Dołącz do nas

Piłka nożna

Noty i opisy za mecz ze Stomilem

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Piłkarze GKS zagrali pierwszą słabą połowę w meczu w Olsztynie i drugą lepszą, z kilkoma sytuacjami, ale dość spektakularnie niewykorzystanymi. Piłkarze defensywni mimo że GKS nie stracił bramki również nie mieli udanego meczu – to że GKS nie stracił gola to zasługa głównie fatalnie ustawionych celowników zawodników Stomilu. Oto jak spisali się poszczególni piłkarze GKS w tym meczu.

Łukasz Budziłek – 5,5
Bramkarz zaliczył dość przeciętny występ z jednym bardzo poważnym błędem, po którym prawie padła bramka. Wiele piłek próbował piąstkować i raczej je wybijał, ale nie zawsze do końca pewnie. Na plus szybkie wznowienia kontr wyrzutami ręką.

Alan Czerwiński – 4,5
Piłkarz wystąpił na pozycji obrońcy i nawet jeśli kilka interwencji przy przeciwniku zaliczył, to źle się ustawiał i jego stroną było mnóstwo akcji i dośrodkowań. Piłkarz zbiega do środka, zapędza się do przodu i często brakuje go na swojej pozycji. Nie było aż tak źle, jak w poprzednich meczach na obronie, ale ciągle słabo.

Kamil Cholerzyński – 5
Niemrawy występ tego zawodnika na pozycji stopera. Kilka razy piłkarz, który przy nim otrzymywał piłkę w polu karnym bez większego problemu oddawał strzał.

Adrian Napierała – 5,5
Dwa razy dobrze odzyskiwał piłkę w środku boiska, ale też nie ustrzegł się pewnych błędów w swoim polu karnym. Średni mecz.

Bartosz Sobotka – 5
Słaby występ obrońcy. Stomil także i jego skrzydłem często atakował i dośrodkowywał. Wydawało się, że po meczu w Grudziądzu jest szansa na wskoczenie do składu. Jednak nie pokazał się z dobrej strony.

Grzegorz Goncerz – 6,5
Znów bardzo aktywny, podobnie jak w Grudziądzu. Widać, że zawodnik chce wywalczyć miejsce w podstawowym składzie. Grał i na prawym i na lewym skrzydle, choć ta druga opcja jest niekorzystna, bo często przekłada piłkę na prawą nogę. Sporo sytuacji bramkowych, ale niewykorzystanych. Gdyby poprawił skuteczność, jego nota byłaby jeszcze wyższa.

Sławomir Duda – 4,5
Piłkarz zagrał bardzo przeciętne zawody, zaliczył jedną poważną stratę w środku boiska, po której poszła akcja Stomilu. Nie przerywał akcji Stomilu w zarodku. Duda miał zdecydowanie lepszy początek rundy, ale to jego pierwsze kroki na tym szczeblu rozgrywek. Dobry strzał z rzutu wolnego, po którym problemy miał Leszczyński.

Grzegorz Fonfara – 5,5
Słabsze zagrania i straty przeplatał dobrymi akcjami. Zaliczył jedno, dwa podania otwierające. Ciężko jednoznacznie określić ten mecz, w drugiej połowie było lepiej, ale można wymagać dużo więcej.

Przemysław Pitry – 5
Rzuciły się w oczy chyba trzy fatalne straty piłki w środku boiska, a nawet we własnym polu karnym – piłki na kontrę/strzał dla rywala. Z drugiej strony przeprowadził ze dwie bardzo dobre akcje, które zakończył niezłym podaniem do partnera, który mógł pokusić się o strzał. Jedno dobre uderzenie z dystansu. Jednak wspomniane straty są niedopuszczalne.

Bartłomiej Chwaliogowski – 5
W pierwszej połowie pomoc, w drugiej obrona. Kiepsko właśnie przed przerwą, w drugiej połowie przeciętnie, w przeciwieństwie do meczu w Gurdziądzu. Nie było jego akcji ofensywnych, mimo że GKS atakował.

