[BRAMKI] Wyjazdowe zwycięstwo Banika z FC Zlin

Po bardzo dobrej grze Banik wygrał swoje wyjazdowe spotkanie z FC Fastav Zlin i zrównał się z nimi punktami. Po dziewięciu kolejkach mają ex aequo po 19 punktów, jednak wyżej w tabeli są piłkarze ze Zlina, ponieważ mają więcej strzelonych bramek.

Od początku spotkania Banik utrzymywał się więcej przy piłce i starał się narzucić swój styl gry. W czternastej minucie po rzucie wolnym zakotłowało się pod bramką gospodarzy, ale obrońca zdołał wybić strzał na pustą bramkę. W 36. minucie Banik miał idealną okazję na objęcie prowadzenia, ponieważ Daniel Holer wrzucił precyzyjnie na głowę Milana Barosa, a on dograł pod nogi Martina Fillo, niestety piłka o centymetry minęła światło bramki. Zlin również miał kilka okazji, lecz nie były one tak klarowne jak akcje Banika. Po zmianie stron obie ekipy ruszyły do ataku na bramkę rywala. W 63. minucie Banik wyszedł z kontrą czterech na czterech, a przez złe zachowanie obrony Milan Baros wyszedł sam na sam z bramkarzem, zdołał go minąć i dosłownie wszedł z piłką do bramki. Po dwóch minutach padła kolejna bramka dla Banika, a zdobył ją Lukas Pazdera głową po wrzutce z rzutu rożnego. W 79. minucie Zlin mógł strzelić kontaktową bramkę, lecz Jean-Dawid Beauguel strzelił z piątego metra prosto w wychodzącego bramkarza. Można powiedzieć, że Beauguel zreflektował się cztery minuty później i strzelił kontaktową bramkę po zamieszaniu w polu karnym. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i kibice Banika wracali do domu w świetnych nastrojach. Tego dnia gości wspierała bardzo liczna grupa kibiców, która zaprezentowała oprawę z użyciem piro. Skrót z tego spotkania można zobaczyć poniżej.

Kolejne ligowe spotkanie Banik rozegra na swoim stadionie w niedziele 30.09.2018 o godzinie 15:00 ze Slavią Praga. Drużyna rywali obecnie zajmuje drugie miejsce z dorobkiem 21 punktów i warto zaznaczyć, że to tylko dwa więcej od Banika.

FC FASTAV ZLÍN – FC BANÍK OSTRAVA 1:2 (0:0)

Bramki: 83. Beauguel – 62. Baroš (Holzer), 65. Pazdera (Hrubý).

FC Fastav Zlín: Dostál – Bačo, Buchta, Gajič – Matejov, Podio, Lukáš Holík (55. Hronek), Jiráček (83. Železník), Bartošák (76. Libor Holík) – Beauguel, Poznar.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Jánoš, Hrubý (85. Procházka), Holzer – Baroš (75. O. Šašinka), Diop (90. Mešaninov).

Żółte Kartki: Bartošák, Bačo, Hronek – Stronati.

Sędzia: Pavel Julinek

Widzów: 5898 (1200 Banika w tym 8 z GieKSy).