krystian Dziubiński z bekhendu zmieścił krążek pomiędzy jego parkanami. Kilkadziesiąt sekund później ponownie otrzymaliśmy 2-minutową karę za sześciu na lodzie. Nowotarżanie co chwilę posyłali krążek w stronę naszej bramki, ale wszystko bronił Lindskoug, a raz uratowała nas poprzeczka. Było nerwowo, ale w 52 minucie ponownie uciekliśmy gospodarzom na trzy bramki, a strzelcem gola był Heikkinen. Po dwóch minutach faulu dopuścił się wracający pod własną bramkę Krężołek. Po 45 sekundach siły na lodzie się wyrównały, ponieważ Michalski podciął Rohtlę. Niewiele działo się w ostatnich minutach meczu i ostatecznie pokonaliśmy Podhale 4:1. Było to 18-te ligowe zwycięstwo z rzędu!