Skoro GieKSa gra sparing, to strzelić musi Prokić – media o GieKSie

Zapraszamy do przeczytania najciekawszych fragmentów doniesień mass mediów, z ubiegłego tygodnia, na tematy związane z GieKSą:

katowickisport.pl – GieKSa zwycięska w pierwszym sparingu na zgrupowaniu w Turcji

[…] Katowiczanie w pierwszym meczu kontrolnym skupili się na taktyce i realizacji założeń nakreślonych im przez sztab szkoleniowy, aby przećwiczyć różne warianty przed meczem marcowym z Chojniczanką. Rumuni byli drużyną dobrze zorganizowaną w defensywie i GieKSa nie miała ułatwionego zadania w konstruowaniu akcji ofensywnych.

Mimo to katowiczanie w pierwszej połowie byli zespołem groźniejszym i lepszym w porównaniu do rumuńskiej ekipy, która właściwie dwa razy zagroziła Sebastianowi Nowakowi z dalszej odległości, ale ten spisywał się pewnie i bez zarzutu.

Trójkolorowi pierwszy raz zagrozili bramce Juventusu w 5. min., gdy wyróżniający się na boisku Armin Cerimagić uderzył z dystansu, ale nieznacznie nad bramką. W 22. minucie dobrą akcją popisał się Dawid Abramowicz, ale jego dośrodkowania nie wykończyli jego koledzy.

Po zmianie stron GieKSa była już skuteczniejsza, choć to Rumuni mieli lepsze okazje, jednak ich nie wykorzystali. Prowadzenie dał GieKSie Krzysztof Wołkowicz bardzo ładnym strzałem z pierwszej piłki w długi, lewy róg w polu karnym. Chwilę później było już 2:0, bo w 79. minucie w obrębie „szesnastki” wypatrzył Andreję Prokicia Mikołaj Lebedyński, a Serb zakręcił rywalami i skierował piłkę do siatki po ziemi z najbliższej odległości.

Młodzi z Bukowej odchodzą na wypożyczenia

W gronie 24 katowiczan, trenujących w Side, zabrakło miejsca dla klubowej młodzieży. To znak, że wiosną dotychczasowych członków szerokiej pierwszoligowej kadry ujrzymy w innych drużynach.

Przemysław Sawicki – jak już informowaliśmy – trafił do Skry Częstochowa. Lada dzień zdolny, acz pechowy (w ub. roku zmagał się z kontuzjami) bramkarz Kamil Główka trafić powinien do Puszczy Niepołomice. Z rezerwami ćwiczy w tej chwili napastnik Oskar Stanik, ale i dla niego włodarze GieKSy szukają teraz klubu w niższej lidze, w której mógłby „łapać minuty”.

sportslaski.pl – Pierwsza kolejka – trzy śląskie ekipy w telewizji

Blisko dwa tygodnie pozostały do wznowienia rozgrywek na zapleczu piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy. Dzisiaj jednak poznaliśmy plan transmisji meczów 20. kolejki 1. Ligi, które będą emitowane przez Polsat Sport.

[…] Już w piątek 3 marca o godzinie 20:45, stacja Polsat Sport przeprowadzi transmisję z meczu z Zabrza, w którym miejscowy Górnik podejmie GKS Tychy. Wzmocnione zimą zespoły z pewnością potraktują to spotkanie jako zaprezentowanie swojego potencjału szerszej publiczności, więc można spodziewać się przy Roosevelta dobrego widowiska.

[…] Drugi mecz, który będzie emitowany przez Polsat Sport, śmiało można nazwać absolutnym hitem 20. kolejki. W nim wicelider tabeli – GKS Katowice – zagra z sensacyjnym liderem z Chojnic. GieKSa, mająca na ten moment punkt straty do pierwszego miejsca w stawce, chętnie przynajmniej powtórzyłaby rezultat z pierwszego spotkania, kiedy przy Bukowej zremisowała z Chojniczanką 1:1. Pierwszy mecz GKS-u po zimowej przerwie odbędzie się 4 marca w sobotę o godzinie 17:45.
Ponadto ustalono także, że jednym z meczów 21. kolejki, z którego Polsat Sport przeprowadzi relację na żywo, będzie spotkanie GKS-u Katowice ze Stomilem Olsztyn (10 marca, 20:45).

Skoro GieKSa gra sparing, to strzelić musi Prokić

GKS Katowice odniósł drugie zwycięstwo podczas zgrupowania w Turcji. Po raz kolejny GieKSa zachowała czyste konto i po raz piąty na listę strzelców wpisał się Andreja Prokić.

W pierwszej połowie okazje na strzelenie gola dla katowiczan mieli Mateusz Kamiński i Alan Czerwiński, ale ich próby nie zakończyły się powodzeniem. Lepiej przymierzył, niespełna 10 minut po przerwie, Łukasz Zejdler, który uderzeniem zza pola karnego nie dał szans bramkarzowi dziesiątej drużyny ukraińskiej ekstraklasy. Na nieco ponad kwadrans przed końcem swoją sytuację wykorzystał Andreja Prokić, dla którego było to już piąte trafienie w obecnym okresie przygotowawczym.

Tym samym GieKSa zanotowała drugie zwycięstwo podczas obozu w Side. Warto dodać, że trzeci sparing z rzędu katowiczanie kończą na „zero” z tyłu.

sportowefakty.wp.pl – GKS Katowice pracuje nad taktyką. „Niepotrzebnie czasem zwalniamy akcje”

Piłkarze GKS-u Katowice przebywają obecnie na zgrupowaniu w Turcji, gdzie główny nacisk kładziony jest na elementy techniczno-taktyczne. – Niepotrzebnie czasem zwalniamy akcje – przyznał trener GKS-u, Jerzy Brzęczek.

[…] W Side zawodnicy głównie pracują nad techniką i taktyką. – Jest kilka elementów, które chcemy wykonywać na boisku. W sparingu z Juventusem to dwa razy zrobiliśmy. Niepotrzebnie czasem zwalniamy akcje, przez co przeciwnik wraca do strefy. Cieszy nas to, że po trzech poprzednich spotkaniach, w których nie odnieśliśmy zwycięstwa, wreszcie wygraliśmy – przyznał Brzęczek.

W potyczce przeciwko Juventusowi Bukareszt po raz pierwszy w barwach GKS-u zagrał Armin Cerimagić – Chcieliśmy, żeby ten transfer wcześniej doszedł do skutku. Cieszę się, że to wszystko doszło do skutku. Zagrał 45 minut, ale musimy go trochę inaczej przygotowywać, bo jego treningi nie przebiegały tak, jak powinny. Musi jeszcze indywidualnie pracować nad kilkoma rzeczami, ale dla na to duże wzmocnienie – dodał Brzęczek.