Noty i opisy po Sandecji

GieKSa zagrała niezłą pierwszą połowę w Nowym Sączu, ale co z tego, skoro w drugiej całkowicie się posypała. Problem w tym, że nasi zawodnicy grywali już dużo gorsze mecze, ale liczy się efekt, a ten był opłakany.

Mateusz Kuchta – 4
Nie pomagali mu obrońcy, sam klopsa nie zaliczył, ale 4 stracone gole działają na jego niekorzyść. Przy karnych nie był nawet blisko obrony. Trzeci gol to wyjście i powrót, ale w jakiejś części przez to bramka została odkryta. Czwarty gol już bez szans. Nie pomógł drużynie.

Alan Czerwiński – 4
Próbował pograć w ofensywie w pierwszej połowie, a z tyłu było umiarkowanie dobrze z jedną ważną interwencją, zablokowaniem groźnego strzału z 11 metrów. Po przerwie szybko wyleciał z boiska, ale to nie on był winowajcą. Czerwona kartka niesłuszna, no chyba, że doszło do czegoś, o czym nie wiemy, np. obrazy arbitra.

Mateusz Kamiński – 3
Pierwsza część solidna, w drugiej niestety było bardzo słabo. Być może wpływ na to miał uraz, którego doznał po starciu z Trochimem. Ręka w polu karnym, potem złe ustawianie się, powroty truchtem (po stałym fragmencie). Nie wystawia to Mateuszowi najlepszej oceny. Słabiutko.

Łukasz Pielorz – 3,5
Miał zastąpić Prażnovskyego na stoperze i nie spisał się. Również dawał zbyt wiele miejsca w polu karnym rywalom, a sam sprokurował jedną bardzo groźną sytuację przed szesnastką, kiedy podał do rywala i mieliśmy rzut wolny z 20 metrów. Słaby mecz.

Marcin Flis – 3
W pierwszej połowie coś tam próbował w ofensywie, ale bez efektu. W defensywie kilka razy rywale przeszli jego stroną. Dwa gole z akcji padły także z jego flanki, choć przy trzecim golu był w środku. Ogólnie nic nie dał drużynie, bardzo słabo.

Maciej Bębenek – 5
Jego występ należy ocenić dwojako. W pierwszej połowie w ofensywie było bardzo dobrze, kręcił, dryblował. Raz za bardzo się zakręcił i zamiast prawą nogą, próbował lewą i trafił w bramkarza. Potem wywalczył karnego i zaliczył bardzo dobre dośrodkowanie do Frańczaka. Niestety jego gra w destrukcji w drugiej połowie była fatalna. Może nie tyle w destrukcji, co w asekuracji. Przy pierwszym karnym po prostu truchtał sobie obok przelatującego mu przed nosem przeciwnika i nie zrobił nic, aby zapobiec jedenastce dla rywali. Również i przy trzecim golu tylko spokojnie na stojąco przypatrywał się, jak Aleksander strzela gola – wcześniej tracąc piłkę pod polem karnym przeciwnika.

Sławomir Duda – 4
Nieźle to wyglądało w pierwszej połowie, próbował rozgrywać, choć i drobne błędy się przydarzyły. Dobry – choć niecelny – strzał z wolnego. W drugiej połowie nie istniał na boisku, był niewidzialny.

Povilas Leimonas – 3
Ten zawsze coś wywinie i tym razem było to podanie złe podanie w środkowej strefie boiska, po czym poszła kontra i pierwszy karny. Poza tym niewiele da się powiedzieć o występie Litwina – Sandecja przeprowadziła sporo akcji, więc występ defensywnego pomocnika nie może być oceniony pozytywnie.

Krzysztof Wołkowicz – 3,5
Niemrawy występ i w ogóle to on powinien wylecieć z boiska, a nie Alan Czerwiński. W pierwszej połowie za rzadko był uczestnikiem akcji ofensywnych. W drugiej bezsensowne popchnięcie rywala, za co ucierpiał kolega.

Adrian Frańczak – 3,5
Niewidoczny w pierwszej połowie, choć miał dobrą sytuację z główki – szkoda, ze za bardzo podszedł pod piłkę. W drugiej połowie fatalna interwencja i faul w polu karnym. Kiepsko.

Grzegorz Goncerz – 4
Nie może strzelić gola w tej rundzie. Nawet najlepszą okazję – zmarnował – mowa o rzucie karnym, wykonanym w bardzo zły sposób, w środek bramki. Ponadto bez sytuacji bramkowej, a w drugiej połowie nie istniał – podobnie jak cała ofensywa GieKSy.

Paweł Szołtys (grał od 62. minuty) – niesklas.