Dołącz do nas

Siatkówka

Hit w Jastrzębiu, gdzie zagra mistrz Polski

Avatar photo

Opublikowany

dnia

W 21 serii gier najciekawiej zapowiadają się spotkania w Jastrzębiu oraz w Gdańsku. Mistrz Polski zagra mecz z Jastrzębskim, czyli lider z trzecią drużyną w tabeli. ZAKSA wygrywając umocni się na prowadzeniu, natomiast gospodarzom, którzy muszą walczyć o pierwszą czwórkę, ewentualne zwycięstwo może tylko pomóc w osiągnięciu celu. Obie ekipy nie przegrały znów od kilku spotkań (Jastrzębski od czterech, a ZAKSA od trzech), więc zapowiada się zacięty mecz, a wygra ten kto… zatrzyma najlepiej punktujących (Olivę i Konarskiego) w swoich rywali.
Jeszcze w zeszłym sezonie mecz LOTOS-u ze Skrą byłby okrzyknięty hitem kolejki. Teraz niekoniecznie, ponieważ rozczarowują gdańszczanie, którzy nie prezentują się już tak dobrze. Obecnie mają bilans 11 wygranych i 10 porażek, czyli… taki sam jak nasz GKS! Obie drużyny nie prezentują się ostatnio najlepiej. LOTOS w czterech meczach poniósł aż trzy porażki, natomiast Skra przegrała dwa spotkania z rzędu. Gospodarze stracili już praktycznie realne szanse na powalczenie o play-off o tytuł mistrzowski, natomiast bełchatowianie nie mogą pozwolić sobie na kolejną przegraną, która może skutkować wypadnięciem poza pierwszą czwórkę w tabeli, co byłoby małą niespodzianką.

 

Pozostałe drużyny z czołówki są faworytami swoich potyczek. Resovia co prawda zagra w Radomiu, na trudnym terenie, ale Czarni podobnie jak LOTOS są raczej bez szans na walkę o czołowe lokaty. AZS Olsztyn z kolei nie dość, że zagra ze słabym BBTS-em, to na dodatek olsztynianie mają doskonałą passę aż ośmiu zwycięstw z rzędu i nic nie wskazuje na to, aby ta seria miała się zakończyć właśnie w tym spotkaniu. Dzięki tej passie AZS troszkę niespodziewanie dogonił ścisłą czołówkę i chce realnie powalczyć o play-off.
W Lubinie jeszcze tli się nadzieja na włączenie się w walkę o pierwszą czwórkę, choć seria trzech porażek, którą notuje Cuprum mocno ograniczyła tę możliwość. Tym bardziej w końcu lubinianie nie mogą pozwolić sobie na kolejną wpadkę, w meczu z przedostatnią ekipą PlusLigi. Espadon dość niepodziewanie przełamał się po pięciu porażkach z rzędu, wygrywając ostatnio z LOTOS-em, więc tym bardziej Cuprum musi być czujny i skoncentrowany.

Czerwona latarnia tabeli, AZS Częstochowa jest w ogromnym dołku. Aż trzynaście porażek z rzędu nie może napawać optymizmem i w obliczu świetnej gry oraz zwycięstwa Politechniki nad Skrą w ostatniej kolejce, ta seria może trwać dalej.
Niewiele mniejszą serię porażek, bo jedenaście ma Effector i będzie się chciał przełamać w Bydgoszczy. Łuczniczka po dziesięciu przegranych z rzędu, złapała drugi oddech wygrywając dwa razy w ostatnich trzech spotkaniach. Zwycięstwo jednej z drużyn pozwoli na odskoczenie od Espadonu oraz AZS-u Częstochowa i spokojniejszą głowę przed kolejnymi meczami.

