Piłka nożna kobiet

Strzał życia i błąd w obronie – przegrywamy 0:2 w Łęcznej

W słoneczne sobotnie południe przyszło piłkarkom GieKSy inaugurować nowy sezon w Łęcznej w pojedynku z brązowymi medalistkami mistrzostw Polski.

W wyjściowym składzie znalazły się dwie debiutantki: Alicja Dyguś oraz Amelia Bińkowska. Nasza ławka była nadwyraz skromna — tylko cztery zawodniczki z pola. Trener Witold Zając kontynuuje grę trójką w obronie z wahadłowymi. Można było mieć nadzieję, że nasza drużyna nawiąże walkę z rywalkami, których kadra jest w mocnej przebudowie, o czym pisaliśmy w przedmeczowej zapowiedzi (tutaj).

Trudno cokolwiek napisać o większej części pierwszej połowy. Na boisku nie działo się wiele, problem sprawiłoby nawet określenie, kto miał wizualną przewagę, bo raz za razem piłka zmieniała właścicielki. Poza strzałem Anity Turkiewicz z 3. minuty, który pewnie wyłapała Anna Palińska, nie mieliśmy nic więcej do oglądania. Ruszyło dopiero od 30. minuty. Wspomniana wcześniej Turkiewicz świetnie dośrodkowała z lewej strony w pole karne rywalek. Do piłki dopadła Bińkowska, która z woleja uderzyła lewą nogą z kilkunastu metrów, ale minimalnie obok słupka bramki Górnika. Trzy minuty później po naszym rzucie rożnym gospodynie wyszły z kontrą, którą w ostatniej fazie indywidualnie rozegrała Roksana Ratajczyk i zakończyła strzałem na bramkę Weroniki Klimek. Piłka trafiła jednak tylko w boczną siatkę. W 37. minucie z dystansu uderzała Kasandra Parczewska, ale bardzo niecelnie. Minutę później w polu karnym Bińkowska szukała Klaudii Maciążki, ale ta nie doszła do piłki. Natychmiastowo odpowiedziały gospodynie. Piłka znalazła się przed naszym polem karnym i gdy wydawało się, że najgorsze za nami, to do futbolówki dopadła Ratajczyk i z około 25 metrów przepięknym uderzeniem w lewy górny róg naszej bramki nie dała żadnych szans Klimek. W doliczonym czasie gry oddano po jednym celnym strzale, ale bez końcowego sukcesu — najpierw Maciążka zza pola karnego trafiła w Palińską, a potem po rzucie rożnym jedna z piłkarek Górnika sprawdziła ustawienie Klimek.

W 52. minucie GieKSa ciekawie rozegrała rzut rożny. Karolina Koch podała piłkę do niepilnowanej w polu karnym Górnika Maciążki, ale ta z kilkunastu metrów uderzyła zbyt lekko i obrończynie zablokowały strzał. Jeszcze w tej samej akcji Koch dośrodkowała do Bińkowskiej, ale jej zagranie głową okazało się niecelne. Dwie minuty później odpowiedziała Ratajczyk, uderzając bezpośredniego zrzutu wolnego, ale również niecelnie. W 64. minucie mocno zakotłowało się w naszym polu karnym, ale świetnie interweniowała Klimek, blokując strzał oddany z 5 metrów. Niestety trzy minuty później było już 0:2. Seria błędów naszej drużyny, zakończona stratą piłki przez Aleksandrę Lizoń, spowodowała, że w sytuacji sam na sam znalazła się Klaudia Lefeld, która z kilkunastu metrów pewnym strzałem pokonała Klimek. Po drugiej bramce dla Górnika uszło powietrze z naszej drużyny. Nie można piłkarkom GieKSy odmówić, że nie próbowały, ale niestety niewiele z tego wynikało, także za sprawą dobrze i mądrze broniących się gospodyń. W 71. minucie próbowała z dystansu Weronika Kłoda, ale jej strzał nie miał większych szans, by zaskoczyć Palińską. Minutę przed zakończeniem spotkania dobrą okazję miały gospodynie, ale strzał jednej z zawodniczek Górnika po rzucie rożnym, minimalnie minął słupek naszej bramki.

GieKSa przegrała z Górnikiem Łęczna 0:2. Rozmiary porażki są niższe niż w poprzednim sezonie, jednak trudno było o korzystny rezultat, gdy brakowało nam argumentów z przodu. Następne spotkanie GKS Katowice rozegra ze Sportisem w Bydgoszczy w niedzielę 22 sierpnia o godzinie 12:00.

14.08.2021, Łęczna
Górnik Łęczna – GKS Katowice 2:0 (1:0)
Bramki: Ratajczyk (38), Lefeld (67).
Górnik Łęczna: Palińska – Górnicka, Zawadzka, Siwińska – Skupień (78. Kazanowska), Frontczak, Ratajczyk, Lefeld (75. Litwiniec), Zając (87. Giętkowska) – Posiewka (56. Dereń). Chinonyerem (69. Kaczor).
GKS Katowice: Klimek – Konkol, Hajduk, Lizoń (69. Brzęczek) – Dyguś, Kłoda, Parczewska, Koch, Turkiewicz – Bińkowska, Maciążka.
Żółte kartki: Posiewka.
Sędzia: Karolina Bojar-Stefańska.

87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

GKS Katowice – Stal Rzeszów Live

04.05.2024 Katowice

GKS Katowice – Stal Rzeszów 8:0 (5:0)

Bramki: Kozubal (1), Bergier (12), Mak (14),(25),(27), Repka (62), Marzec (75), Arak (87) –

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski (60. Krawczyk), Jędrych, Jaroszek (72. Shibata), Komor, Repka, Mak (76. Aleman)– Błąd (76. Baranowicz), Kozubal, Marzec – Bergier(60. Arak)

Stal Rzeszów: Raciniewski – Warczak, Kościelny, Śimcak, Diaz (60. Wachowiak), Thill (75. Danielewicz), Łysiak, Kądziołka (46.Bukowski), Paśko, Łyczko (46. Synoś), Prokić (75. Plichta)

Żółte kartki: – Krawczyk

Czerwona kartka: – Kościelny

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk)