Felietony Piłka nożna
Post scriptum z wyjazdu do Tych
Za nami bliski wyjazd do Tych, więc czas na tradycyjne „Post scriptum”.
- Na wyjazd do Tych znów mieliśmy problem ze skompletowaniem składu, ale na szczęście Łukasz postanowił nam pomóc. Tak więc wybraliśmy się trzyosobowym składem: Łukasz (relacja live), Kazik (foto) i ja (relacja meczowa i konferencja).
- Na wstępie chciałem podziękować Łukaszowi za pomoc, ponieważ mecz został dużo lepiej obrobiony. Był czas, żeby wrzucić Wam zdjęcia do relacji live i napisać rzetelną relację meczową. Zapraszamy innych do współpracy.
- Wracając do początku, to wyjechaliśmy standardowo, żeby być godzinę przed meczem na stadionie i kierowaliśmy się według wytycznych rzecznika prasowego.
- Niestety policja znów była tak wystraszona, że nie pozwoliła nam wjechać w ulicę Baziową, ponieważ tam są groźni kibice z Katowic. Nie pomogły tłumaczenia, że my też jesteśmy z Katowic i tam mamy parking. Postanowili, że wyślą nas między tyskimi kibicami od głównej strony stadionu.
- Sam proces odbioru akredytacji przebiegł bardzo sprawnie i szybko zajęliśmy miejsce w sektorze prasowym. Łukasz od razu załapał jak pisać relację live i według mnie poradził sobie bardzo dobrze.
- Mecz oglądało się dobrze, a postawa naszych piłkarzy w drugiej połowie zaskoczyła chyba wszystkich – oczywiście na plus.
- Za nami siedziało kilka osób z Katowic i ich spontaniczne wybuchy radości po bramkach były bezcenne.
- Kibice gospodarzy odpalili świece dymne, czym przerwali na kilka minut spotkanie, ale ocenę oprawy pozostawię Wam.
- Konferencja pomeczowa była opóźniona o jakieś trzydzieści minut. Niektórzy mieli już dość czekania i chcieli jechać do domu lub do… Zabrza na mecz Górnika, bo takie głosy było słuchać wśród dziennikarzy.
- W domach byliśmy po 16:00, co jak na tak bliski wyjazd wydaje się późno.
- Za dwa tygodnie jedziemy do Głogowa, więc już szukamy chętnych do pomocy 🙂
Piłka nożna
Mateusz Wdowiak piłkarzem GieKSy!
Mateusz Wdowiak dołączył do naszej drużyny na zasadzie transferu definitywnego. 29-latek związał się z GieKSą umową do 30 czerwca 2027 roku.
Wdowiak jest pomocnikiem – może grać jako „10” oraz wahadłowy. W poprzedniej rundzie reprezentował Zagłębie Lubin. W barwach tej drużyny wystąpił łącznie w 73 spotkaniach, strzelił 9 bramek oraz zaliczył 6 asyst. W tym sezonie wystąpił w 12 meczach (11 Ekstraklasa, 1 Puchar Polski).
Na wcześniejszym etapie kariery reprezentował Cracovię, z którą był związany od najmłodszych lat. W barwach „Pasów” zaliczył 152 spotkania, strzelając 13 bramek i notując 23 asysty. Z ekipą z Krakowa świętował zdobycie Pucharu Polski, strzelając decydującą bramkę w finale.
Po dobrych występach po zawodnika sięgnął Raków Częstochowa, a dla Wdowiaka nastał najlepszy okres w karierze. Z ekipą z Częstochowy zdobył: Mistrzostwo Polski, Puchar Polski (dwukrotnie) oraz Superpuchar (również dwa razy). W Rakowie wystąpił w 98 spotkań, strzelając 17 bramek i zaliczając 7 asyst.
Nowy zawodnik wkrótce dołączy do drużyny przebywającej na zgrupowaniu w Turcji. Życzymy mu wszystkiego, co najlepsze w naszych barwach!
Piłka nożna
Erik Jirka w GieKSie!
Erik Jirka został nowym zawodnikiem GKS Katowice – na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się z Piasta Gliwice. Słowak jest drugim piłkarzem, który w tym roku dołączył do naszego klubu.
Jirka podpisał kontrakt z GieKSą, który będzie obowiązywać przez 2,5 roku. Zawiera on również opcję przedłużenia. W Piaście zawodnik występował jako ofensywny pomocnik, ale jego wszechstronność na boisku sprawia, że może grać na kilku pozycjach. 28-latek w rundzie jesiennej wystąpił w 17 spotkaniach i strzelił w nich 5 bramek, dokładając do tego jedną asystę. Był jednym z najlepszych piłkarzy w ekipie z Gliwic, która na wiosnę będzie rywalem GieKSy w walce o utrzymanie.
W przeszłości zawodnik reprezentował Spartaka Trnava, z którym sięgnął po mistrzostwo kraju oraz Puchar Słowacji. Międzynarodową karierę kontynuował w takich klubach jak Crvena zvezda Belgrad (mistrzostwo Serbii), FK Radnicki Nis, Górnik Zabrze, Mirandes, Real Oviedo oraz Victoria Pilzno. W tym ostatnim klubie posmakował piłki nożnej na najwyższym poziomie – w 2022 roku grał w Lidze Mistrzów.
Jirka ma również na koncie występy w młodzieżowej oraz seniorskiej reprezentacji Słowacji.
Zawodnikowi życzymy powodzenia w naszych barwach!
Kibice Piłka nożna Wideo
Doping na Spodek Super Cup 2026
W święto Trzech Króli odbyła się trzecia edycja turnieju Spodek Super Cup. Zapraszamy do wideo, na którym zarejestrowaliśmy doping kibiców GKS Katowice w Spodku.


Tomek
27 kwietnia 2023 at 17:18
Mam taką sugestię i prośbę aby przy kolejnych relacjach live pisać więcej o tym co się dzieje na trybunach 😉 I też więcej zdjec z tym związanych 🙂 sam przebieg gry można śledzić w tv lub na statscore ale właśnie brakuje informacji kibicowskich.