Kibice Piłka nożna Prasówka

Media o wczorajszym meczu z Banikiem: Wielka feta na Bukowej

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień na temat towarzyskiego meczu GKS Katowice – Banik Ostrava.  Tłumaczenie materiału ze strony czeskiej zostało wykonane tłumaczem Google 😉

fcb.cz – Święto przyjaźni kibiców: GKS Katowice – Banik 0:2

W świątecznej atmosferze, która towarzyszyła praktycznie całemu meczowi rozegranemu na cześć przyjaźni wśród kibiców, Banik wygrał na boisku GKS Katowice 2:0.

Już samo pojawienie się zawodników na boisku pokazało wyjątkowość tego przygotowawczego meczu. Kapitanowie obu drużyn przywieźli ze sobą specjalne flagi symbolizujące braterstwo kibiców obu drużyn, obie drużyny pozowały wspólnie przed fotografami.

[…] „– Cieszę się, że mecz towarzyski rozegraliśmy w tak fantastycznej atmosferze. To świetna motywacja dla chłopaków, nawet jeśli to tylko sparing. Szkoda, że niie strzeliliśmy więcej bramek, mieliśmy szansę, ale przeciwnik też był groźny. Jest to bardzo cenne zero z tyłu, które liczy się również w takim  meczu” – powiedział trener Baníka Ondřej

gol24.pl – Wielka feta na Bukowej

Przyjaźń kibiców GKS Katowice i Banika Ostrawa liczy już 25 lat. Korzystając z przełożenia meczu ligowego zespół Rafała Góraka spotkał się z czeską drużyną w towarzyskiej próbie na stadionie przy Bukowej.

[…] Przełożenie ligowego meczu z Arką Gdynia – ze względu na powołania piłkarzy do reprezentacji młodzieżowych – sprawiło, że GKS Katowice w sobotę mógł rozegrać długo oczekiwany przez kibiców sparing z Banikiem Ostrawa. Oba kluby łączy przyjaźń już od 25 lat. Dzięki temu na Bukowej pobity został rekord frekwencji – tylu kibiców nie było na niej od dawna. Kołowrotki wykazały 4.161 osób, z czego grupę fanów z Czech szacowano na 700-800 osób.

Poprzednio oba zespoły spotkały się w lipcu 2016 r. GKS wygrał wtedy 3:1. Teraz przy okazji sparingu kibice mogli kupować nowe okolicznościowe koszulki, mecz poprzedziły mecze 9 i 10-latków, a dla najmłodszych kibiców (do 13 roku życia wstęp był bezpłatny) przygotowano dodatkowe atrakcje.

Na trybunach przez całe spotkanie trwała feta, nie zabrakło pirotechniki, w wyniku której mecz został na kilka minut przerwany, pojawiły się też sektorówki, m.in. z herbami obu klubów i hasłem „Silesian Family”.

GKS Katowice w Fortuna 1. Lidze zajmuje 13 miejsce, z 6 punktami po 6 meczach. Banik z kolei jest piąty w czeskiej Ekstraklasie, wygrał cztery mecze, przegrał dwa. Na boisku tę różnicę było widać. Goście łatwo objęli dwubramkowe prowadzenie, a potem nieco zwolnili tempo. Gospodarze swoje najlepsze sytuacje mieli na początku drugiej połowy, ale nie dopisało im szczęście. Piłka mijała bramkę Viktora Budinsky’ego nawet wtedy, gdy odbijała się tuż przed nią po interwencji golkipera. W innych przypadkach wybijali ją sprzed linii obrońcy lub po prostu zawodziła skuteczność. Ostatecznie mecz zakończył się bez kolejnych goli.

sport.interia.pl – GKS Katowice przegrał z Banikiem Ostrawa w meczu przyjaźni

Święto kibiców w Katowicach. Siedmiuset kibiców Banika Ostrawa przyjechało na towarzyski mecz z GKS-em. Mecz wygrali Czesi.

Korzystając z ligowej przerwy (mecz z Arką Gdynia został przełożony) katowiczanie rozegrali mecz towarzyski. Rywal dla GKS-u szczególny – Banik Ostrawa. Mecz był sposobem uczczenia 25-lat przyjaźni między kibicami obu drużyn. Na mecz przyjechało w specjalnych koszulkach upamiętniających wydarzenie około siedmiuset kibiców Banika. Przez cały mecz kibice drużyn dopingowali oba zespoły. Były oprawy, była pirotechnika. A wokół stadionu rozchodził się… zapach kiełbasek, bo był to właściwie nie tylko mecz, ale i piknik, świetna okazja do integracji.

Rafał Górak dał szansę wyjścia w pierwszym składzie kilku zawodnikom dla których to nie jest codzienność. Mecz przebiegał pod dyktando gości. W pierwszej połowie mieli przewagę, strzelili dwie efektowne bramki. Tuz po przerwie Danian Pawłas i Piotr Samiec-Talar mogli zdobyć gole, jednak bramkarz Radovan Murin spisał się bez zarzutu, ale i ze szczęściem. Samiec-Talar miał jeszcze jedną okazję, ale po jego strzale obrońca wybił piłkę z pustej bramki. Ale po meczu wszyscy byli zadowoleni.

polsatsport.pl – Porażka GKS Katowice z Banikiem w rocznicowym meczu

Piłkarze pierwszoligowego GKS Katowice przegrali na własnym stadionie z ekstraklasowym czeskim Banikiem Ostrawa 0:2 w towarzyskim meczu z okazji 25-lecia przyjaźni kibiców obu klubów. Bramki zdobyli Denis Granecny (15) i Jan Juroska (29).

[…] Banik zajmuje piąte miejsce w tabeli czeskiej ekstraklasy, GKS jest 13. na zapleczu polskiej.