Arkadiusz Kowalczyk – 4,5
Zawodnik został wystawiony w ataku i niestety zawiódł. Brakowało może troszkę większej agresji, momentami wzrostu (górne piłki), celnych strzałów. Mocno niemrway występ.

Janusz Gancarczyk (grał od 46. minuty) – 6
Pojawił się po przerwie na boisku i zajął miejsce prawego pomocnika. Rozruszał nieco grę GKS, sporo akcji na skrzydłach. Wstrzelenia piłki (głównie po ziemi) w pole karne, ale brakowało kolegów zamykających akcję. Umiarkowanie dobry mecz, ale bez kropki nad i.

Jewhen Radionow (grał od 66. minuty) – niesklas.
Miał po raz kolejny około 25 minut na pokazanie się. Nie wniósł nic do gry, a raz w sytuacji, w której mógł wyjść sam na sam niezrozumiale zwolnił i dał się wyprzedzić. Bardzo słabo.

Dominik Sadzawicki (grał od 69. minuty) – niesklas.
Nieoczekiwanie pojawił się na boisku za kontuzjowanego Alana Czerwińskiego. Solidny występ i kilka razy włączył się do akcji ofensywnej.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

2 komentarze
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

2 komentarze

  1. Avatar photo

    zz

    2 czerwca 2013 at 13:00

    za co takie wysokie noty?

  2. Avatar photo

    mati

    2 czerwca 2013 at 14:10

    Myśle ze Goncerz dostal za dużą note gdybybył bardziej skuteczny wygralibysmy w niektorych sytuacjach troszke sie posępił myśle ze to taki jeżdziec bez głowy po skrócie meczu stara sie ale brak umiejętności jeszcze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Stadion

Trzy lata wielkich zmian

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Zapraszamy do kolejnego tekstu o Nowej Bukowej, który przygotował dla Was Matma85. Nie zabraknie ciekawych informacji, a całość została okraszona wieloma zdjęciami. Przeczytajcie (i zobaczcie), jak wiele zmieniło się przez ostatnie trzy lata. Oddajemy głos autorowi.

W połowie października 2024 roku minęły dokładnie trzy lata od bardzo ważnego momentu w historii GKS Katowice – wbicia pierwszej łopaty pod budowę nowego domu. W uroczystości uczestniczyli: Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa, Prezes zarządu Grupy NDI Małgorzata Winiarek-Gajewsk oraz Prezes Zarządu Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” Piotr Koszecki. Po 36 miesiącach w miejscu, które klasyfikowane było jako grunty pod wodami stojącymi, nieużytkami rolnymi, a w mniejszym stopniu pastwiskami oraz gruntami zadrzewionymi, została rozłożona pierwsza rolka murawy, co pokazuje, jak diametralnie zmieniło się to miejsce.

Ostatnie miesiące prac przy obiekcie to przede wszystkim gigantyczny wzrost zainteresowania kibiców, ciekawych jak prezentuje się nasz nowy obiekt, którego budowa już się zakończyła i który już niedługo, będzie gościł ponad 15 tysięcy fanów.

Dosyć istotne i co można podkreślić to samo miejsce, w którym powstał stadion. Lokalizacja bardzo wyraźnie nawiązuje do górniczej historii i charakteru klubu. Dlaczego? Może warto przytoczyć kilka faktów na temat tego terenu, na którym GieKSa już za moment będzie gospodarzem.

Nowy stadion znajduje się na terenie Załęskiej Hałdy, tuż przy autostradzie A4, która niewątpliwie dodaje atrakcyjności tej lokalizacji. Lokalizacji, która ma bardzo bogatą historię przemysłową. Na przełomie XIX i XX wieku w tym miejscu zlokalizowana była huta o nazwie Joanna, która eksploatowała glin ceramiczny metodą odkrywkową. Znajdowały się tu budynki huty oraz składowisko odpadów pohutniczych. W późniejszym czasie rozpoczęto w tym miejscu wieloletnią eksploatację, w pokładach na różnych głębokościach, złoża węgla kamiennego. Płytka eksploatacja prowadzona była w latach… 1865-1867 przez dawne kopalnie Charlotte i Wiktor, czyli poprzedniczki KWK „Wujek”.