 

Program 21 kolejki:  10, 11, 12 i 13 lutego

Łuczniczka Bydgoszcz – Effector Kielce  (w pierwszym meczu 2:3) –
10 lutego (piątek) godz. 18.00 –  sędziowie Wojciech Maroszek / Marek Budzik
Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  (w pierwszym meczu 2:3) –
10 lutego (piątek) godz. 18.00 –  sędziowie Mariusz Gadzina / Tomasz Flis

Cerrad Czarni Radom – Asseco Resovia Rzeszów  (w pierwszym meczu 0:3) –
10 lutego (piątek) godz. 18.00 –  sędziowie Maciej Maciejewski / Zbigniew Wolski
LOTOS Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów  (w pierwszym meczu 0:3) –
11 lutego (sobota) godz. 14.45 –  sędziowie Szymon Pindral / Magdalena Niewiarowska

Indykpol AZS Olsztyn – BBTS Bielsko-Biała  (w pierwszym meczu 3:0) –
11 lutego (sobota) godz. 17.00 –  sędziowie Anna Niedbał / Piotr Skowroński
GKS Katowice – MKS Będzin  (w pierwszym meczu 1:3) –
11 lutego (sobota) godz. 17.00 –  sędziowie Waldemar Niemczura / Piotr Król

Espadon Szczecin – Cuprum Lubin  (w pierwszym meczu 0:3) –
12 lutego (niedziela) godz. 14.45 –  sędziowie Tomasz Janik / Marcin Herbik
AZS Częstochowa – ONICO AZS Politechnika Warszawska  (w pierwszym meczu 3:1) –
13 lutego (poniedziałek) godz. 18.00 –  sędziowie Sławomir Gołąbek / Waldemar Kobienia

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

Terminarz GKS Katowice w sezonie 2025/26

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Ekstraklasa opublikowała terminarz na sezon 2025/26. GKS Katowice ligowe zmagania rozpocznie od dwóch spotkań na Arenie Katowice.

Na inaugurację przyjdzie nam zagrać z wicemistrzami Polski – Rakowem Częstochowa. W następnej kolejce przy Nowej Bukowej pojawi się Zagłębie Lubin. Pierwszym wyjazdem będzie spotkanie w Łodzi z Widzewem, a tydzień później zagramy w Warszawie z Legią. Śląski Klasyk z Górnikiem będzie miał miejsce najpierw w Zabrzu (23 sierpnia), a w Katowicach w okolicach urodzin GieKSy (28 lutego). Jesienią zaplanowano 18 kolejek (na wiosnę 16), co oznacza, że ligowe granie w 2025 roku zakończymy w Częstochowie. Na boiska wrócimy pod koniec stycznia 2026 roku, kiedy pojedziemy do Lubina na mecz z Zagłębiem. Następnie czekają nas dwa domowe mecze – z Widzewem i Legią. W Wielkanoc (5 kwietnia 2026 roku) czeka nas domowe spotkanie z Wisłą Płock. Sezon zakończymy „prawie” zgodnie z tradycyją – po Gdyni w 2024 roku i Gdańsku w 2025 roku, Szczecin w 2026 roku możemy uznać, lekko naciągając geografię, za miasto leżąc nad morzem. Z Pogonią zmierzymy się 23 maja 2026 roku.

