Hokej Podcasty

[RELACJA] Fantastyczny comeback w trzeciej tercji!

19 listopada hokejowa GieKSa powróciła do grania po przerwie na zgrupowanie reprezentacji. Do katowickiej Satelity przyjechało Zagłębie Sosnowiec. W składzie GKS-u zadebiutował Kalle Valtola. Mecz rozpoczął się o 18:30.

Po wygranym wznowieniu przez Pasiuta GieKSa zagościła w tercji Zagłębia, które odpowiedziało kontrą zakończoną strzałem z klepy Nikiforova, który jednak był dosyć lekki. Pierwsze minuty tego starcia były bardzo wyrównane – choć według tabeli GieKSa powinna zdecydowanie przeważać. W 6. minucie na ławkę kar trafił Vasilev za faul na Bepierszczu. Wypracowaliśmy dobrą sytuację Erikssonowi, ale jego uderzenie zostało przyblokowane. Po powrocie Vasileva na lód Michalski ładnie utrzymał krążek na niebieskiej i znalazł Wanackiego, ten jednak trafił prosto w Czernika. W 9. minucie Wronka odzyskał gumę we własnej tercji i wypuścił Pasiuta sam na sam, lecz jego strzał zatrzymał się na słupku. Kolejną okazję miał Wanacki, próbował oszukać Czernika zamarkowaniem strzału, ale ostatecznie trafił w jego parkan. W 12. minucie Murray wyszedł zwycięsko z pojedynku z Vasilevem po kontrze, jednak w ten samej minucie krążek znalazł drogę do jego bramki po strzale Nikiforova. W szeregi GieKSy dość wyraźnie wkradła się dekoncentracja. W 18. minucie byliśmy blisko wyrównania za sprawą Wronki i Rompowskiego – szczególnie szkoda strzału tego drugiego, bo Czernik był już poza pozycją, ale krążek trafił w obrońcę. Minutę później Krężołek z ostrego kąta trafił w słupek. Po pierwszej tercji przegrywaliśmy 0:1.

Po 30 sekundach gry w drugiej tercji powinno być 1:1. Po podaniu Fraszki w sytuacji 2 na 1 Wronka uderzył z pierwszego krążka, ale górą był Czernik. Następnie swoje okazje mieli goście – najgroźniej uderzył Przygodzki, ale Murray zdążył się przemieścić. Gola dającego wyrównanie szukała także młodzież – strzelali Mularczyk i Prokurat. Przez obronę Zagłębia na pełnej szybkości przedarł się Wronka, lecz nie zdołał przymierzyć. Podanie Pasiuta minęło kij Fraszki w sytuacji 2 na 1. Gol dla GieKSy od kilku minut wydawał się kwestią czasu, ale na tablicy wyników ciągle widniało 0:1. W 28. minucie strzał Krężołka to kolejna sytuacja, gdy wydawało się, że musi paść gol, a po chwili obiliśmy poprzeczkę. Minutę później Pasiut ustawiony centralnie przed Czernikiem trafił w jego brzuch. Mogliśmy stracić bramkę po niepotrzebnym wyjeździe Murray’a, ale udało się ugasić pożar. Od 32. minuty drugi raz w tym meczu graliśmy w przewadze – faulowany przez Vasileva był Fraszko. Z przewagą zawodnika nie stworzyliśmy żadnego zagrożenia. W 36. minucie Zagłębie podwoiło swoje prowadzenie za sprawą strzału przy słupku Jarosława Rzeszutki. W ostatniej minucie tercji Pasiut kolejny raz przegrał pojedynek z Czernikiem, a kilkanaście sekund później na ławkę kar sędziowie odesłali Kruczka. Po 40 minutach Zagłębie prowadziło 2:0.

Trzecią tercję rozpoczęliśmy w osłabieniu, a Vasilev trafił w słupek. Po chwili tej samej sztuki dokonał Rompkowski. W 43. minucie bramka Zagłębia została odczarowana – z niebieskiej uderzył Valtola, a krążek po drodze trącił Wronka. Sosnowiczanie wciąż prowadzili, więc chcieliśmy pójść za ciosem. 2 minuty później podczas sygnalizowanej kary dla Zagłębia doprowadziliśmy do wyrównania – Pasiut wykorzystał podanie Hudsona. Remis również nas nie zadowalał, więc ruszyliśmy po trzecią bramę. W 47. minucie do boksu kar trafił Rzeszutko. Na obustronne wykluczenie za małą wymianę uprzejmości sędziowie wysłali Erikssona i Kozłowskiego. Najlepszą sytuację stworzyliśmy niemal równo z upływem 2 minut, ale Fraszko z bliska nie zdołał przepchnąć krążka. Po chwili sędziowie nałożyli karę na Wronkę za przeszkadzanie. Bardzo solidnie spisaliśmy się podczas gry w osłabieniu. W 55. minucie Wronka wystawił krążek Yakimence, ten od razu wystrzelił, ale po interwencji Czernika guma wylądowała na siatce za bramką. Minutę później Wronka popisał się indywidualną akcją, lecz w jego strzale zabrakło precyzji. Na zmasowane ataki GieKSy Zagłębie odpowiedziało szybkim atakiem w 58. minucie po stracie w tercji neutralnej, ale zdążyliśmy odbudować defensywę. Fraszko miał krążek meczowy na kiju, ograł obrońcę, lecz jego strzał Czernik odbił nad pleksę. Po wygranym wznowieniu znó stanął przed szansą, jednak tym razem uderzył niecelnie z backhandu. Wydawało się, że będziemy świadkami dogrywki, ale w 59 minucie i 25 sekundzie nieczyste uderzenie Erikssona zaskoczyło Czernika, który przepuścił krążek pod parkanami, a guma zatrzymała się tuż za linią bramkową. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla GieKSy.

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)
0:1 Yevgeni Nikiforov (Alexander Vasilev) 11:54
0:2 Jarosław Rzeszutko (Martin Przygodzki) 35:08
1:2 Patryk Wronka (Kalle Valtola, Grzegorz Pasiut) 42:55
2:2 Grzegorz Pasiut (Carl Hudson, Patryk Wronka) 44:21
3:2 Anthon Eriksson (Joona Monto) 59:25

GKS Katowice: Murray (Miarka) – Rompkowski, Yakimenko, Fraszko, Pasiut, Wronka – Kruczek, Wajda, Mularczyk, Monto, Bepierszcz – Hudson, Wanacki, Krężołek, Lehtonen, Eriksson – Musioł, Valtola, Ciepielewski, Michalski, Prokurat

Zagłębie Sosnowiec: Czernik (Kotuła) – Naróg, Syroezhkin, Nikiforov, Vasilev, Bernacki – Bychawski, Jaśkiewicz, Przygodzki, Rzeszutko, Dubinin – Khoperia, Mitskevich, Sikora, Kozłowski, Lundvald – Luszniak, Kasprzyk, Gusev