Przykładowa mapa pokładu KWK Wujek z naniesionym obrysem inwestycji. GIG

Co wynika z wielu dostępnych map, część północna naszego nowego obiektu znajduje się na terenie dawnej huty, pod którym nie prowadzono eksploatacji węgla. Natomiast część południowa stadionu, w tym trybuna dopingowa Blaszok, znajduje się na terenie eksploatacji węgla w kilku pokładach. Były tutaj zarówno dukle jak i szyby wydobywcze – naliczono 16 wyrobisk o głębokości od kilku do dwudziestu kilku metrów. Można śmiało przypuszczać, że Skarbnik, który kiedyś ostrzegał górników, a teraz jest na emeryturze, będzie miał na mecze GieKSy jakieś tajemne, ukryte wejście.

Załęska Hałda, dzięki okolicznym lasom, od zawsze charakteryzowała się znacznym zazielenieniem. Pomimo tak dużej inwestycji, teren nadal pozostanie w zdecydowanej większości „zielony”. Podczas ostatnich trzech lat otoczenie diametralnie się zmieniło, co najlepiej pokażą poniższe fotografie.

Źródło: @zakaz_filmowania kanał YouTube / Matma85

Źródło: @zakaz_filmowania kanał YouTube / Matma85

Źródło: @zakaz_filmowania kanał YouTube / Matma85

Pierwszy rok od uroczystego wbicia pierwszej łopaty to były głównie roboty ziemne, wycinka drzew, budowa zbiorników retencyjnych, odwierty, wykonanie sieci kanalizacyjnej, części fundamentów. Pod koniec 2022 roku, spod leżącego wszędzie śniegu, pojawiły się pierwsze elementy kubatury stadionu miejskiego. Konkretnie 3-kondygnacyjne klatki schodowe hali sportowej. W pierwszych cieplejszych dniach 2023 roku obiekt prezentował się następująco.

Źródło: K.Kalkowski

Od tego momentu prace nabrały prędkości, a dzięki bardzo dobremu zarządzaniu przez wykonawcę dostawami elementów żelbetowych – montaż przebiegał bardzo sprawnie. W maju pojawiły się pierwsze konstrukcje stalowych kratownic dachu nad trybunami stadionu piłkarskiego, a dokładnie 29 czerwca 2023 roku uroczyście została zawieszona wiecha na jej konstrukcji.

Jak wiele zmieniło się w krótkim czasie, pokazują kompilacje fotografii:

Źródło: wkatowicach.eu/ Matma85

Źródło: wkatowicach.eu/ Matma85

Źródło: wkatowicach.eu/ Matma85

Źródło: wkatowicach.eu/ Matma85

Źródło: wkatowicach.eu/ Matma85

31 października 2024 roku oficjalnie wykonawca (firma NDI_ zakończył prace budowlane na obiekcie i od 1 listopada trwają odbiory. Obiekt w ostatnim dniu października posiadał już bramki, siatki, a nawet namalowane linie na murawie.

Foto. Matma85

Foto. Matma85

Foto. Matma85

Foto. Matma85

Mamy teraz głęboką nadzieję, że odbiory odbędą się beż żadnych przeszkód i z początkiem rundy wiosennej spotkamy się przy sztucznym świetle na meczu otwarcia stadionu, na który czekaliśmy tak długo. Stadionu, który da nam wielkie perspektywy.

Foto. Matma85

Foto. Matma85

Matma85

Kontynuuj czytanie

Felietony Piłka nożna

Post scriptum z wyjazdu do Krakowa

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Za nami kolejny wyjazd na stadion Cracovii, tym razem na mecz z prawdziwym gospodarzem tego obiektu. Czas na tradycyjne „Post scriptum”.

  1. Na wyjazd do Krakowa złożyliśmy cztery wnioski o akredytację i bez problemu zostały nam przyznane: Madziara i Kazik (foto), Shellu i ja (press).
  2. Dzień przed wyjazdem napisał do mnie Łukasz, który w zeszłym sezonie kilkukrotnie pisał dla Was relację tekstową na żywo z pierwszoligowych boisk. Później w oczekiwaniu na nowe okulary musiał na chwile zaprzestać jeżdżenia. Oznajmił, że mógłby czasami pomóc, na co mu odpisałem – że będę miał go na uwadze i jakby była taka potrzeba, to będę dzwonił.
  3. Chciałbym widzieć jego zdziwienie, gdy w sobotę przed godziną ósmą dostał ode mnie wiadomość: czy nie chciałby pojechać do Krakowa? Shellu obudził się z wysoką gorączką. W momencie, kiedy Łukasz wyraził chęć, zacząłem ogarniać mu akredytację.
  4. Równo o godzinie dziewiątej wykręciłem numer do Marzeny Młynarczyk-Warwas, która pełni rolę rzecznika pasowego w Cracovii. Przedstawiłem jej sytuację i poprosiłem o przyznanie akredytacji Łukaszowi, a anulowanie Shellowi. Muszę przyznać, że wiele klubów powinno się uczyć od tej pani podejścia do człowieka. Była bardzo życzliwa i nie widziała żadnych problemów, aby podmienić akredytację. W wielu klubach zostalibyśmy zrugani, że w ogóle dzwonimy.
  5. Do Krakowa dojechaliśmy godzinę przed meczem, sprawnie zaparkowaliśmy samochód i udaliśmy się po akredytację. Ja z Łukaszem odebraliśmy je bardzo szybko, ale Magda z Kazikiem mieli je w innym miejscu, którego musieli się trochę naszukać.
  6. W tym dniu pod stadionem odbywały się obchody z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dla kibiców była grochówka z kotła, sporo pojazdów wojskowych i żołnierzy w pełnym umundurowaniu. Dodatkowy akcent mieliśmy jeszcze przed pierwszym gwizdkiem: żołnierze wynieśli na murawę 80-metrową biało-czerwoną flagę i zostały odśpiewane trzy zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.
  7. Z Łukaszem udałem się na sektor prasowy, a Madziara z Kazikiem postanowili jeszcze pokrążyć pod stadionem, aby popstrykać trochę fotek i polatać dronem.
  8. Spotkanie rozpoczęło się dla nas bardzo dobrze i z niedowierzaniem oglądaliśmy poczynania naszych piłkarzy, którzy bez problemu stwarzali sobie sytuacje bramkowe, a to, co robił Mateusz Mak, przechodziło nasze najśmielsze oczekiwania.
  9. W drugiej połowie Adrian Błąd zdobył bramkę kolejki, którą zobaczyłem dopiero z odtworzenia, bo w trakcie meczu mi umknęła.
  10. Końcówka spotkania to istny rollercoaster, z którego wyszliśmy obronną ręką. Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie spodziewał się, po utracie bramki w 93. minucie, że jeszcze wygramy ten mecz.
  11. Po meczu poszedłem do mix zony, aby przeprowadzić wywiad z Adrianem Błądem, który możecie przeczytać TUTAJ, a reszta ekipy udała się na konferencję.
  12. Po konferencji podszedłem do pani rzecznik, aby osobiście podziękować za przyznanie akredytacji na ostatnią chwilę – co ją niezmiernie zdziwiło. Stwierdziła, że takie drobnostki to ona załatwia od ręki i była zdziwiona, że w innych klubach tak to nie działa.
  13. Następnie udaliśmy się w kierunku Katowic. Ostatnia osoba (ja ;)) zameldowała się w domu po godzinie 20:00.
  14. Teraz trochę przerwy na mecze naszych „Orłów”, a następnie udamy się na wyjazd do Poznania.
Kontynuuj czytanie

Galeria Piłka nożna

Katowickie złudzenia, poznański tryumf

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Zapraszamy do trzeciej, a zarazem ostatniej galerii z Poznania. 

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga