Drużyna GKS-u Katowice poznała przeciwniczki w II rundzie eliminacyjnej UEFA Women’s Champions League. Katowiczanki zagrają w miniturnieju, który odbędzie się 27-30 sierpnia. W rywalizacji wezmą udział cztery drużyny, a mecze zostaną rozegrane w Słowenii.
W pierwszym spotkaniu GieKSa zmierzy się z WFC BIIK-Shymkent (Kazachstan), a w przypadku zwycięstwa awansuje do finału, gdzie czekać będzie lepszy z pary ZNK Mura (Słowenia, Murska Sobota) – zwycięzca drugiej grupy pierwszej rundy kwalifikacji.
Druga grupa pierwszej rundy kwalifikacji (finał 2 sierpnia):
Agarista CSF Anenii Noi 2020 (MDA) – Swieqi United FC (MLT) | Spartak Myjava (SVK) – ŽFK Budućnost (MNE)
Awans do ostatniej rundy eliminacyjnej uzyska tylko triumfator każdego miniturnieju (czeka na niego bezpośredni dwumecz o fazę ligową LM, przegrany finału zagra w Lidze Europy), a druga i trzecia drużyna turnieju eliminacyjnego spadną do Ligi Europy. W przypadku remisu po 90 minutach spotkania przewidziana jest dogrywka, a jeśli nie przyniesie rozstrzygnięcia – rzuty karne.
Wszystkie drużyny drugiej rundy eliminacyjnej to:
Rozstawione: SK Slavia Praha (CZE), FC Rosengård (SWE), FC Twente (NED), Vålerenga Fotball (NOR), FC Vorskla Poltava (UKR), WFC BIIK-Shymkent (KAZ), KFF Vllaznia (ALB), Apollon Ladies FC (CYP), ŽNK Mura (SVN), SFK 2000 Sarajevo (BIH), FC Gintra (LTU), Ferencvárosi TC (HUN), Fortuna Hjørring (DEN), Breidablik (ISL)
Nierozstawione: FC Dinamo-BSUPC (BLR), BSC Young Boys (SUI), Hibernian FC Women (SCO), ŽFK Crvena Zvezda (SRB), OH Leuven (BEL), FCV Farul Constanța (ROU), HJK Helsinki (FIN), GKS Katowice (POL), Zwycięzca CH-P Q1 Gr 1, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 2, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 3, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 4, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 5, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 6
Faza zasadnicza Ligi Europy odbywa się w formacie pucharowym (mecz i rewanż, eliminacja bezpośrednia).
Do pierwszej rundy kwalifikacyjnej nowej Ligi Europy kobiet bezpośrednio awansuje 11 drużyn. Dołączą do nich również zespoły, które zajęły trzecie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń kobiet – także 11 drużyn.
W drugiej rundzie kwalifikacyjnej do turnieju dołączy jedna drużyna z bezpośrednim awansem (Slovácko) oraz zespoły, które zajęły drugie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń (11 drużyn), a także kluby, które odpadły w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzyń (9 drużyn). Do nich dołączą zwycięzcy pierwszej rundy kwalifikacyjnej Women’s Europa Cup.
Liga Mistrzów odbywa się w formacie ligowym (format tabeli, dzięki któremu awansuje się do fazy pucharowej).
Shellu
19 kwietnia 2018 at 12:09
Kurde odsluchałbym teraz, zwłaszcza po historii z wynikiem Kosy, ale roboty mam w
w cholerę. Za to po południu słuchawki na uszy i jazda 🙂
Radek
19 kwietnia 2018 at 12:24
2:1 dla nas, Błąd
Irishman
19 kwietnia 2018 at 21:40
Kosa, kurde Ty się męczyłeś przez 10… słownie D Z I E S I Ę Ć minut… a my kurde przez KILKADZIESIĄT więc się nie odzywaj! 😉 😉 😉
Błażej, absolutnie się nie zgadzam, że rok temu mieliśmy lepszy skład… a już na 300% jeśli weźmie się pod uwagę trenera i jego wybory!
Będzie 1:3, bramki – Kamiński, Zejdler, Kędziora.
Boguś Wschód
19 kwietnia 2018 at 22:35
0-1 Kędziora
Mecza
20 kwietnia 2018 at 08:02
@Irishman, dlatego ja nawet nie próbuję śledzić audycji live. Denerwowałem się tylko gdzieś o 20.45 że za chwilę odpalę flashscore. Jak oglądam nie mam takich nerwów, jak słuchanie radia czy czekanie na nowy wpis.
mariusjno
20 kwietnia 2018 at 11:00
w tym roku jeszcze nie trafiliśmy 3 bramek, może teraz w glogowie.
Mój typ 2-3 Kamiński
Tomek
20 kwietnia 2018 at 13:50
1:1 Prokic
Mecza
20 kwietnia 2018 at 20:01
Obstawianie wyniku i strzelca jest lepsze niż prognoza frekwencji (nawet jeśli był to wasz sposób na jej poprawę) Jak coś obstawiam to zawsze odwrotnie jest i przegrywam… a więc najlepiej abym podał 1:0 dla Chrobrego (nie, nie chcę tych biletów) Wynik może być inny ale zakładam że Goncerz trafi do siatki jutro.
koza
21 kwietnia 2018 at 09:07
Chrobry Głogów 1:2 GKS KATOWICE
Klemens