Terminarz GKS Katowice w sezonie 2025/26:
1. kolejka – 19 lipca 2025 GKS Katowice – Raków Częstochowa
2. kolejka – 26 lipca 2025 GKS Katowice – KGHM Zagłębie Lubin
3. kolejka – 2 sierpnia 2025 Widzew Łódź – GKS Katowice
4. kolejka – 9 sierpnia 2025 Legia Warszawa – GKS Katowice
5. kolejka – 16 sierpnia 2025 GKS Katowice – Arka Gdynia
6. kolejka – 23 sierpnia 2025 Górnik Zabrze – GKS Katowice
7. kolejka – 30 sierpnia 2025 GKS Katowice – Radomiak Radom
8. kolejka – 13 września 2025 Lechia Gdańsk – GKS Katowice
9. kolejka – 20 września 2025 GKS Katowice – Cracovia
I runda Pucharu Polski – 24 września 2025
10. kolejka – 27 września 2025 Wisła Płock – GKS Katowice
11. kolejka – 4 października 2025 GKS Katowice – Lech Poznań
12. kolejka – 18 października 2025 Motor Lublin – GKS Katowice
13. kolejka – 25 października 2025 GKS Katowice – Korona Kielce
1/16 Pucharu Polski – 29 października 2025
14. kolejka – 31 października 2025 Bruk-Bet Termalica Nieciecza – GKS Katowice
15. kolejka – 8 listopada 2025 GKS Katowice – Piast Gliwice
16. kolejka – 22 listopada 2025 Jagiellonia Białystok – GKS Katowice
17. kolejka – 29 listopada 2025 GKS Katowice – Pogoń Szczecin
1/8 Pucharu Polski – 3 grudnia 2025
18. kolejka – 6 grudnia 2025 Raków Częstochowa – GKS Katowice
19. kolejka – 31 stycznia 2026 KGHM Zagłębie Lubin – GKS Katowice
20. kolejka – 7 lutego 2026 GKS Katowice – Widzew Łódź
21. kolejka – 14 lutego 2026 GKS Katowice – Legia Warszawa
22. kolejka – 21 lutego 2026 Arka Gdynia – GKS Katowice
23. kolejka – 28 lutego 2026 GKS Katowice – Górnik Zabrze
1/4 Pucharu Polski – 4 marca 2026
24. kolejka – 7 marca 2026 Radomiak Radom – GKS Katowice
25. kolejka – 14 marca 2026 GKS Katowice – Lechia Gdańsk
26. kolejka – 21 marca 2026 Cracovia – GKS Katowice
27. kolejka – 4 kwietnia 2026 GKS Katowice – Wisła Płock
1/2 Pucharu Polski – 8 kwietnia 2026
28. kolejka – 11 kwietnia 2026 Lech Poznań – GKS Katowice
29. kolejka – 18 kwietnia 2026 GKS Katowice – Motor Lublin
30. kolejka – 25 kwietnia 2026 Korona Kielce – GKS Katowice
31. kolejka – 2 maja 2026 GKS Katowice – Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Finał Pucharu Polski – 2 maja 2026
32. kolejka – 9 maja 2026 Piast Gliwice – GKS Katowice
33. kolejka – 16 maja 2026 GKS Katowice – Jagiellonia Białystok
34. kolejka – 23 maja 2026 Pogoń Szczecin – GKS Katowice

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Jaroszek i Milewski na dłużej w GieKSie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Bartosz Jaroszek i Sebastian Milewski zostają w GieKSie. Obaj zawodnicy podpisali nowe umowy (do czerwca 2026 roku) i będą w kolejnym sezonie bronić barw naszego klubu.

W przypadku Milewskiego klub skorzystał z możliwości przedłużenia kontraktu. Pomocnik trafił do naszego klubu rok temu. W tym czasie rozegrał 18 spotkań w PKO Bank Ekstraklasie oraz dwa w Pucharze Polski. Milewski strzelił jedną bramkę – w doliczonym czasie gry w spotkaniu z Cracovią.

31-letni Jaroszek dołączył do GKS Katowice w sezonie 2020/21 i zaliczył z zespołem dwa awanse – do pierwszej ligi oraz Ekstraklasy. Ogółem wystąpił w 113 spotkaniach, w których zdobył 6 bramek dla „Trójkolorowych”.

Obu piłkarzom gratulujemy nowych umów i życzymy sukcesów.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Mateusz Kowalczyk 2028

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Kowalczyk

GKS Katowice aktywował klauzulę w umowie Mateusza Kowalczyka i wykupił go z Brøndby IF. Piłkarz związał się z GieKSą do końca czerwca 2028 roku.

Kowalczyk trafił do Katowic latem 2024 roku na zasadzie wypożyczenia z duńskiego klubu. Rozegrał do tej pory 31 spotkań, w których zdobył 3 bramki i zaliczył 6 asyst. Stał się jednym z filarów naszej drużyny, która zajęła 8. miejsce w ostatnich rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Kowalczyk świetnie uzupełniał się w środku pola z Oskarem Repką.

Według naszych informacji (oraz doniesień medialnych) klauzula opiewała na kwotę miliona euro. Tym samym transfer Kowalczyka stał się najdroższym w historii GKS Katowice.

Piłkarzowi gratulujemy nowego kontraktu i życzymy powodzenia w trójkolorowych barwach.

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga