Wisły za mocne dla Górnika

Co to się odwaliło w Płocku, chciałoby się powiedzieć.

Górnik prowadził grę, na potęgę marnował sytuacje, słupki poprzeczki i sto procentowe sytuacje to było za mało dla zabrzan, żeby wygrać z płocczanami. Za nieskuteczność zapłacili porażką. Na dwie bramki Wisły i samobója Kubicy, zabrzanie odpowiedzieli tylko dwoma trafieniami Manneha i Podolskiego. To było niestety za mało. W obronie Górnika widoczny był brak Wiśniewskiego i Gryszkiewicza.

Wisła Płock — Górnik Zabrze 3:2 (2:0)

Bramki: Sekulski (30, 69), Kubica (37 – gol sam.) — Manneh (71), Podolski (90+4)

Żółte kartki: Michalski, Kolar, Furman, Rzeźniczak — Podolski, Manneh, Szymański

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński — Damian Zbozień (67. Dusan Lagator), Damian Michalski, Jakub Rzeźniczak, Adam Chrzanowski (79. Marcel Błachewicz) – Dominik Furman, Mateusz Szwoch (86. Tomasz Walczak), Filip Lesniak — Marko Kolar (67. Kristian Vallo), Radosław Cielemęcki (67. Fryderyk Gerbowski), Łukasz Sekulski

Górnik Zabrze: Daniel Bielica — Jakub Szymański, Rafał Janicki, Erik Janża — Robert Dadok (83. Adrian Dziedzic), Krzysztof Kubica (46. Dariusz Stalmach), Alasana Manneh (83. Dani Pacheco), Mateusz Cholewiak — Lukas Podolski, Bartosz Nowak (83. Higinio Marin) – Piotr Krawczyk

Mecz z Wisłą Kraków mógł być dla Górnika Zabrze szansą, na przełamanie zlej passy. Niestety nie udało się tego zrobić.

Pierwszy kwadrans należał do zabrzan. To oni byli strona przeważającą. Po upływie kwadransa mecz się wyrównał. Akcje przenosiły się z jednej strony na drugą i gdy wydawało się ze pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, to Krawczyk tak pechowo interweniował po stałym fragmencie gry, że wpakował piłkę do swojej bramki. Od początku drugiej polowy zabrzanie rzucili się do odrabiania strat i już w 51. minucie im się to udało – po pięknym strzale Podolskiego. Niestety to było na tyle dobrych wiadomości dla Górnika w tym spotkaniu. Wynik utrzymał się do 67. minuty. Trzy bramki: w 67. minucie (Savić), 75. minucie (Fernandez z karnego) i w trzeciej minucie doliczonego czasu gry (Kuveljić) i… było po wszystkim.

Wisła Kraków – Górnik Zabrze 4:1 (1:0)

1:0 Krawczyk, 43′ (s)
1:1 – Podolski 51′
2:1 – Savić, 67′
3:1 – Fernandez, 75′ (k)
4:1 – Kuveljić, 90+3′

Wisła Kraków: Kieszek – Hanousek, Sadlok [c], Frydrych, Gruszkowski, Fazlagić, Poletanović (83′ Żukow), Manu, Skvarka (60′ Tsitaishvili), Hugi (60′ Savić), Fernandez
Rezerwowi: Biegański – Ring, Kliment, Żukow, Tsitaishvili, Szota, Kuveljić, Starzyński, Savić
Trener: Jerzy Brzęczek

Górnik Zabrze: Bielica – Wiśniewski [c], Janicki, Janża, Dadok, Kubica (64′ Stalmach), Mvondo, Cholewiak (64′ Pacheco), Nowak, Podolski, Krawczyk (64′ Marin)
Rezerwowi: Sandomierski – Pacheco, Marin, Pawłowski, Stalmach, Dziedzic, Ziółkowski, Szymański
Trener: Jan Urban

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)
Żółte kartki: Fazlagić, Manu, Kieszek – Janża
Widzów: 17135

87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

Komplet kibiców na Bukowej

Zapraszamy do obszernej galerii z Bukowej. GieKSa pokonała Wisłę Kraków 5:2, a spotkanie oglądał komplet publiczności. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara.